Kürt-Türk ayrımı yapar mısınız?

Arkadaşımın sevgilisi Hakkaridendi. Ayrıldılar. Barışmaları için arkadaşımın telefonundan aradığımda oda arkadaşına vermiş telefonu. Yani arkadaşım telefonu bana veriyor, Arkadaşımın sevgiliside arkadaşına veriyor. Neyse konustuk adam gibi adam çıktı karşıma. Kurduğu cümlelerin mantıklığı, bir kız karşısında seviyesini bozmaması, efendi tavrı falan hosuma gitti.

Ben Kürt Türk ayrımı kesinlikle yapmıyorum. Her kürt pkklı değil , ve kimse doğarken Kürt ya da Türk olmayı tercih etmek gibi bir lüxe sahip değil.

Allah vergisi bsey, kabullenmek lazım. Bu benim görüşüm. Peki siz?

1|0
2335

En İyi Erkek Görüşü

• İslamiyet, hangi ırk, dil ve ülkeden olursa olsun, bütün Müslümanların birbirinin kardeşi olduğunu bildirir. Allah indinde herkes, insan olarak, bir tarağın dişleri gibi birbirine eşittir. Namaz kılarken, en büyük rütbeli bir Müslümanla en küçük rütbeli, en zenginle en fakir, bir beyazla bir zenci Müslüman yan yana durur ve Allahü teâlâya birlikte secde ederler. Dinimizde ırk ve millet üstünlüğü yoktur.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• 21. yy da hala Kürt Türk olayındayız. Kürtsem nolmuş yani? Cogu arkadasımdan basarılıydım egitim hayatımda ve cogundan saygılı bir insandım ama karsıma sürekli boyle sınır koyan insanlardan cok cektim. Bu ülkeden nefret etmeye baslama sebeplerimden biri de budur. Kürt u ayrı Turk ü ayrı manyak. Kusura bakmayın.

3|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 34

• Biz vavlı Türk değiliz ayrım yapalım.
    Telâffuz ettiğimiz “biz vavlı Türk değiliz ifadesinden bir netice hâsıl olsun istiyorsak meseleyi Kürtlerin assimile (edilmesi değil) olması, Alevilerin de (sünnîleştirilmeleri değil) sünnileşmesi zaviyesinden ele almamız zarureten lâzım. Çünkü mesele ne Türk topraklarında yaşayan Kürtlerin, ne de Türk topraklarında yaşayan Alevilerin meselesidir. Mesele ümmet-i Muhammet’in millî birliği meselesidir. İlginçlik peşimizi bırakmıyor: Eğer Türkiye bu güne kadar millî birlik meselesinin acılarını çekmiş ve halen çekiyor ise Kürtlerin ve Alevilerin kimliklerinin inkârı yüzünden değil Kürt ve Alevi olmayanların ne oldukları suali yüzünden çekmiş ve çekmektedir. Birileri benim ifadelerimin sarih ve fasih karakterinden uzakta durup prim yapmağa çalışıyor. Benim sözümün ne Kürtlerin Türkler içinde ve ne de Alevilerin Sünni çoğunluk içinde eritilmesiyle alâkası vardır. Bizimle alâkası olmayan bu eritme gayretleri lâik Cumhuriyet idaresinin tek parti dönemine ait başarısız ve müflis uygulamalarıdır.

0|0
    0|0
  • Hayır yapmam

1|0
    0|0
  • Ayrımı yapmam çünkü burada herkes Türk.

1|0
    0|0
  • Ayrım yapmam çok iyi insanlar da oluyor. Ama evlilik bana göre iki kişinin anlaşmasından öte. Aileler de anlaşabilmeli. Pek çok olasılığı düşünmek lazım

2|0
    0|0
  • yapmam

1|0
    0|0
  • Cevap vereceğim sonra mesaj kutusu bildirimi..
    Tıklayacağım..
    Kaba ve Saldırgan Görüş Kaldırıldı..:)

1|2
    0|0
  • kürt türk cerkez ermeni ayrımı neymiş be akıllı vardır mal vardır 2 ayrım budur eger insanları ırkına göre ayrımcılık yapıcak olsaydık herkes yalnız kalmaya mahkum olurdu

1|0
    0|0
  • Dedelerimizin bir biriyle sorunu yoktu bu ülke beraber kazanıldı..
    Sonrasında güçleri yetmeyen karanlık güçler içten sorunu çözmeye başladılar ve ötekileştirme fitneliği aşılandı bencede başardılar malesef...

1|0
    0|0
  • Katildim sana

1|0
    0|0
  • İrkçı değilimdir

1|0
    0|0
  • yapmam

1|0
    0|0
  • Hayirrrrrrrrrrrrrrrr

1|0
    0|0
  • Kür (T) ürk ayrılmaz

2|0
    0|0
  • Sana katılıyorum

1|0
    0|0
  • Kesinlikle hayır !!

1|0
    0|0
  • Adam olmasi yeterli benim. için...

1|0
    0|0
  • Apoyu lider sayarsa yaparım

2|0
    0|0
  • Etnik kimlikle insan olunmuyor bunu ogrenmesj lazim insanlarin. En guzel ornegi abd dir tum dunya ulkelerinden olusmus bir toplum ve devlet. Ama evlenirken kulturel faklarin goz onunde tutulmasi gerektigini dusunuyorum bu ileride bayanlarin cok zahmet cekmesi anlamina geliyor

0|0
    0|0
  • Yari turk yari kurt biri olarak turkiye devletini sevmiyorum.. amerikanin uşaği kendi halkinin duşmani adaletsiz zayifi ezen askerlerine hic değer vermeyen sanki ölen asker değilde bir tavuk ölmüs gibi davranan. mavi marmarada öldürülen askerlerin intikamini alacağina kan parasi isteyen :) şaka gibi amerika tarafindan askerlerinin kafasina cuval geçirtilen vs vs bu yuzden bir yarimin turk olmasi utandiriyor beni bu yuzden turk devletinden nefret ediyorum

0|0
    0|0
  • ben kürt türk amerikan isvecri japon hic bir ayrım yapmıyorum adam olsunlarda gerisi önemsiz

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    14

Kızlar Ne Diyor 22

• hayır ayrım yapmıyorum.
    dini inancı, siyasi yaklaşımı,
    hayata karşı duruşudur benim kıstaslarım

1|0
    0|0
  • Türk kürt kardeştir

1|0
    0|0
  • Türk ırkçısına karşı Kürt.
    Kürt ırkçısına karşı Türk'üm.

1|0
    0|0
    • @adamin-biri g. tun yemedi demi engelle hemen beni bordo klavyelisin çok gördüm senin gibi asarim keserimcileri bir b. k ta yapamazsn

• aynen öyle @Isimyok1123

• Yapmam

1|0
    0|0
  • hayir

1|0
    0|0
  • Hayır yapmam

1|0
    0|0
  • Ben Karadeniz liyim sevgilim Batman lı insa. Olsun adam olsun yeter ayrıma gerek yok bence

1|0
    0|0
  • hayır yapmam herkes eşittir gözümde

1|0
    0|0
  • İnsan olsun. İnsanı değerlere önem versin ülkesini vatanını sevsin hiç önemli değil

1|0
    0|0
  • Yaparım

0|1
    0|0
  • Yapma
    ben insan hayvan ayrımı yapıyorum ama

1|0
    0|0
  • O zaöan neden böyle bir soru sorarak algı operasyonu yapıyorsun.

0|0
    0|0
  • İnsanlar ikiye ayrılır :
    iyi ve kötü..

0|0
    0|0
  • Hayır yapmam insanlarının ırklarını da pek takmam

0|0
    0|0
  • Yaptığım insanlar var.

0|0
    0|0
  • Göründükleri gibi olmadıklarına emin olabilirsin

0|0
    0|0
  • Bazen

0|0
    0|0
  • asla yapmam yapana karsı cok fena fasistlesirim

1|0
    0|0
  • Ayrım yapmak hiç istemiyorum ama biraz milliyetçiyim ben galiba

0|0
    0|0
  • aynen her kurt pkk lı degıl ama her kurt ıcten ıce kendı ıcnde bı vatanı baragı olsun ıstıyordur sen kurt dogmus olsan sen ısterdın ben yaparım yanı kurtlere su saatten sonra hıc guvenmıyorum hepsıne

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    2
Yükleniyor... ;