Ses tonlarına göre insan karakterlerini biliyor musunuz? Siz hangisindensiniz?

(Unutmadan tamamı alıntıdır )
Bunları bilmek size aşk ve arkadaşlıkta çok şey kazandıracaktır. Siz hangisindensiniz?

Abartılı tatlı ses tonuyla konuşan birini duyarsanız, son derece dikkatli olun! Böyleleri ikiyüzlüdür. Bir şey söylerken aslında başka bir şeyi kastederler. Tutarsızdırlar.

Ses, bir kişinin en derindeki düşünce ve hislerini aktarma kanalıdır. Ses, beyinde duyguyla ilişkili alanlarla bağlantılı olduğu için belli duygular oluştuğunda vokal değişimleri gizlemek zordur. Ses, kişinin karakteristik özelliklerini veren bir araçtır.

‘Ne Düşündüğünü Biliyorum’ isimli kitapta insanları okuma kodlarından biri de vokal kod, yani sesin perdesi, niteliği, yüksekliği ve stili. Kitapta 20 çeşit karakter tanımlaması yapılmış. İşte onlardan bazıları...

1. Pes, tok, şevkli tonları olan güzel ses:

Bu tür bir ses örüntüsüne sahip kişiler daha inanılır, daha seksi, daha zeki ve daha güvenilir olarak algılanılır. Hayatlarının kontrolü kendi ellerindedir. Sesleri titremez. Kaya gibi sağlam insanlar bu ses tonunu kullanır ve hem akıllarından hem de kalplerinden konuşurlar. Bunlar açık sözlü, içten insanlardır ve bütünlüklerini sağlamışlardır.

2. Çok alçak ses:

Göründükleri gibi değildirler. Onlar başkalarının inanmasını istediklerinin tersidir. Sizin onların utangaç, masum ve ağırbaşlı olduklarına inanmanızı isterler. Gerçekte, çoğu kez insanı zıvanadan çıkarıp, küplere bindirdiklerini göreceksiniz. Bu, onların güç oyunudur.

3. Çok yüksek ses:

Çoğu kez gösterişçi, kibirli, sosyal açıdan farkındalık sahibi olmayan, kontrol düşkünü, kabadayı, rekabetçi,

Güncellemeler:
4. Titrek ses:
Çoğunlukla korkan kişilerdir. Çekingen ya da kararsızdırlar. Bir işe başlamaktan ve seçmekten korkarlar çünkü genellikle herhangi bir hareketin geri tepmesi konusunda fazlasıyla kaygılıdırlar. Hayattaki pek çok stresle baş edemezler.

5. Vokal saldırganlar:
Ses tonlarıyla saldıran insanlar çoğu kez öfkeli, agresif ve rekabetçidirler.
Saldırgan tonlar bir konuşma sırasında arada sırada çıkan periyodik yüksek ses patlamalarıyla görülür.
6. Telaşlı, manik tonlar: Bu tür kişiler otoriter, kontrol düşkünüdürler ve ilgi merkezinde olmak zorundadırlar. İlgiyi biraz üstünüze çekmeye çalışırsanız büyük olasılıkla iki şeyden biri olacaktır: Ya konuşmayı tekrar kendi sıkıntılarına geri döndürecek ya da ani bir çıkış yapacaktır. Sizi kim umursar ki?
7. Çok hızlı konuşmak: Bu kişiler son derece kaygılı, sinirlidirler ve öfkeli olabilirler. Genellikle kendine güvensiz ve benlik değeri düşük kişilerdir.

0|0
31

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor... ;