Kadın erkek eşitliğine inanıyor musunuz? Ne kadar inaniyorsunuz?

Arkadaslar , bayağı tartışmaya açık bir soru. Beyin fırtınası yapalım şimdi de.
Kadın erkek eşitliğine inanır misiniz? İnaniyorsanız, ne kadar - ne derecede - inaniyorsunuz?
İnanmıyorsanız - neden?
Lütfen seviyeli yorumlar yapalım ve kırıcı olmayalım. 😉😉😉

• Evet - inanıyorum
    A seç
  • Hayır - inanmıyorum
    B seç
  • Diğer (belirtiniz)
    C seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
18

En İyi Erkek Görüşü

• kadın ve erkek eşittir. bu arada eşitlik kavramının ne olduğunu anlamamış embesiller var. eşitlik kadın ne yapıyorsa erkek de yapsın erkek ne yapıyorsa kadın da yapsın değil. eşitlik dediğimiz zaman hak ve özgürlükten bahsediyoruz.

2|0
    0|0
    • Bravo. Çok iyi yorumlamışsın. Tebrik ediyorum. 👏👏👏👏
      Kadın erkek eşitliğine inanan bir erkek olarak takdir ettim açıkçası. 😊😊😊

• Katılıyorum. Mesele çuval taşımaksa zaten öküze taşıt o da taşır çuvalı. Şimdi öküz bizim erkeklerden de üstün der bu embesiller 😂😂😂😂

• ya o küçük bir örnek. bak biri kadınlar daha üstün demiş neden diye sorsan hep kadınları aşağılayan cinsiyetçi örnekler verir haberi yok.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 7

• İnanmıyorum zaten öyle bir eşitlikte yok olamazda zaten.

0|0
    0|0
  • Kadın ve Erkek hak konusunda eşittir. Fakat erkeğin sorumlulukları ve fiziksel özellikleri kadından üstün olduğu için eşit değildir.

1|0
    0|0
  • Kadın ve erkek hem cinsiyet olarak hem yaratılış olarak farklıdır aynı olamaz ama demokratik hak ve özgürlüklerde eşit tutulmalıdır.

1|0
    0|0
  • kadın ve erkek yaratılış olarak bile eşit değil ki normalde eşit olsun. hukukda kadınlar için pozitif ayrımcılık bile var kanunen eşit bile değiliz bazen. ki öyle olması gerekiyor. erkeğin üstün olduğu zamanlar var kadının da üstün olduğu zamanlar var

0|0
    0|0
    • Yaradılışı bırak şimdi - hukuk önünde eşit olmamız gerektiği taraftarıyım. Ama önce şu kadınlara yapılan haksizliklar çözülmelidir... cinayetler tacizler tecavüzler gibi...

• tabiki çözülmeli. bazı durumlar için pozitif ayrımcılık var işte.

• inanmıyorum çünkü bu dönem kadınlar daha üstün

1|0
    0|0
    • Ahahaha 😂😂😂😂 haklısın
      Ama kadının bu üstünlüğe ihtiyacı var bence... yıllar boyu özgürlüğünü elde edemedi zira...

• Tövbe Yarabbim ya... 😁😁😁

• doğruya doğru

• eşitlikten kastın ne konuda sosyal hak ve özgürlğkler konusunda eşitiz

1|0
    0|0
    • Valla senin içinden nasıl geliyorsa öyle yorumla 😊😊😊 . Tabii ki hak ve özgürlükler açısından asıl olarak ama bu soruyu duyduğunda insanların aklına ilk olarak ne geliyor onu da merak ettim açıkçası...

• valla din kafalı ınsanlardan kurtulmadıgımız sürece böyle devam edecek

• Haklısın. 😞😞😞

• eşit değil erkekler askerlik yapmak zorunda çalışmak zorunda

0|0
    0|0
    • Ben kadınların da askerlik yapması taraftarıyım açıkçası.
      Vatani görev olsaydı bizim için ben seve seve giderdim. 😊😊😊
      Hem diyelim savaş çıktı kadınların da savaşması gerekti - e bu kadınlar hiç bir şey bilmiyor ki? Kadınlar da askerlik yapmalı bence... hem vatan sevgileri pekişir hem de asker ortamını tanırlar... Tabii bu benim görüşüm...

• Olay bitti yani 😁😁😁
      Aslında olay eşitlik değil. Hukuken zaten eşitler , haklısın.
      Ama sorun hukukun sorunları çözmek yeterli gelmediği.
      Özgecan cinayeti mi dersin , Bağdat caddesinde tecavüze uğrayan kadını mi dersin, daha neler neler... madem hukuken eşit , bu olaylar neden yaşanır ki? Anlayamıyorum. Bir de bu zanlılar cezai indirim uygulanmasını hazmedemiyorum...
      Not : konuşma sırasında verilen soru cevaplar sayesinde bu konuya geldik 😉

• özgecanda zaten hukuk cezasını verdi
      tecavüze uğrayanda her halde cezası veriliyordur
      bana kalırsa idam edilmeliler
      ama türkiye şartlarında zaten kadınlar hakkını fazlasıyla alıyor
      cezai indirim kime uygulanmış!

Kızlar Ne Diyor 1

• Kadin erkek nasil esit olacak? Dogaya aykiri bu bir kus la bir aslan karsilastirir gibi?

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;