Neden 7 Hazian'dan sonra? Farklı açıklamalar var göz atabilir misiniz?

Evet sizlere bir büyük turpta benden... Olanları anlayabilmemiz açısından. Öncelikle hiçbir siyasi görüşe sahip değilim. Partiler üstü siyasi bir görüşe sahibim.

Türki'ye Musul'u istedi... Bu konuda Barzani ile anlaştı... Anayasa'nın değişmesi bu yüzden... Batılı güçler bu işi fark ettiğinde Irak ve Suriye konusunda Türkiye yi daha da köşeye sıkıştırdılar... Böylesine mühim bir durumu vatandaşın bilmesi demek diğer devletlerin de bilmesi demek olduğu için son derece gizli kaldı... 1 ay kadar önce çatışmalar devam ederken Barzani Türkiye 'ye geldi ve MİT in başındakilerle konuştu... Arka planda Barzani Türkiye'ye bağlanmayı kabul etmiş... Eyalet şeklinde örgütlenmeyi istiyormuş... Tabi bu böyle devam ederken göstermelik olarak Barzani Türkiye'ye salvolara devam etti... Kimse ayıkmasın diye... Koftiden... Mahsuscuktan... Dış güçler bu işi ayıkınca bölgede ki Türk nüfusu göçe zorladılar sayıyı azaltmaya çalıştılar. Rusya'nın Türkmenleri vurmasının arkasında bu gerçek yatıyor. Türkiye Musul a asker çıkardı uluslar arası kamuoyundan tepki alınca Başika ya çekti...7 Haziran sonrasında planlar açığa çıktı... Sizce?


0|0
02

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 2

  • Barzaninin ilk hedefi bağımsız Kürdistandır.. Türkiyeye bağlanacağını zannetmiyorumm. Bağımsız olmak varken neden türkiyeye bağlansın ki.. Şartlar bağımsızlık ilan etmeye çok elverişli.. Türkiyenin derdi Suriyenin kuzeyinde ikinci bir kürdistan federasyonunu engellemektir.. Bu kadar aptalca bir dıs politika yapıyorlar işte..

    0|0
    0|0
  • Çözüm süreci diye adlandırılan süreçte HDP ve AKP anlaştı. Yeni Anayasa yapacaklardı Özerklik isteyen Kürtler AKP ye oy vereceklerdi. Yeni Anayasada Kürt illerine özyönetim ya da özerklik verilecekti. Sonrasında Erdoğan Başkanlık sistemini gündeme getirince HDP işkillendi. Bir süre sonra araları bozuldu çözüm süreci bitti, ama yine de bitmedi falan ayaklarına yattılar o sıra görüşmeler düzenlendi. Ama HDP 7 Haziranda barajı geçince Erdoğan hem intikam için, hem milliyetçilerden oy devşirmek için hem de elinden geldiğince HDPyi temizlemek için Güneydoğu operasyonlarını başlattı. Olay budur.

    0|0
    0|0
Yükleniyor...