Evlatlık bebek hakkında görüşleriniz nelerdir?

Çocuğunuz olmuyor farz edin. Eşinizden ya da sizden kaynaklı. Evlat edinmeye bakış açınız nedir?

0|0
2237

En İyi Erkek Görüşü

• Eşimden kaynaklı ise boşar, başka kadınla evlenirim. Benden kaynaklı ise tedavi olurum. Erkek kısırlığın tedavisi varmış diye biliyorum. Ama tedavi olmasam kaderime lanet edip, kadına boşanmayı teklif ederim red ederse yinede evlatlık düşünmem. Zaten çocukları ısınamıyorum. Hal böyle olunca, başkasının çocuğunu hiç sevemem.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• müslümanım erkek olursa benim için kız olrsada eşim için sıkıntılı oluyormuş bu durumda bilemiyorum ama süt annesi olacak şekilde bir çocuğu evlatlık edinmek iyi fikir olabilirdi bunuda yapamazsam giderim yetimhaneye birebir ilgilenirim onlarla ziyaret ederim.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 36

• Evlatlık olduğumdan şüphem var.
    Alırım eşim istesin yeter.

0|0
    0|0
  • İlla çocuk şart mı?

0|0
    0|0
  • Pekala mümkün
    Eniştem kaynaklı sorundan dolayı teyzemgil kız çocuğu evlat edinmişlerdi. Gerçi ben seneler sonra öğrenmiştim o ayrı konu. Çocuk öğrendiğinde de dünyaya bakışı değişmişti.
    Belli bir yaşa gelene kadar söylemesenizde sonrasında mutlaka haberdar edilmeli.

0|0
    0|0
  • daha iki hafta önce sevdiceğim bana aynen şunu söyledi; Ya mert çok korkuyorum sana babalık bahşemeyeceğim diye. Bende dedim ki ben seni sevdim bana vereceğin herhangi bir şeyi değil olmazsa bizde bir çocuğu evlatlık edinir onu topluma kazandırırız dedim ağladı minnak ya :/

0|0
    0|0
  • istemem cocuklari sevmem pek kendi cocugum olursa baska

0|0
    0|0
  • Tüp bebek vs her şeyi denediysek. Evlat edinilebilir.

0|0
    0|0
  • Neden olmasin ki kendi kanindan olmasada evlat evlattir sonucta ve biraz düşününce o cocugun bir yuvaya ihtiyaci oldugunu kim istemez ki bir cocuga umut olmayi

0|0
    0|0
  • Bilmem. Ama cuma namazında bir vaaza denk gelmiştim iki yıl önce o işler öyle değilmiş. Yani her ne kadar evlatlık olsada ilerde erkek ya da kız yetişkin olunca evlatlık olmadığından farklı şeyler tezahür edebiliyormuş ama aile içindeki bu tür ilişkiler toplum gündemine gelmez çünkü bildiğin sır gibi saklanır insan derinliklerinde

0|0
    0|0
  • şu an erken olmasına rağmen yine de olası o ihtimali de konuştuk, olumlu bakıyoruz ikimiz de

0|0
    0|0
  • iyi bisidir

0|0
    0|0
  • olmaz.

0|0
    0|0
  • Evlat edinmeyi isterim
    Ama esimde isterse tabi

0|0
    0|0
  • Kendi kanımdan olsun ki gerçek sevgiyi göstereyim. Ama çocuk olmuyorsa; olabilir.

0|0
    0|0
  • olumlu bakıyorum.

0|0
    0|0
  • edinirim

0|0
    0|0
  • Şahsen ileride planladığım birşey. Tabi karşı tarafa da bağlı :D Şahsi düşünceme göre başkalarının sorumsuzluğunun ya da kaderin bedelini ödeyen miniklere bir aile sunmak en büyük iyiliktir bence.

0|0
    0|0
  • Öyle bir durumda yapılacak en iyi şey.

0|0
    0|0
  • olur sahipsiz bir bebeği büyütmek annesi babası saymak kendini güzel bir duygu olsa gerek...

1|0
    0|0
  • Olabilir adamım. Neden olmasın?

0|0
    0|0
  • Evlatlık edinirim

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    16

Kızlar Ne Diyor 21

• istemem

0|0
    0|0
  • Ya ben çocuğum hep canımdan kanımdan olsun istemiştim. Birde evlatlık olan çocukların ailesi seneler sonra hep ortaya çıkıyor çoğunlukla o konuda tereddütlüyüm biraz bilmiyorum açıkcası :/

0|0
    0|0
  • Bebeğim olsa bile evlatlık düşünüyorum

1|0
    0|0
  • Evlenmezsem daha 1 yılı aşmamış bir kız çocuk almak istiyorum. Bence gerçek çocuktan farkı, sadece kuçucuk bir kromozom parçası... Seviyorum çocukları, evlatlık, oz, siyah, beyaz, sarı...

0|0
    0|0
  • kesin olmuyor ihtimali bile yoksa olablir. .

0|0
    0|0
  • evet düşünürüm

0|0
    0|0
  • Çocuğum olmazsa evlat edinirim.

0|0
    0|0
  • Evlat edinirim. En büyük hayalim zaten. Çocuğum olsa da evlat edinmek istiyorum.

0|0
    0|0
  • mezhep olarak şafi mezhebinden olduğum için sıkıntılı. erkek evlat edinirsem belli bir yaşa geldikten sonra eli elime değse bile abdestim bozulur. eğer kız alırsam aynı şekilde eşim içinde geçerli.. ama ALLAH göstermesin çocuğum olmazsa düşünebilirim sanırım

0|0
    0|0
  • Eşim de kabul ederse isterim. Belki öz annelik duygusunu yaşayamam ama bir çocuğu büyütmek ona kendinden birşey aşılamak güzel bir duygu bence

0|0
    0|0
  • ben iş sahibi olduktan sonra tek başıma evlat edinmek istiyorum yani eğer çopcuğunuz olmuyorsa veya evlenmek istemiyorsanız iyi bir seçenek sonuçta ne olursa olsun onu öz evladınız gibi büyütecekseniz sorun yok

0|0
    0|0
  • Olur 😊👍

0|0
    0|0
  • Yani olabilir de ilerde çok drama bağliyo işler

0|0
    0|0
  • pozitif. olur yani

0|0
    0|0
  • bebegi olmayan aileler için alternatif çözüm

0|0
    0|0
  • Ben olsam isterdim fark etmez sadece kendi kanından olması ordakilerde can

0|0
    0|0
  • Kararsızım ama olabilir gibi.

0|0
    0|0
  • Evlat edinirim. Bence gayet güzel bişey evlat edinmek.

0|0
    0|0
  • edinirim. Niye onlar evlat değilmi

0|0
    0|0
  • Cennete gitmen için bir sebep olur.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    1
Yükleniyor... ;