Açıklığa karşı çıkmıyor iken tesettüre niye karşı çıkıyorsunuz?

Herkesin kendi tercihi iken niye karsisiniz. İnsanların üzerine niye gidiyorsunuz? herkes yerini bilmeli.

2|3
1840

En İyi Erkek Görüşü

• Aynen öyle ;) tesettürlü olanlara hatta neler neler yapıyorlar diye laf ediyorlar onu yapan tesettürlü kişilik zaten bozuk kişi ona bakarsan Afedersiniz hayat kadınlarının hepsinin başı açık şimdi bizde kalkıp tüm başı açık arkadaşlarımıza kardeşlerimize teyzelerimize ablalarimiza o kelimeyi mi kullanalım? :O :(
    #TesettürüKaralamayın tesettürlü olup namussuzluk yapan ya da açık olup namussuzluk yapan herkes kendinden sorumlu NET.
    Bilmem anlatabildim mi?

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Hakkiyla tesettür e girmiş bir insanın
    Hakkı yeniyor
    Neden mi
    Sırf gösteriş olsun
    Diye
    Tesetturden uzaktan yakından alakası olmayan kafasını kukuleta gibi baglayanlar yüzünden

3|1
    0|0
    • Bence hem öyle hemde müslüman olduğunu idda eden insanlar yüzünden de tepki aliyoruz

İçi boş müslüman !

• Bunlar ahir zamanin en cetrefilli
      Imtihani
      Farkındalık içinde olanlar
      Çıldırma aşamasına geliyor
      Ama inan bana
      Derdini paylaştığın da
      O küçücük alanda.
      Herşey bitiyor :)
      Yaradan guc kuvvet versin

• amin inşallah ya

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 39

• Merak ediyorum ben de bunu. Acaba çekemiyorlar mı; onları gideceği yeri düşünüp günahlarına bahane bulmak amacıyla? Gerçekten sadece varsayımda bulunuyorum...

Halbuki; saygi çok mühimdir, sen onu doğru buluyorsan sen de yap. Neden çamur atmaa kalkarsak; sadece çok çok ufak ve de örnek alınmaması gereken bir istisna durumu ile tüm tesettürlüleri aynı kefeye koyup; "bunlar da dindar geçinip herşeyi yapıyor canımm..." safsatasını kullananlara da üzülüyorum. Istisnalar her daim vardir ve de olacaktir, azi çoğu oturup tartışılır; ki ben de hoşnut karşlamıyorum o tipleri. Ama bu demek değildir ki, ufacik delikten tüm balonu patlatmaya kalkmamız gerekiyor.

Velhasıl, toplumda bu konuda bir sorun var."Para ile imanin kimde olduğu bilinmez" O yüzden de bence herkes birbirine saygı duymalı; sevmediğiniz insanla konuşmazsınız olur biter, aynı ortamda olmazsınız olur biter. Ama körü körüne karşı çıkılmayı ben de sizin gibi anlamıyorum ne yazıkki...

1|0
    0|0
  • Çünkü islam düsmanı çok yediremıyorlar...

1|1
    0|0
  • Annem çarşaflı olduğunu için, birçok yerde zorluk çıkardılar, onlar zorba kemalist, zorba ateist ve zorba gruplar.
    Tüm kemalist ve ateistler için demiyorum ama özellikle gittiğimiz çoğu hastanede zorbalık yaptılar. Öl der gibi 😤

1|0
    0|0
  • Tesettüre hiçbir zaman karşı olmadım. Hatta hep destek oldum. Ama benim tesetture tek karşıtlığım hakkini veremeyenlerdir. Benim annem turbanli teyzemler halalar hepsi turbanlidir. Ama burada turbanli bir kiz gelip bira icemem mi diye soruyor nasilima altı tayt üstü yarim kapali başı kapali diye atip soranlara karşıyım. Dini bile oyuncak haline getiriyorlar. Kapanmak için değil moda için kapaniyorlar. Karsitligim bunadir.

0|0
    0|0
  • Salla onları çoğu misyoner zaten. Geri kalanda koyun sürüsü.

1|0
    0|0
  • Cikmiyorum ben. Bence herkes istedigi gibi giyinsin. Yalniz acikligin dozu da kacmasin ya.

1|0
    0|0
  • yoook millet istediğini yapabilir burası demokratik bir ülke isterse çıplak gezer bikiniyle gezer bu kimseyi ilgilendirmez ama başörtüsü farklı simge olarak kullanıyorlar burası arap ülkesi değil gitsinler arabistanda taksınlar giysinler cübbelerini. koduumun laikleri işte

0|0
    0|0
    • Burası da gavur ülkesi değil başka yerde soyunuk olsunlar demiyorum ben ama.
      Ülke için benim atalarimda savaştı ne hakla öyle derler !!!

• Kapalılarda açıklara saldırıyor. Herkes istediğini düşünebilir. Sonuçta düşünce özgürlüğü var. Misal şurada birisi çıkıp eşcinselim dese yemediği laf kalmıyor ama sende gelip onu savunmuyorsun.
    Kendinizden farklı olanlara saygı duyuyorsanız, ezildiğinde savunuyorsanız, haklısınız.
    Ama hiç birini yapmayıp bu konuyu açmışsanız iki yüzlüsünüzdür.

0|0
    0|0
    • Eş cinsel ile kendimi bir tutamıyorum

Bu cinsel bir secimt değil
      İlk önce bynu anla.
      Durumlar olaylar çok farklı.

• sana göresi ilgilendirmiyor beni.

• Sen okumuş musun ki eşcinselleri Savun yok bilmem ne diyorsun sıfır bilgin ile yazma buraya.

• mağdur edebiyatında 1 numarasınız vazgeçmek bilmiyorsunuz ağlaya ağlaya yaptınız ne isterseniz artık her yerdesiniz daha ne istiyorsunuz anlamıyorum

2|0
    0|0
    • İrana git diyen özürlü insanlar turedi

• Bence daha fazla bölünmenin ayrışmanın gereği yok sizde artık şu muhabbeti uzatmayın açık kızlarda sorsa onlara da aynı cevabı veririm merak etme

• Bölüştüren kim dur gostereyjm.
      Sanalda bile insanlar öyle.

• Kaka onlar boş ver

0|0
    0|0
  • Noldu ya :D

0|0
    0|0
  • Neden nefislerini terbiye etmekle uğraşsınlar ki kapalılar açıkları etkilemesin göz zevkleri bozulmasın diyedir.

0|0
    0|0
  • Kimsenin kimseye karşı çıktığı yok herkes özgür olmalı ve giyimi üzerinden kişilik namus karakter değerlendirmesine yapılamayacağı bilinmeli

0|0
    0|0
    • Senin hayal aleminde öyle sanırım. umarım gerçekte de öyle olur

• Çok saçma konusuyorsun

• Senin düşüncen saygı duyarım

• kimsenin giyimiyle ilgilenmiyorum isterlerse ciplak dolassinlar.. isterlerde cuvalllarla kendini saklasinlar beni ilgilendirmez..

0|0
    0|0
  • Kimsenin giyimine genel olarak karışmam 😊
    Fakat kadınların açık giyinmesini (yarı çıplak) istemiyorum

0|0
    0|0
  • ayrıca başı açık olanıda tesettüre getirmye çalışıyorlar ona bakılırsa? kimseye niye öylesin niye böylesin demiyorum. illa ki görüşler ve fikirler farklı olacaktır tamam çok abartanlar var. onlarada engel olunmuyor.

0|0
    0|0
    • islamda tebliğ var
      ama bunu anlayabilir misin bilmiyorum?
      islamın ölcütlerini anlatmak paylaşmak üzerimize sorumluluk.
      ister kabul etsin ister etmesin 3 defa anlatacagız. ben bunun yüküne giremem.

• Başını silahla kapatan yok.

• elbette hkersin düşünceisne ve fikrine karışamayız.

• İnsanların giyim, yaşam ve farklı tercihlerine yargı ile yaklaşılmasına her zaman karşı çıktım. Kim hayattan Nasıl zevk alıyorsa öyle yaşamalı. Ayrıca açık giyinenlere de tepki veren var. Bence bunlara takılma. Nasıl Mutlu oluyosan onu yaşa.

0|0
    0|0
  • Kuzum sen olayı yanlış anlamışsın. Abisinin kuzusu asıl olay açık ve ya kapalı olmak değildir. Saçını kapatmakla tesettürlü olduğunu sanan insanlara laf söylenir. Senin gibisine kim niye laf söylesin?

0|0
    0|0
  • yaren ben yorum yapmim yoksa yanlış anlıyorsun

0|0
    0|0
  • Kim karşı çıkıyor

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    19

Kızlar Ne Diyor 17

• Tabii ki kimsenin karışma gibi bir hakkı yok, herkes tercihlerinde özgürdür. Biri bir şey mi dedi sana? 😕

1|0
    0|0
  • Kapalı insanlar kendilerini dışlanmış görüyorlar asıl, kimse kimseye karşı değil. Ben bir türbanlının yanından geçerken her yerime bakıp günah işliyorum diye küçümseyen bir tavır takınırken ben onun başını örttüğü neon pembe türbanını, kalçalarını ortaya çıkaran dar kotunu, beş kilo makyajını, 20 cm topuğunu küçümsemiyorum :) kapanmak erkek dikkati çekmemekse ben açıkken daha gizliyim günümüzde maalesef:)

0|0
    0|0
    • Herks oyle mi?
      Değil.
      Ama kucumsuyorsun cümleden bile belli.

• kendi cümlelerinle kendini vurdun tebrikler.)
      dış görünüşünden kisiliği ayırt edemiyorsan tanımadıgın ama öyle giyinen insanların kisiliği hakkında öyle yargılama yapamazsın.

• Yanımdan geçerken attığı bakış yetiyor :) üste çıkmak için inat etme, burada soru soruyorsan karşıt görüşlere de saygı duyacaksın :) kaldıramıyorsan kendi düşünceni açmana da gerek yok :) istediğin gibi yaşa sormadan sorgulamadan :)

• Karsı cıktıgımız yok. Hassas bir sorumluluk kapalılık, madem yapıyorsunuz hakkını vermeniz gerek. Dikkat cekmek icin kapanıp asıl amacından uzaklasanlara kusura bakmayın kimse saygı duymaz.

1|1
    0|0
    • Bu yorumu yapabilecek biri misin sence.

• İğneyi ilk kendimize batiralim

• Neyse ilerde kapanirsin, kefen beş kat kapatiyor zaten :)

• Aynen !
    Yarı çıplak gezip karışmayın bize demesini biliyorsunuz fakat kapalılara karışıyorsunuz !!!
    Kaldı ki yarı çıplak gezerek çoğu çifte zarar veriyorsunuz ALLAH için kapananlar en azından erkekleri tahrik edip çiftlere sorun yaratmıyor !!

#Bollywood

0|0
    0|0
  • bız nasıl duyuyorsak onlarda saygı duymak zorunda !!!

1|0
    0|0
  • Basortululerde acikliga karsi oldugu icin kapanmiyor mu. Yani buda demek oluyor ki herkes istedgne karsi cikma hakkina sahip.

0|0
    0|0
    • ama onlara gavur memleketine git gibi hakarete varan cumleler etmiyoruz?

• Sen etmiyosun ama edenler vardir. Sanada laf soyleyen aciklar denk gelmis. Ben kapanmadim dusunmuyorumda ama kimseyede laf etmem kapandi diye ayni zamanda kendimede laf ettirmem. Kapanan kisi kendi istegyle kapanir ve acik olan kiside namusludur fark yok benim gozumde. Karakter meselesi. Kimi kapanir boya kupune duser kimi aciktir sadedir. Kmsenin haddine degil baskasina laf soylemek bosver soyleyenleride

• bence de kimsenin haddi değil

• Ben şuana kadar kapalı birisine "İran'a git" diyeni görmedim. Ancak, şort giyeni ayıplayan,"KAPALI KADINLAR

0|0
    0|0
    • Yazamadım bir saniye. "KAPALI KADINLAR" adı altında toplaştıkları ilginç gruplarından açık kadınları dışlayan tesettürlü kadınlar gördüm. Bu demek değildir ki, hepsi böyledir. Hayır değildir. Neyse işte, bir kaç kişi dedi diye, kusura bakmayın ama hemen hepimiz diyormuşuz gibi laf etmeyin bence.

• Kırılacak bir konu yok. :D Her fikre, eleştiriye açığım. Ah, tabi siz bunlara gelemiyorsunuz.

• Burda konu ben değil sensin. o yüzden böyle genellemeler ile saçmalama.

• Kendi kendinize birşeyler uydurup inanıyor bir de savunma yapıyorsunuz kim tesettüre karşı uydurma

1|0
    0|0
    • Sorumu kopyalamak istemiyorum

Öyle şeyler yapan bir insan değilim olanı söylüyorum.

• Bu bir soru mu? Son cümle fazla sert olmuş😀

0|0
    0|0
  • ben karşı değilim ama kapalıyım ayağı yapan çok ona kızıyorum

0|0
    0|0
  • Hiç umurumda bile değil kim napıyosa yapsın beni bağlamaz

0|0
    0|0
  • haklısın

0|0
    0|0
  • Çıkmıyo ruz

0|0
    0|0
  • Ben karşı çıkmıyorum. Karşı çıkana karşı duruyorum.

0|0
    0|0
  • Sürekli kapalı oldugunuzu heryerde vurguladıgınız ve kendinize farklı davranılmasını / tölerans istediginiz icindir.. cevremde kapalı birisi yok bana karısmadıkları sürece ilgi alanımda da değiller.

1|0
    0|0
    • öyle bir insan değilim. cevrende insan yok ise bu nitelikte niye böyle bir genelleme yapıyorsun?

• Ben karşı çıkmam

0|0
    0|0
  • biz tesettürlü olan açıklara karşı çıkıyoruz

0|0
    0|0
    • bende müslüman oldugunu ve müslüman gibi davranmayanlara karsıyım ama elimden birşey gelmiyorç.

• biz tesettürlü olan açıklara karşı çıkıyoruz sende buna alınmışsınki müslümanlığa laf yaptın

• öyle olmadıgımı Allah biliyor.
      Ama ici boş olanın kim oldugunu da biliyor. d

Yükleniyor... ;