Dini yönden kendimi en iyi nasıl geliştirebilirim?

Öyle bir devirdeyiz ki mezhepler bir yana dursun aynı fikri savunan hocalar dahi birbirlerine reddiye yolluyor, yok saymaya çalışıyor. Hakikatı en iyi hangi kaynaktan öğrenebilirim?

1|0
75

En İyi Kız Görüşü

• Kuran sünnet icma kiyas yolu düz bir yol dosdogru

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 6

• öyle bu sınavdayızki kitap açmak serbest. tabiki Kurânın türkce meâline bak derim ve bol bol dua et illaki yakinlasirsin Allaha kılmıyosan bile arada namaz kılmayada calisabilirsin

0|2
    0|0
  • kuran'dan öğren..

0|1
    0|0
  • Kur'an tefsiri
    Sahih hadis kaynaklari...

0|2
    0|0
  • Kuran i ve Elmalili mealini oku oncelikle. Sonra ilmihal edin

0|1
    0|0
    • Meal okumak sakıncalı diyorlar ama

• Meallere bakınca diyanetin de elmalının da diğer mealcilerin de aynı şeyleri yazdığını görüyoruz zaten yapmayın bunu tartışmayın bari Allah'ın son kitabı yine Allah'a emanettir kimse değiştiremez

• Bilimsel terim ile alakası nedir? Konuyu anlamanız için detaylı izaha ihtiyacınız vardır. Meallere bakarsanız herkes farklı bir hüküm çıkarır. Sırf bu meallerle kimisi namazı inkar ediyor (İ. Eliaçık), kimisi örtünmenin İslam'da olmadığını iddia ediyor (A. Oktar), kimisi de "zina arada nemalanan varsa zina olur, yoksa iki kişinin birlikte olması zina değildir, İslam dünyasında hiç kimse Putin'in tırnağı olamaz, Putin'den Kuran kokuları geliyor" diyor. (Y. N. Öztürk).. Bunlar gibi yüzlercesi mevcut Türkiye'de.

İkincisi ise bütün hükümler meal ile anlaşılamaz. Mesela öğlen namazının 4 rekat olduğunu, namazın kılınma şeklini hiçbir mealde bulamazsınız. Rüku ve sücud kelimelerinde anlam çıkarmaya çalışırsınız. Böylece bir kimse rasgele bir sıra ile rukü sücud yapsa namaz yerine geçer dersiniz (İ. Elaçık).

Ayetler olaylar üzerine inmiştir. Bir çok ayette okuduğunuz ayetin inme sebebini ve sonraki olayları bilmeden anlamak mümkün değildir.

• Kuranı Kerim ve peygamberin sünneti.

0|1
    0|0
  • Nurettin yildiz

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Kur'anı Kerim

0|1
    0|0
    • Aklın var fikrin var düşünebiliyorsun Kur'anı Kerime Ters uymuyan tüm hadislerde sahtedir ayrıca Kur'anı Kerime dayanırdı Peygamberimizin her sözü mezhep konusuna gelirse ben kendime hanifi benimsedm ama Kurallar konusunda hangi mezhep daha katıysa onun kuralına uyuyorum

• Hanifi ama dediğim gibi diğer mezhepleride kendime benimsiyorum hangisinin doğru olduğunu bilmiyoruz 4 ünün kurallarını uyguluycan şafilerdeki gibi kadın eli değerse abdest bozulur mantığı var hanifiyim ama anladın mı şimdi namaz oruç hemen hemen hepsinde aynı sayılır kılarken hanifi mezhebi gibi davranıyorum :)

• Anladım kardeşim sağol, hepsi hak mezheptir ayrıca

• Kuran ve gerçek hadis kaynakları ile

Mezhepler aynıdır mezhepçilik gerektirmez önemli olan namaz kuran oruç islamin farzları ve sünnetlerdir

0|1
    0|0
  • Kur'andan

0|1
    0|0
  • Çok kaynak var. Özelden gel

0|1
    0|0
  • Kuranı bana göre en iyi Işid yorumluyor / Onlara katıl

1|0
    0|0
    • Niçin öyle düşünüyorsun?

• Keşke herkes senin kadar medeni olsa, Çok Teşekkür ederim kardeşim. Amacım itikatını zedelemek vs değildi.. Hayat boyu her ses'e her görüşe açık olmanı tavsiye ve temenni ederim.. Güzel günler.

• Ben teşekkür ederim abi iyi günler

Yükleniyor...