Ciftler arasi iletisim nasil olmali?

Arkadaslar benim dikkatimi ceken bir durum var. simdiki ciftlerin birbirne hitap sekillerini hic begenmiyorum. böyle lanli lunluyu gectim "salak, gerizekali"gibi sözlerde bana cok abes geliyor. kavga ederken küfürler falan cok seviyesizce bir davranis bana göre. kavganin bile bir adabi olmali. veya ciftlerin askitom, böcügüm gibi sulu civik konusmalari. garip gelicek ama eskilerde mesela esler birbirine "yarim" "sevdicegim"derlerdi veya dedeler eslerine misal zeynep hanim, ihsan bey. ne güzel nezaket kokuyor bu sözler. serefsiz, p. zvenk gibi sözler söyleniyor sözde sakasina ama bence büyük bir terbiyesizlik bu. siz ne düsünüyorsunuz?


0|0
13

En İyi Erkek Görüşü

 • 1. Kanaat. Çünkü kanaatkar olmak kalp rahatlığının sebebidir. Bir kadın arsızlık ve açgözlülük ederek efendisini, kendisinden ve evinden soğutmaktan sakınmalıdır. Kanaat; kafi gelecek miktar ile yetinmek tamahkarlık etmemek demektir.

  2. Kocaya itaat. Peygamberimiz (a. s. m) buyurmuşlardır:

  "Bir kadın kocası kendisinden memnun olarak ölürse cennete girer."

  3. Temiz olma. Kocanın göreceği yerlere itina ile dikkat etmek ve temizlemek. Bilinmelidir ki, güzellik ve temizliği getiren şeylerin en güzeli sudur. daima güzel kokular sürünmeli.

  4. İhtiyaçların karşılanması. Kocanın yemek yiyeceği vakte dikkat etmek; uyku saatini geçirmeme. Kocanın adeti nasılsa o zamanlarda yemek ve yatağını hazırlamak.

  5. Malın korunması. Kocanın mal ve eşyasını korumak, çünkü mal ve eşyayı korumak iş bilmekten geçer.

  6. Akrabaya saygı. Kocanın akrabasına ve yakınlarına hürmet etmek. Çünkü kadının kocanın akrabasına ve yakınlarına hürmet etmesi, güzel idare ve tedbirden ileri gelmektedir.

  7. Sır saklanması. Kadın kocasından edindiği sırrını hiç kimseye duyurmaması. Eğer duyuracak olursa, kocasının itimadını kaybeder. Kadın da ondan emin olamaz.

  8. Saygı ve hürmet. Kocanın emrini yerine getirmek. Ona karşı çıkmama ve asi olmamak. Eğer ona karşı gelecek olunursa, onu kendine kinlendirip düşman yapma ihtimali yüksektir.

  0|0
  0|0

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 2

 • eşler saygıyı öğrenemeiyor. ego sahiplenme ve kişisel ozgurluk alanlarına saygıyı ogrenmek zaman alır evlıılkte

  0|0
  0|0
 • Demekki sen böyle bir aile kültürü almıssın aile kavramı tabıkı önemli doğru olanda senın düşündüğün gibi olmalı

  0|0
  0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...