Çok çocuklu ailelerin çoğunda görülen duygu sömürüsü olayına bakışınız nedir?

-Eskiden staj yaptığım bir yer vardı bir kız oradan ya bizim şuyumuz yok buyumuz yok diye diye herkesin payına düşen erzakları toplamıştı. Sonra öğrendik ki annesi o erzakları satmaya başlamış.

-Bir yarışma ortamına girdiklerinde biz bir ekmeği 20 kişi bölüşürdük! derler ve Türk Halkı tarafından her zaman birinci seçilerler istisnasız.

-Bir yardımlaşma mahalinde evde çocuklar aç barakada yaşıyoruz der 8-9 tane çocuğu olduğu görülür. Ne anne çalışır ne baba. Her sene çocuk yapıp tüm yardım kurumlarını yağmalarlar. Asla çalışayım vergimi vereyim olayına girmezler.

Eğer duygu sömürüsü durumları ortaya çıkacak gibi olursa gözleri dolar ya da elleriyle ovalayarak yaşartırlar, hemen Allah'ın adını 3-4 cümlede kullanırlar. Rest çekerler. Ne düşünüyorsunuz böyle insanlarla ilgili olarak? Düşünmeden hareket etmesinin bedelini biz mi ödemeliyiz yoksa bazı insanların sorumluluk duygusunu öğrenmesi için onları bazen kendi hatalarıyla başbaşa mı bırakmalıyız?

0|0
10

En İyi Kız Görüşü

• Hala televizyonlarda böyle insanlar tonlarca var.
    Yapmasaydın arkadaşım o kadar çocuk bakamıyorsan yapmayacaktın.
    Sen hiç çalışma ama yardım bekle oldu başka?
    Bir de bunlara inananlar var valla üzülüyorum o yardımlara
    Bizim ülkemizde yardıma muhtaç pek insan yok bence varsa tek tük onlarda gururlarından yardım istemiyorlar

2|0
    0|0
    • Aynen ya bir de demiyorlar mı devlet bakar, Allah büyük. Tamam ama Allah sana bir akıl vermiş ölç tart diye. İşin kötüsü böyle insanlarla hiçbir tartışmaya giremezsin, hemen biri der ki siz de kalp yok mu adamın yazık bakmak zorunda olduğu ailesi var diye. Kaç kişinin emeğine balta vurmuştur böyleleri var ya.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor... ;