Lütfen küfür yazmadan cevap verin?

Şuande içinde bulunduğumuz toplum , bizler yani genç nesli nasıl buluyorsunuz? Teknoloji eğitim aile psikolojik her konuda görüşlerinizi yazın isterim küfür olmadan

0|2
1642

En İyi Erkek Görüşü

• Cahil nesil olarak görüyorum. Kimse elime kitap alıp okuyayım demiyor. Çoğu kişi Snapchat, Instagram, Facebook, Scorp bunlarla uğraşmayı seviyor. Yılda okuduğumuz kitap sayısı oldukça az. "Nasıl bilgi toplasam?" yerine "Nasıl eğlensem?" düşüncesindeler. Bu düşünce ile giderlerse hiçbir şekilde başarılı olamayız, hep geriye gideriz.

1|0
    0|0
    • Genellikle herkes aynı şeyden yakınıyor. Umarım biran önce düzene gireriz

• Akıllanmayız ki. Hiçbir şekilde umudum yok. Biz daha neyin sevap, neyin günah olduğunu araştırıyoruz. Bu araştırmalardan sonra anca başlarız diye düşünüyorum.

• Rabbim sunumuzu Hayır etsin başka bişey demek istemiyorum burda herkes haklı :)

En İyi Kız Görüşü

• Kendim bile 21 yaşında olmama rağmen yeni nesilin geleceğinde gelecek göremiyorum. Hepsinin eline ver bir Telefon, ömürlerini geçirirler. Anneler Çocuklarını doğurur besler büyütür tabi bu dediklerim her Aile için geçerli deği, fakat çocuğu doğurmak ayrı bir yetenek, yetiştirmek ise ap ayrı. Çocuğu doğurup, okula yazdırıp sokağa salmakla ne Evlat, nede Anne olunmaz. Belki düşüncem farklıdır anne olmadım henüz ama Çevrem de ben dahil olmak üzere Aile sorunları yüzünden psikolojikmen yıpranmış okadar İnsan var ki, görsen şaşırırsın.

3|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 41

• Siteden belli olmuyor mu ne halde oldugumuz? Avea yaziyordu artik neden Turk Telekom yaziyor telefonumda diye soran bilene var :) Boş yasiyoruz cidden

3|0
    0|0
  • Çoğu tembel.
    Çoğu günlük ilişki peşinde.
    Saygıdan uzak.
    Duygudan uzak.
    Ansiklopedi nedir bilmediği gibi
    Google gibi bilgi yüklü bir. Hazinede
    Araştırma zahmetinde bulunmaz.
    Geleceğini düşünmeyen
    Aşırı marka tutkunu
    İnternet bağımlısı,
    Ruhlar aleminde bir genç nesil var.
    İnşallah Ben yanılırım.
    Sevgiler.

1|0
    0|0
    • Keşke yanılsanız keşkeeee..

• Metroda veya otobüste sarı koltukları işgal ettikleri yetmez gibi,
      yaşlılara, engellilere, hastalara, hamile kadınlara ayrılmış beyaz koltukları da ellerindeki android ya da kitaplara gömülerek işgal ediyorlar.

• açıkcası pek umursamaz duyarsız bir gençlik var en önemlisi kendilerine saygıları yok
    kendisine saygı gösteremeyen başkasına saygı gösteremez

1|0
    0|0
  • Ben şöyle söyleyim içinde bulunduğumuz yani bu dönemde yaşam standartı olarak ve alternatiflerin fazlalığını göz önünde bulundurarak söyleyebilirim ki yeni nesil eski nesile göre daha ahlaklı ve düzgün diye düşünüyorum eskiden türkiyede striptiz salonları varmış şimdi bunları göremiyoruz eski nesil şimdiki neslin yerinde olsa neler yapardı kimbilir diyorum şimdi ki nesil iğrenç bir hal aldı orası doğru ama eskiye oranla düşündüğümüzde yeni nesil daha akıllı bilinçli ve ahlaklı diye düşünüyorum tek fark eskiden gizli gizli yapılırmış şimdi herşey açıktan yapılıyor

1|0
    0|0
  • Valla sadece teknoloji yonunden de degil, ahlak, saygi edep, haya daha neler neler aklima gelmeyen seylerden de tedirginim ve uzuluyor insan. Biz eskiden mahallede top oynardik 12-13 yaslarinda simdikiler sevgili yapma derdin de, telefon ile atiyorum takipci kasma derdinde. Herkes bir gosteris meraki icerisinde.
    Ya aslinda daha cok anlatilacak sey var, ama uzatmayayim. Kisacasi ben evlensem cocugum olsun mu olmasin mi diye bir 10 kere daha dusunurum :)

1|0
    0|0
  • insanlar kendilerini ölmücekmiş hiç yaşlanmıcakmış gibi görüyolar
    günümüzde ileri görüşlü insanları aydın diye çağıran nesil belki bir gün sonrasını bile düşünmeden hareket ediyor yani o kadar aydın araştırıyorsun biraz dene di mi onlar gibi olmayı :)

1|0
    0|0
  • İletişim kuramayan yeni jenerasyon oluştu. Teknolojide en iyi ürünler benim olsun anlayışına sahip herkes.

1|0
    0|0
  • Iyisi de var var kötüsü de var

1|0
    0|0
  • Yeni jenerasyon bozuk. Türk anane gelenek görenekleri kaybediliyor. Saygı yok sevgi yok izlenen diziler gençleri saçma bir yöne sürüklüyor. Ailelerin bir kısmı gerekli terbiye ve eğitimi vermediğinden çocuk ailesine kafa tutuyor. Bazen şiddet uygulayabiliyor. Tabi bunu genellemek doğru değil pırlanta gibi gençlerde var.

1|0
    0|0
  • Şimdiki neslin ne durumda olduğunu anlatmak küfürsüz olmaz. Tam oturmaz. Kendimi de onlar arasından kıyırmıyorum zira onlarla aynı siteyi paylaşıyorum.

1|0
    0|0
  • teknoloji yi iyi buluyorum fakat kullanmasını bilmiyor bizim toplum :D işleri güçleri hava atmak yeni nesilden bir bok olmaz :D

1|0
    0|0
  • yojlaşmış, kendi kültüründen haberi yok, ve farklı kültürlerin kötü yönlerini taklitle öğrenip milliyetçi geçinen, sürü psikoloji ile hareket eden bir nesil , istisnalar dört duvar arasında koğuşta olta atıyor

1|0
    0|0
  • aşırı cahil aşırı önyargılı provokasyona oldukça açık meraksız böyle gelmiş böyle gidercilik okumadan araştırmadan bilmeden yorum yapmaya çoooooook müsait anaların ve babaların her zaman haklı olmadıkları düşüncesinden yoksun %70 i özenti aslında oldukça zeki fakat aman insanlar neder ne söylerler düşüncesiyle kendi isteklerinden vazgeçen ayran gönüllü bir nesil bir gençlik yetişiyo atatürkün gençliğe hitabesini açıp okuyan sayılı genç arkadaşımız var ki bu millet 2 kitabı okuyup anlamadığı için bu halde birincisi kuranı kerimi okuyup anlasaydık dini kullandırmazdık atatürkün nutkunu okuyup anlasaydık düşmanı tanır vatanı kaptırmazdık bu sitenin bile %90 ı cinsellik peşinde sözüm kızlar içinde geçerli çok sayılır düzgün efendi aklı başında ne istediğini bilen adam aslında çok üzülüyorum ama birilerinin hayatına ne zaman müdahale etmeye kalksam ya da yorum yapsam hep kötü oldum oluyorum keşke daha bilinçli olsa bütün gençler keşke...

0|0
    0|0
    • Yine çok güzel yazılardan birisi , Teşekkürler

• beğendiğinize sevindim bende çok yaşlı değilim 25 yaşındayım fakat gördüğüm bu :/

• Uyuşturucu ve zinaya dalmış kendi özünden dininden uzaklaşmış Avrupa lı yı her konuda taklit eden bir nesil var önümüzde Çanakkalede ki nesilden çok çok uzak bir nesil

1|0
    0|0
  • Allah ıslah etsin diyorum sadece ;)

2|0
    0|0
  • Gündemi takip etmiyor, okumuyor, sanata nerdeyse hiç önem vermiyor, vurdumduymaz

1|0
    0|0
  • Her konuda yetersiz , spor , sosyal ilişkiler , yaratıcı zeka (capsleri bunun dışında tutuyorum) , aile ve akraba bağları , derslere ilgi , aşama hevesi vs.

1|0
    0|0
  • bende senin gibi karamsar düşünüyorum, şimdi her çağın bir gelişimi vardır bizm çağdada teknoloji var heralde... Tetknolojiden gençleri koparırsan pratik anlamda zor oluyor eskileri bugunlwerle karşılaştır derim...

1|0
    0|0
  • Bataklığın dibinde gençlik ve insanlık. Hiç kimse masum değil.

1|0
    0|0
  • Berbat ötesiyiz, utanmamız gerek kendimizden. Bir boka yaramadığınız da bir gerçek, sizler veriyorsunuz bizde yapiştiriyoruz tüm olan biten bu

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    21

Kızlar Ne Diyor 15

• Umutsuzum yeni nesil için. Görgü yok, iletişim yok, saygı yok. Hayatlarındaki en sevdikleri varlık telefonları. Her şeyi çabuk tüketmeye öylesine alışmışlar ki hiç bir şeyden mutlu olamıyorlar. İnsanları bile kolayca tüketebilen, bencilce yaşayan bir nesil görüyorum. Umarım içlerinde istisnalar vardır da umudum yeniden oluşur.

1|1
    0|0
  • Teknolojinin hayatımıza girmesiyle bilgiye ulaşmada hız ve kolaylık sağladık. Fakat insanlar teknolojiyi çok yanlış kullanıyorlar.
    Türk aile yapısı zaten bozuktu arkadaşım. Çocukluğumuzda az mı dayak yedik? Çocuklarını karşısına alıp ciddi bir şekilde konuşma yapan kaç ebeveyn vardı? Çocuklar büyünce annesi ve babası gibi olmak ister. Anne-baba rol modeldir onlar için. "Cehalet erdemdir." diye boşuna denmiyor. Türk halkı bundan 90-100 yıl önce insanlar cahildi. Okuma yazma bilmezlerdi. Herkes kendi rızkının peşindeydi. Şimdi öyle mi? İnsanların gözü açıldı. Herkes bilgili artık. Bilmeyen de yazıyor internete öğreniyor artık.
    Çocuklar şimdi her şeyi biliyor zaten. Kimse kimsenin yüzüne bakmıyor telefondan başını kaldırıp. Teknoloji bizim toplumumuzda iletişimsizlik yaratıyor. Halbuki bu telefon ne için icat edildi hatırlayın.

1|0
    0|0
  • Yazmıştım ama sorunu yanlış anlamışım sanırım ama silmeye kıyamadım umarım okursun kusura bakma
    ****Beğenmiyorum. Tamam 21 yaşında olabilirim fakat o çocuklar. 10 yasında ki çocukların elinde sıgaralar elinde birayla parkta oturan kızlar. Oyunlar.. int cafeler dolu. Ya bizim çocuklugumuz. o kadar özlğyorum ki bunu yazarken çok duygulandım cidden. akşam ezanına kadar deli gibi oyun oynardık. yazın gece 12 ye kadar sokakta durdugumuz zaman mutlulugun tarifi olmazdı. ona tatlı hayranlıklar kurardık. keşke keşke keşke eskisi gibi olsa herşey.. bu çocuklarda yaşasa bunları ve keşke çocukluga dönebilsek

1|1
    0|0
    • Kafanmı güzel lan senin. Sen günde 12 saat LoL oynayan adamsın.10 yaşındaki çocuklardan betersin. o halde neden onları kötülüyosun

• Farkındaysan çocukluktan bahsetmişim. o lan kelimene dikkat et.

• Arkadaşlar bu bir görüş saygı lütfen yani gerçekten şurda bile toplumu belli ediyoruz 2 kere yazdım buraya küfür etmeyin diye bu nasıl birşeydir yaa insanlarin görüşlerini alırken küfür etmeyin yazıyoruz şu düştüğümüz duruma bak , yorumuna doğru yazdığım için bana doğru cevabı biliyorsan niye soruyorsun diyor yapacak bişey yok bu toplum zor ayağa kalkar hepimiz için geçerli

• Edepsiz, tutarsız, duyarsız, hoşnutsuz, zeki, tembel, usengec, bakımlı, kültürlü, egoist, manik depresif...

1|0
    0|0
  • teknoloji yüzünden her halt hakkında bilgimiz var zannediyoruz aslında hiçbi şey bilmiyoruz bu da eğitimi sıfıra indiriyor. eğitimsiz aileler de çocukları kültürel müslüman olarak yetiştirince ortaya bir molotof kokteyli çıkıyor. patladığı an da psikolojik boşalma oluyor malesef

1|0
    0|0
  • Hiç iyiye gitmiyo hayirlisi olsun

1|0
    0|0
  • Neden küfür yazalım 😧 sadece yeni nesil değil yetişkinler de teknolojinin esiri olmuş durumda ben doğru bulmuyorum.

0|0
    0|0
    • İşte herkes sizin gibi neden yazalım demiyor nasıl küfür yazsamda cümle otursa diyor malesef. .

• çok çok çok kötü. allah ıslah etsin milleti

1|0
    0|0
  • O kadar çok küfürsüz yazin demissinki kufredesim geldi
    Beni tahrik etme lutfen

0|2
    0|0
  • Yozlaşmış.

1|0
    0|0
  • Kızların halini hiç doğru bulmuyorum

0|0
    0|0
  • Genel olarak rezalet buluyorum. Popüler olma adına herseyi değersizleştiren ve bunu yapmaya ilk olarak kendinden başlayan bir nesil. Allahtan ki arada gerçekten değerli, aklı basında insanlar var.

0|0
    0|0
  • Cahiliye devrinden hala çıkamadım

0|0
    0|0
  • Çok fazla gelişmeye ihtiyacımız var

1|0
    0|0
  • Genclik bana gore ozellikle yeni gelen liseliler falan berbat. Asalak ve ise yaramazlar her bakimdan

1|0
    0|0
Yükleniyor... ;