Kız erkek karışık eski arkadaş ortamımdan samimi bir erkek arkadaşım konuşmaya çalışıyor ben artık tesettürlüyüm?

Kız erkek karışık eski arkadaş ortamımdan samimi bir erkek arkadaşım konuşmaya çalışıyor ben artık tesettürlüyüm fıkıh ogrendim görüşmek istemiyorum kendisiyle iyi bir insan ve hassas birisi kalbini kırmadan ve fitneye sebep olmadan nasıl görüşmeyi kesebilirim sizce? Hakaret edecek olanlar yazmasın şikayet edicem. Sadece gerçekten fıkıh bilgisiyle ya da mantıklı bir yol bulanlar yazsın.

0|0
14

En İyi Erkek Görüşü

• ben de üni. gidince bakış açım değişti.. face kapattım, numaramı değiştirdim , sadece erkeklere verdim, kızlardan uzak durdum..

0|0
    0|0
    • İslâmiyet'in emrettiği bu zaten uymalıyız...

• arkadasın olduguna emin misin? senden hoşlanıyor falan olmasın?

• Yok oyle bir durum yok ortada fakat en yakin erkek arkadasim idi kendisi ve insan kaybetmeyi sevmiyor üzülebilir

En İyi Kız Görüşü

• Konusmamızı dogru bulmuyorum artık gorusmeyelim de anlayacaktır umarım..

0|0
    0|0
    • Biraz zor. Fitne çıkar büyük ihtimal

• Bu onun sorunu senin degil. Fitneyi o cıkaracak sonucta "kendi kafasında kurup kurup soyle olmustur boyle olmustur diyecek " halbuki sen Allah rızası icin konusmaya son veriyosun fitne cıkıcak evet hatta bu iftiraya da girer eger oyle bisey yaparsa ozaman bunun cezasını o ceker sen degil. Kestirip at. İstedigini dusunsun.

• Sag olasın zaman ayirdigin icin

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 3

• Dinimizce haram desen

0|0
    0|0
    • Fitne çıkarabilir yoksa söylerdim

• Kestirip atacaksın.
    Kırmayayım derken başına sararsın herifi.
    Bu gibi konularda sert konuşmak gerekir.
    Yumuşak konuşursanız peşinizi bırakmaz.
    Bir kaç hafta veya ay sonra tekrar gelir.
    Hiçbir şekilde yüz vermeen kesin ve net konuşmalısınız.

0|0
    0|0
    • Fitneye sebep olur ama boyle bir durum var yani konusmalari baskalarina gosterebilir anlatabilir ve eskiden cekildigimiz fotograflar da var telefonunda bunlari nasil sildiririm bilmiyorum

• Görüşmek istemiyorum, piskolojim bozuldu gibi şeyler söyleyebilirsiniz.
      Bu gibi durumlarda yalan söylemek caizdir.
      Olmadı engellersiniz.
      Ararsa da açmazsınız.

• Sag olun zaman ayirdiginiz icin

• elhamdülüdülü

0|0
    0|0
    • Küfre girer bu söylediğin hemen tövbe etmelisin

• tövbe

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor... ;