Bence çoğu müslüman, gerçek müslüman değil. Ya sizce?

Şimdi ben agnostigim ama dininizi karalamıcam merak etmeyin. Bu öyle bir konu değil :)

Hz Muhammed, yani peygamberiniz zamanında fakirlik yoktu. Çünkü bana göre dinin en önemli şartı zekat vermektir. Zenginler fakirlere zekat verir, hatta ağaçlara poşetin içinde para baglanırmıs fakirler ihtiyacı kadarını alsın diye. Ki cidden her fakir ihtiyacı kadar parayı alırmıs. Şimdi günümüzde olsa o agacı kökünden sökerler. O döneme bakılırsa hiç fakir yok.

Ama günümüz islam ülklerine bakıyorsun. Fakirler. Arabistana bak, hepsi petrol zengini sözde müslüman ama halkı sefil. Mesela hani Türkiye'de %90 müslüman diyorsunuz, müslüman ülke diyorsunuz ya peki kaçı zekat veriyor? %1'i bile geçmez zekat oranı.

Üniversitelerde radikal islamcılar, ülkücüler oruç tutmuyor yemek yiyor diye diğer ögrencileri dövüyorlar. Peki bu adamlar zekat veriyor mu?

Zenginler umre'ye gidip ''umre keyfss'' yazıp instagrama atıyor. Orada en pahalı otellerde kalıyor. Peki bu zenginler zekat veriyor mu?

Geçenlerde bu radikal islamcılar, rakı festivalini bastı. Ellerinde taş ve sopalarla, Allahuakbar diyerek taşladılar rakı içenleri.

Benim bir agnostik olarak size tavsiyem. Dışarıdan igrenc görünüyor bu durumlar. Tüm dünyada bizi ve islam ülkelerini barbar olarak görüyor.

Eger cidden inanıyorsanız zekat verin, türkiye'de çok sayıda kanka ve gaza gelen adam var. Ve onların coguna sorsan müslümanım der. Ateistlere saldıracagınıza önce kendi içinizdeki bu geri-zekalıları ayıklayın.

Ha sen ne yapıyorsun derseniz. Evet inanmıyorum ama ahlaki olarak ve maddi imkanlarım çerçevesinde yardım ediyorum insanlara.

0|0
21

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• sonuna kadar katılıyorum

0|0
    0|0
  • Hakli değilsin

0|0
    0|0
    • Ciddi bit şey konuscaz ergen yat uyu yarın okul var

Erkekler Ne Diyor 1