Paranın alamayacağı ne kaldı?

Her şeyi alabiliyor mu bu para. Alamadığı ne var? Ne kaldı?

1|1
2121

En İyi Kız Görüşü

• paranın gücünü bilen biri olarak sadece anne sevgisi diyorum. kim ne derse desin aksini ispatlayamaz benim gözümde

0|1
    0|0
    • anne sevgisi dışındaki her sevgi satın alınabilir mi yani?

• arkadaslık ask gibi sevgileri zaten satın aldığını biliyoruz. kardesler arasında miras yüzünden ne kavgalar cıktıgına sahit oldum para yüzünden birbirini silen kardesler oldugunu biliyorum. demek ki kardes sevgisini de satın alabilir yeri geldiğinde. ailesinden cocuklarından cok paraya değer veren babalar da biliyorum. bir tek annelerde böyle bir duruma hiç şahit olmadım. tabiki her insandan insana değişir bu durum. paraya pul kadar değer vermeyecek arkadasını eşini ailesini satmayacak insanlar da var. ancak genellemeye dökünce bence satın alınamayacak tek sey anne sevgisidir.

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 20

• Gerçek sevgi

1|1
    0|0
  • Annemi paraya değişemem.

0|1
    0|0
  • Sağlık.

0|1
    0|0
  • sanırım sağlık. bazı hastalıklara para care değil sadece 2 3 sene daha gec ölüyorsun

0|1
    0|0
  • Yaşam

0|1
    0|0
  • Bu soru düşündürdü beni. Mutluluk desem nasıl mutlu olduğuna bağlı. Huzur desem para olmadığı zamanda huzursuz olabilirsin. Aşk desem oda parasız olmaz. Çok derin düşünüyorum bilemedim 😊

0|1
    0|0
    • Oysa çok umutluydum ben sizden :)
      Yoksunuz kaç zamandır yorumlarda.
      Sevgiyle kalın efendim.

• Zaman

0|2
    0|0
    • Para bir zamani degistiremiyor dmi :) 5liralik saatde 100bin liralik saatde ayni her zaman ileri gidiyor hicbir kuvvet durduramiyor

• geçen zamanı geri getirmek, gelecek zamanı satın almak. Hangisi?

• sağlık

0|1
    0|0
  • hava :)

0|1
    0|0
  • Karakter

0|1
    0|0
  • Mutluluk ve saglik parayla alinmaz...

0|1
    0|0
    • Kimi zaman. Ama hep değil.

• mesela amerikan ünlülerde cok gördük, kendini uyusturucuya bagliyan ya da alkolik olan, bazende piskolojileri bozuluyor ve intihar etmeyi düsünüyorlar ya da ediyorlar. Büsürü paralari var ama mutlu degiller...

• Tercihlerimiz gerçekleri değiştirmiyor ama. Kaldı ki, yaşam alabildiklerimizle değil sadece, verebileceklerimizle de sınıyor bizi.

• Sağlık huzur. Onun harici malesef ki herşey para oldu hayatta

0|1
    0|0
  • güven..

0|1
    0|0
  • Yetenek 😊 Bir insan istedigi kadar şan dersi alsin , isterse dunya starlariyla calissin sesini duzeltemez.. Bir seviyeye belki getirir ama yetenek baska bisey, ornekti bu tabi

0|1
    0|0
  • Hiç bir şey

0|1
    0|0
  • bir benim kedimi satın alamaz :)

0|1
    0|0
  • Gerçek aşk

0|1
    0|0
  • Karakter

0|0
    0|0
  • Kalbimi satin alamadi kimse

0|0
    0|0
  • Huzur kaldı sağlık kaldı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Paralıyorlar ortalığı bişey kalmadı

0|1
    0|0
  • parasi olan sağliği da alamiyor para ile sevgi alinmaz aşk alinmaz para ile cennete girilmez sevapla girilir

0|1
    0|0
    • Sağlık, sevgi, aşk kısmen evet. Yaşamdan sonrasına değil, yaşama dair sorumuz. "Kefenin cebi yok" mantığını getirmek ne denli doğru olur bilemedim.

• parasi olan kismet bulur parali vesselam ama biz hala bekar iz bitane evlenilecek kiz yok

• Ôlümnm

0|1
    0|0
  • Huzur ve kahkahalar

0|1
    0|0
  • Şimdi burada millet parasız sevgi aşk felan alır birazdan

0|1
    0|0
  • Mustafa Koç örneğinde olduğu gibi; ömür...
    Saat geldi ise para ile ilave yapılamıyor işte.

0|1
    0|0
  • Paranın alamayacağı tek bir şey vardır oda insanın içindeki iman duygusu o satın alınamaz parayla sadece inananların içinde kalır inanmayanlardan satın alınabilir sadece adı üzerinde inanmıyor inançsız ama inanan kişilerden asla satın alınamaz iman..

0|1
    0|0
  • Huzur

0|1
    0|0
  • Sadece Sağlık ve Gerçek huzur aks her şeyi alabilir.

0|1
    0|0
  • Ölümsüzlük..

0|0
    0|0
  • Hayal gücü, zaman, yaşam,

0|0
    0|0
  • paranın alamadığı çok şey var klişeler var

0|0
    0|0
  • Para kaldii

0|0
    0|0
  • Huzur

0|0
    0|0
  • Umut

0|0
    0|0
  • ancak gerçek imanı hiç alamadı

0|0
    0|0
    • yani önüne "gerçek" sıfatını eklediğimiz hiçbir şeyi mi?

• hayır artık müslümanları satın aldığı için imanı demedim gerçek imanı dedim bunu asla alamadı canını verdi o insan ama para için tek bir güzelliğini bile satmadı

• sevgi

0|0
    0|0
  • sağlık ve nefes

0|0
    0|0
  • hiç bişey kalmadı herşeyi alır.

0|1
    0|0
  • Şeref
    Kaybettirir ama alamaz

0|0