Arkadaşlar sizce dünyaya geliş nedenimiz nedir?

Hiç düşündünüz mü? Bu hayatı neden? niçin yaşıyoruz diye... Cinsel arzularımızı tatmin etmek için mi? öyle ise bunu hayvanlar gayet başarılı yapıyorlar sanırım... Biz niçin var olduk? düşünen var mi? Lütfen kırıcı cevaplar vermeyin, düzgün, gerçekci olunuz?

0|0
110

En İyi Erkek Görüşü

• "Ve ben, cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım" Zariyat 56

1|0
    0|0
    • peki sizce bunu hakkıyla laikiyle yerine getirebiliyor muyuz sorun orda başlıyor

• Onu herkes kendine sormasi lazim. Aksam basini yastiga koydugunda vicdanin rahat mi? Ya aynaya baktiginda? insan mi, hayvan mi, melek mi seytan mi görüyorsun.

En İyi Kız Görüşü

• Allah rızasını kazanmak için. Kul olmak için. Eşref-i Mahlukat oluşumuzun hakkını vermek için. Yaşayıp, yaşatmak için. Doyurmak için. Yardımcı olmak için. Dünyadan gönlünü koparmak için ama yinede onun için çalışmak için. Kahramanlara hayret etmek için değil kahraman olmak için. Müslüman olmak için. Yaşamak güzeldir. Dünya müslümana zindan kafire cennettir. Görüp görmeme meselesi. İrade meselesi. Tercih meselesi. Zor görünen fakat teslim olunca çözülen işler bunlar. Hayvanlar neden var olduklarını sorgulamıyorlar mesela. Onlar yalnızca yaşamak için ihtiyacı olan işleri görür. fakat biz hem onları hem kendimizi hemde 28 bin alemi sorgularız. Bizim aklımız vardır, düşünmek akletmek sorgulamak ve cevap bulmak için. Mesela sana bir örnek vereyim. Ben bu sitede bir amaç için bulunmuyorum. Amacıma hizmet etmesi için bir yardımcı olarak görüyorum. Dünyadaki herşey böyledir. Farkında olsanda olmasanda yaptığın herşey bulunduğun her ortam ettiğin her söz seni bir yere sevkeder. Ve seni etkiler. Bunları bir amaç için yaptığın sürece amacın doğrultusunda konuşur amacın doğrultusunda herşeyi yaparsın. Dünya birazda amaç meselesidir. Şimdi bir soru sorayım. Akıl amaç mıdır, araç mıdır?

1|1
    0|0
    • Çok güzel bir cevap teşekkür ederim bunun bilincinde olupta uygulamada başarısız olmakta çok acı soruna gelincede akıl bir araç diye düşünüyorum ben çünkü bazen aklımızı kullanır doğruyu bulmaya çalışırız bazen ise ne olacaksa olsun der aklımızı kullanmayız

• Doğru cevap ! Sen şu an bunun bilincindesin ve uyguluyorsun. Aklını araç olarak kullanıp cevap arıyorsun. Sormak için değil bulmak için soruyorsun. Uygulamada başarısız olmaya gelince. Sen kabul ettin saydın bu bilinci. Fakat günümüzde pek az insan bunun bilincinde. Uygulamalısın ki başka insanların aklınada bu soruyu düşürebilesin. Devir anlatma devri değil davranışlarla uygulama devri. Bunu istediğine eminim. İnancımıza göre vesile olmak mükemmel birşey. Bunu sorumluluğun için bile yapabilirsin. Yine başarısızsa sakın güçsüz olduğunu düşünme. Sen çok güçlüsün. Çevreni küçültüp değiştirmeye bak. Kendince düşünen insanlardan koy çevrene. Az ama öz olsun. Beni anladığını umuyorum. Kendine ve ümmete iyi bak, umutsun. 👍🏼

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 9

• Lahmacun yemek için geldim

1|0
    0|0
  • ben bir amaç olduğuna inanmıyorum, daha doğrusu bilim adamları evrimin kanıtlanmış bir gerçek olduğunu söylüyorlar. Bence de hayatımız basit ve aklımız olduğu halde bunun hayvanlar kadar tadını çıkartamıyoruz, ye iç seviş türünü devam ettir. Ama biz ne yapıyoruz, savşalar yoksulluklar, kısacık ömrünü gece gündüz çalışarak harca, hayatın kutsallığı yalanını ortaya atanlar zenginler ve din adamları ve ülke yöneticileri, acaba neden? :D

1|0
    0|0
  • milletime ırkıma bir faydam olsun istiyorum, türk insanı diyince tüm dünya bilsin 2 kere düşünsün istiyorum bütün hayallerim bunun üzerine başka bişi beklemiyorm

1|0
    0|0
  • Yaşa işte ammaan nasıl olsa öleceksin bu sorunun cevabını bulamadan.

1|0
    0|0
    • ceva için tesekkür ederim.. Bize anlatılan inanç ve iman çerçevesinde nefs-i arzularımızı ön planda tutuyoruz. Tabiki bir gün ölüm kapımızı çalacak bu serüven bitecek, herşey için. geç kalmiş olmakta çok acı olur.. :( :(

• Neye geç kalacaksın pardon burada yapamadığın pişmanlığı orda tanımayacak mı sana Tanrın diyemeyecekmisin ben somut kanıt istedim benim önüme ise ucubik bir İslam dünyası çıktı bana tutarlı gelmedi tanrı very sorry ama şimdi gördüm hadin bir güzellik yap hacı diyemiycekmisin.

• Niçin yaşadığımız belli bir sınavdayız, sınanıyoruz. Belki kurallar biraz sert geliyor şu an için ama kolay sınav yoktur. Kolay olsa sınav olmazdı.

1|0
    0|0
    • evet nefs-i arzularımızı bastırıp esas neden. niçin varoluşumuzu unutuyoruz.. o kadar zor sartlar içinde yaşayan insanlar varken en ufak birşeyde sitemkâr olabiliyoruz malisef

• Umurumda değil benim istedigim gibi yaşıyorum
    Bu bana yeter

1|0
    0|0
    • peki bu serüven bir gün son bulduğunda ne düşünüyorsun?

• Ne yapmişsam ne etmişsem hesap vericem. Allaha bu kadar

• Varolduğun için evrende bir değişiklik oldu mu? Varolmasaydın evrende bir eksiklik olur muydu?

1|0
    0|0
  • Aslında Hz. Adem o elmayı yemeseydi belki bunlar olmayacaktı

1|0
    0|0
    • ne yazık ki kendi hatalarımızı gözardı edip suçu u ilk insanlara bırakıyoruz bu gerçeği değiştirmez sen ben o biz ilk insan olsak aynı hatayı yapmayacağımız ne malum esas sorun olan nefsimizi kandırmak değil nefsimize uymaktadır

• yok neden kızıyım kusura bakma insan olarak hele böyle çagda nefsimize köle oluyoruz ve bunun sebebini ilk insanlar yüzünden diye düşünmemiz

• Tabiki sebebi ilk insan vs. değil ama herkeste iyi olsaydı o zaman bir sebep olmazdı kötü olmadığı sürece iyiyi anlayamazsın.

• Hayata gelirsin boş bir zihinle, ve herşeyi burada öğrenirsin.
    geçmişi ve geleceği. eyupturkan.blogspot.com.tr/.../...izi-sevmedi.html

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor... ;