Kürtler, Sizi "Sen Kürtsün" Diye Sosyal Hayatta Sizi Ayırdılar mı?

Ben kürdüm, beni bu zamana kadar hiç bir türk, laz,çerkez "sen kürtsün" diye ayırmadı. Bana ırkımı sormadı. Irkımı söylediğim zaman davranışları değişmedi. Kısacası bana insanım diye baktılar.

Peki size soruyorum sizi ayırdılar mı?

0|0
1114

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• ben ve yaşadığım çevrede kimseyi kürtlere kürt diye kötü gözle baktığını görmedim duymadım. Ha vatanın bölünmesine çabaalayanlarada tavrımız kesindir. türk halkının kürtlerle derdi yok dağdakilere destekçi olan kürtlere var. Okulum sınıfımda bir sürü kürt erkek kız var hiç bir zaman hor görülmediler itilip kakılmadılar bir türkün sahip olupta kürde verilmeyen imtiyazlarmı var sanki. Meclisemi giremiyolar? Hatanede tedavimi olamiyolar? Elektrik su fazla paraylamı veriliyo? Daha fazlamı vergi kesiliyo? O bazı kürtlerin düşünceleri dağdakiler onları koruyo savunuyo haklarını koruyo. emin olun onlar tarafından zerre sevilmiyosunuz köprüyü geçinceye kadar herşey doğudaki toprakları işgal edildiğinde sığıncağınız yer batı tarafı olucak. Görmüyomusunuz suriye ırak karışık oralarda yaşayabileceğinizimi sanıyosunuz? Kürt kardeşlerim bir şeylerin farkına varmaya başladı ama dilerim hepsi görür bu alçak oyunu.

0|5
    1|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 10

• Ayırmaz neden ayırsin ki vatana düşman biri degilsen vatana duşman olan Türk de olsa Kürt de olsa ayrılir ama onu dışında Türk Kürt kardeştir ikimizde Müslümanız Müslümanlıkta ırkçılık olmaz tabi Müslümanlıkta karde kardeşi de vurmaz o da ayri

0|1
    0|0
  • Hdpye oy verdiğim için ayrımcılik yaptılar. Alevi olduğum içinde ayrımcılık yaptılar. Ama ben onların istediğini vermedim. Ne siyasi görüşümunden ne mezhebimden vazgeçtim. Onlarin tek istediği onlar gibi olman. Eğer onlara istediğini verirsen affedersin ama sen bir eziksin.

1|0
    0|0
  • Karakterin güzel o yüzden Aslında ırk ayrimi olmaz ama dünya görüşü kit insan lar birin de bir kötü bir şey gorurse ona karşı yapilani bunu karsindakinin yapdigini dgilde tüm o irkin halkin konenin yapdmis gbi sindn ayağına yazar her kes ayni dgil.

0|0
    0|0
  • Hayır

0|1
    0|0
  • Hiçbi zaman bir kürtün yanında 'kürt kelimesi bile ağzımdan çıkmaz buna çok dikkat ederim

0|1
    0|0
  • Nerde oturduğuna, çevrene göre değişir.

0|0
    0|0
  • Beni cok ayirdilar. O yuzden hep gizlerim..

0|0
    0|0
  • Ben ayirmam kurt turk diye ama hdp ye oy veren kurtleri ayirim kardesim

1|0
    1|0
  • Ben türküm ama dis görünüsümden dolayi beni kürt kizina benzettenler cok oluyo
    İgneleyici sözlere magruz kaldigim da oldu
    Karektersiz davranislarada

Ben bunu yasadiysam sizleri düsünemiyorum...

0|0
    1|0
  • Fasist tc diyenler yine kendi kurt olup turkleri ayiranlar ve ozerklik isteyenler diye dusunuyorum kendileri irkcilik yapiyor ve kendi kendilerini ayirayiriyo. Diger kurtler kardesimizdir hicbir ayrim yoktur

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• en önemli soru işte bu

1|1
    0|0
  • ne kadar kürttün de ayırmadılar? ben de batıda büyüdüm dilimde şive yoktu ve giyimim kültürümün de kürtlükle alakası yoktu ayrıma uğramadım. ama üniversitede kürt şivesi olan puşi vs takan arkadaşların ayrıma uğradığını net şekilde görüyorum. türkleşmişsen ayrıma uğramıyorsan bu çok hümanist olduklarından değil sen onların istediği bir kürt gibi olduğun içindir

2|0
    1|0
  • Türkk halkı ile değil problem.. Problem Faşit Türk Devleti ile.. Kültürler insanları çeker ayırmaz.. Ne Yakılmadığımız kaldı ne kesilmediğimiz..

2|2
    1|2
  • Pkk destekçisi kürtler şansını çok zorluyor.

Bence Tarihin en büyük soykırımına maruz kalabilirler, bu şekilde devam ederlerse.

Onları gördükçe şerefsizleri, İŞİDE sonsuz destek veriyorum...

1|0
    2|1
  • Herkes aynı değil tabiki de... Ama bu ülkedeki insanların genelinin Kürtlere kötü bir bakış açısı yok... Ben ırkına bakmam... Terörist mi değil mi ona bakarım. PKK nın içinde her ırktan insan var...

0|0
    0|0
    • İşte en büyük hata, bu istisnalara göre , azınlığa göre karar vermek.
      Asıl kötü olan , amacın iç savaş çıkarmak olduğunu göremeyenler. Savaşta 2 tarafta kaybeder, asıl savaşı kazanan oyunu kuran olur. Bunu daima anlatıyorum

• Hayir ayirmadilar ama beni goren genelde kazak ya da tatarmisim diye takilanlar oldu sadece o kadar. Zaten millet olarak bizde irkcilik pek fazla yok acikcasi.

0|0
    0|0
  • Günümüz siyasetle birlikte türk çocukların karşısında iki insan dursa birisi kürt birisi ermeni olsa ilk önce kürt olanı öldürür çoğu yanı %90 kesim. İnsanlar böyle artık. Kürdün kürtten başka dostu yok

1|0
    2|0
    • Bunun nedeni açık ve net belli olduğunu düşünüyorum. Bizim hatamız, pkk terör örgütünü doğmasına izin verdik. Kendi ırkımızın karalanmasına , lekelenmesine izin verdik. Evet doğuda bende geçmişte sıkıntı çektim, ama tek sıkıntı çeken biz değildik, başka ırklarda, başka bölgelerde sıkıntı çektiler. Çünkü yeterince gelişmemiş bir Türkiye vardı.
      Eğer öldürüyorsa suçu bence onlarda değil izin veren bizde aramalıyız.

• Aklın olsaydı Fransa da Amerika İngiltere dillerin yasak olmadığı insanların kendi dilleri ile okul okuduğunu bildirdin ama bahceki aklı ile konusuyorsun bugün kürtçe isim ad geçiyorsa pkk sayesindedir

• Zira senin aklın olsaydı pkk yüzünden Türkiyede kürt nefreti oluştuğunu, pkk yüzünden doğuda kürtlerin rahatça eğitim göremediğini, tedavi etmeye giden ambulanslara zarar verdiğini,
      Pkknın savaşı şehre indirgeyip Kendi kaynağı olan doğuda kendi kürt halkım diye kürt halkının berbat bir yaşamı oldugunu görebilirdin.
      Pkknın yararından çok 20 kat zararı var.
      Yararı yok diyemem, çünkü kirliyi örtmek için örtüye ihtiyaç var.
      Büyük resmi göremeden, ingiliz oyunlarına düşüceksiniz ona üzülüyorum. Hiç bir kazanamadığımızı, aksine nefret oluşturduğumuzu, bu iş bittiği zaman, pkk yüzünden çok daha fazla ortalıgın karışacağını göremeden kendinize zarar vericeksiniz, etrafınıza, halka zarar vericeksiniz. Bir çok şehir yaşamını rahatça sürdürürken, kürt halkının yarısı doğuda, savaş savaş diye diye, hayat bırakmıyorken, onları kullananlar (demirtaş) çocuğunu özel okullara gönderip, kendisi tatilde keyif çıkarırken (fotografları var) görüntüleri var. Anlatmaya gerek yok. Zihniyet kirlenmiş. Körsünüz.

• Sen daha iyi bilirsin.

0|0
    0|0
  • Valla iyisi %1 lik kesim. Geri kalanı çok pis.

0|0
    0|0
  • Bolusursek tok bolunursek yok oluruz.

0|0
    0|0
  • nerde yaşıyorsun sen?

0|0
    0|0
  • Mesele ırk değil zaten kişilik

0|0
    0|0
  • Öyle demediler ama ben kürdüm dediğimde yüzüme nefretle baktılar.
    Kürt ve türk konusu açıldığında taraflar birbirine hemen ölüm üzerinden siyaset yapıyor. Bebek katili , dersim katliamı , zilan , robiski gibi söylemlerle konu tartışmadan kavgaya dönüyor. Türk diyor ki benim askerim benim şehidim.
    Kürt te diyor ki benim toprağım benim şehidim.
    Devlet veya hükümet artık hangisi ise yanlış yapıyor. 80-90 yıl önce yaptığı işlerle PKK yı doğurdu. şu an yine aynı şeyi yapıyor. koca bir milleti kendisinden nefret ettiriyor.

Bugüne kadar yapılan sokağa çıkma yasaklarinda onlarca yüzlerce sivil öldü ama kimse ağzını açıp tek kelime etmedi lan hala ölü bedeni sokaklarda olan insanlar var.

Onların bedeni orda karda çamurda yatarken bana kardeşlikten bahsetmeyin birader.

0|0
    1|0
    • Bana bu zamana kadar kürt olduğumu öğrenince nefretle bakan biri olmadı. Davranışı değişmedi.
      Peki olayı nefretle bakanlara döndürürsek , Bizler melekmiydikki , kürt denilince bize nefretle baktılar?

Sen şunu dersin, şeytanlaşmamızın nedeni onlar.
      Onlarda derki , şeytanlaşmamızın nedeni sizlersiniz.

Hadi napalım ozaman, dökülün sokaklara , = iç savaş.
      İç savaş sonucu 2 ırkın yok olma tehlikesi.
      Ve iç savaşın ülkeyi batağa çekip, suriyelileştirme.
      Hani şimdi biz hak arıyoruz ya , şimdi kendimizi o avrupa kapısında aç aç bekleyen suriyelilerin yerine koymamız lazım. Çünkü onlar biziz. Savaş devam ederse, onlar Türkiyede yaşayan türkler, kürtler, araplar olucak. Hadi bakalım ondan sonra deriz, dilimiz dilimiz diye. Yemek bulalım şükrederiz.

Çok küçük düşünüyorsunuz inanın bana büyük resmi göremiyorsunuz. Ben demiyorumki hata yok. Var. Hiçbirşey kendiliğinden ortaya çıkmaz. Ama büyük resim Büyük bir oyun olduğunu gösteriyor niye göremüyorsunuz harbi kafayı sıyırıcam.

• Görüyorum ama içimde ki nefret beni kör ediyor.
      Askerliğimi yaptım vergi oduyorum ama babam
      Geçmiş dönemde ki olayları anlatınca onlara yapılan işkenceleri zulumleri anlattikca ve türklerin de o bakislarina maruz kaldıkça bu durum böyle devam edecek.

Yıllar önce yapılan şeyleri koca bir nesil dinleyerek büyüdü bende onlar arasindayim ve içimde ki nefreti kini ben biliyorum ama ben sadece izleyici konumundayim gidipte ne TC için nede PKK için bisey yaparim. Ben yapmıyorum ama o kin ve nefretle büyütülmüş çocuklar neler yapıyor görüyoruz.
      Müjde bir nesil daha aynı şekilde büyümeye başladı bile.

• Terörü teröristi istemesiydi bu topraklarda deaşe destek vermezdi kimse.

Yükleniyor... ;