Ateist ve Dindar insanlar arasındaki farklar, katılıyor musunuz?

İslam baz alınarak yazılmıştır.

Ateistler, her duyduğu şeye inanmaz, sorgulamaktan asla vazgeçmez.
Dindarlar, allahuakbar ile başlanan her cümleye inanırlar ve onu benimserler.

Ateistler, kötülüğü allahtan korktukları için değil, insan ve vicdanlı oldukları için yapmazlar.
Dindarlar, kötülüğü sadece allahtan korktukları ve günah işlememek için yapmazlar.

Ateistler, her insanın ve toplumun inancına saygı duyarlar
Dindarlar, islamı savunmayan kimseye saygı duymazlar.

Ateistler, iyiliği ahlakı ve vicdanı olduğu için yaparlar, allah için değil.
Dindarlar, cennete gitmek ve sevap kazanmak için iyilik yaparlar.

Ateistliğin yoğun olduğu ülkeler, suç oranı en düşük ve refah içinde yaşayan ülkelerdir.
İnancın yüksek olduğu ülkelerde, tecavüz, hırsızlık, saygısızlık kaçınılmazdır.

Ateistler, bilime, kanıtlanmış teorilere sıcak bakıp onları benimsemekten çekinmezler.
Dindarların bilimle arasının pek iyi olduğu söylenemez, sadece inandıkları kitapta yazanları benimserler.

Ve son olarak ,
Ateistler, dindarların onlara söylediği '' Her ne kadar iyi bir insan olursan ol, allaha inanmadığın için cehennemliksin '' cümlesine anlam veremezler. Çünkü iyiliği allah için değil kendileri için yapmaktadır.

• Katılıyorum
    A seç
  • Katılmıyorum
    B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
213

En İyi Kız Görüşü

• Katılmıyorum. Her Müslüman aynı değildir. Sen aşırı dindarlıktan saplantılı olanları anlatmışsın.

0|2
    0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Ben inançlı biriyim ateist değilim ama görüyorum ki dindarlar insan öldürüyor ateistlerse yaşatıyor.

1|2
    2|0
    • Fark ortada kardeşim... Ben sadece bir kısmını paylaştım, daha neler neler var bilsen :)

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• Ben müslümanım senin deyiminle dindar :)
    sen sadece çevrende gördüğün araştırmayan insanlara bakarak asıl müslümanlığı tanıdığını sanmışsın. İslam'Da tecavüz yasak o zaman işid'i esas al ve suçu İslam'a at aynı yola geliyor.
    İslam'Da bazı kesinlikler vardır doğru ama bu diğer hrıstyanlık, yahudilik gibi dinlerdede vardır. Bir müslüman Allah'tan başkasına tam olarak güvenemeyeceğini bilir ve asla sadece Allah dedi diye arkasına kapılıp gitmez tamemen en azından. İslam düşünmeye, araştırmaya dayalı bir dindir. Her seferinde durmayın araştırın, öğrenin der.
    Eğer iyi-kötü biri olmak sadece inançla olsaydı o zaman herkes birbirinin aynısı olurdu. Kendinizi kandırmayın bu kişilik meselesidir. Bazı insanların iyilik yönü bazılarınında kötülük yönü ağır basar. Bunun dışında kalanlar haklısın din korkusu ile iyi olabilirler ama inançsız birine kendi isteğiyle olmadığı sürece en fazla zorla kısmi iyilik yaptırabilirsin. Ateistlik kötü bir insanı iyi yapamaz. Bu arada müslüman deyip bir sürü kötülük yapan insan dolu bu iş sadece dinle bitmiyor.
    İslam'Da asla diğer insanları müslüman değil diye ezin, kötü davranın denmez ve bir müslüman olarak bana bir şey yapılmadığı sürece karşımdakine dokunmam. Saygı duyarım. Rastladığım bir çok ateist müslümanlara direk hakaret edebiliyor demekki sadece kendini bilmekle ateistleri bilmiş olmuyormuşsun.
    Ben iyilik yaptığımda mutlu oluyorum, kendi derdimi unutuyorum içim huzurla doluyor. Demekki ölüm korkusuna değilmiş. Eğer yapmam gerekenden fazlasını yapıyorsam evet inanç devreye girebilir.
    İslam'da denirki yemek öncesi tuz alın az bir miktar. Bilim bunu bilmiyordu yüzyıllar sonra ne işe yaradığını buldular. Bilim zamanında bunu saçma buluyordu tuzun zararları vardı çünkü. Oysa şimdi yemekten önce alınan bir miktar midenin sindirime hazırlanmasını sağlıyor ve tükürük sıvısını düzenliyor. Şimdi tuz alabilirsiniz diyorlar. Bazı hastalar istisna tabi. Daha bir sürü örnek var. Böyle bir dinin varsa uyarsın tabi.

0|3
    0|2
    • İslam bilime karşı değildir aksine iki günün aynı geçse ziyanda kabul edilirsin. Dil öğrenme konusunda bile teşvik verilmiştir. Her hastalığın tedavisi vardır araştırın öğrenin denir. İslam'Da meyve ve sebzelerin değiştirileceği bilgisi yani genetiği ile oynanacağı bilgisi üstü kapalı verilmiştir. Yüzyıllar öncesinden üstelik şu an bu yapılıyor. Böyle bir dinin varsa bazı kesinliklerden şaşmazsın tabi. Çünkü doğru çıkıyor.

Erkekler Ne Diyor 12

• Ateistim ama güldüm :))

Olm boyle şeyler paylasmayin. Gerceklerin yuzlerine vurulmasi hoslarina gitmiyor.

İslam cok guzel Muhammed muhtesem deyin gecin. Ne kaybedersiniz

1|4
    2|1
    • En iyisini yapiyorsunuz, haklısınız ugrasmaya degmez ve zaten taşlamaya başladılar :)

• islamın özünü anlasan öyle olmadığını anlarsın.
    kendim dini bir kişilik değilim ama kendimce cevap vereyim.
    kuranın ilk ayeti okuyken nasıl dersin sorgusuz sualsiz inanıyorlar diye. şuanki müslümanların çoğu öyle ama islamın özünde oku vardır öğren vardır.
    allah der ki ibadetlerini benim için yapma senin yaptığın ibadetin bana faydası yok kendin için yap der sonrada der ki gösteriş içinde yapma ibadetlerini der.
    şu sözüde hatırlatayım gel ne olursan ol yine gel. müslüman olmayan birine saygım var benim ibadetimle inanışımla dallga geçmediği sürece saygılıyım. evet orda haklısın islam ülkelerinde çok yüksek oranlar var. buda islamın müslümanlığın yanlış tasfir edildiğinden olduğunu düşünüyorum. islamın bilime karşı olduğunu söyleme. kuranda hadid diye bir kelime geçer demirdir türkçesi diyor ki ayette biz hadidi gökten indirdik. ne tesadüftür ki bilim adamları açıkladı demir dünyanın oluşumundan sonra bir nevi gökten yağdı araştırabilirsin. bilime karşı değildir. benim görüşüm bunlar. uzun uzun yazmak istemedim. asıl siz önyargılarınızdan kurtulup birazcık insanları tanımayı deneyin. beş parmağın beşininde bir olmadığını bilin. herkes aynı değildir ateistlerin içinde de vardır böyle tipler. allaha küfreden allaha saygısızlık eden onları görmezden gelip karşı tarafı yargılamak kolay birazdan kendinin olduğu tarafı yargılamak lazım.

0|1
    0|1
    • Senin gibi insanlara saygım sonsuz ama çok nadir senin gibi inançlı olanlar ne yazık ki

• okuyup araştırmak lazım. islamın ilk emri okuyken araştırmadan etmeden Allahu ekber diyene inandığımız için ülkece bu haldeyiz sende haklısın :)

• Tamamen katiliyorum

0|3
    1|1
  • Gerçek müslümanlık bu değil ki!! :D şaka şaka

0|2
    0|0
  • bu anlattıkların tüm dünyadaki inananlar için mi geçerli
    yoksa sedece müslüman kesim için mi?

0|1
    0|0
    • İslam baz alınarak yazılmıştır dedim

• yaşadığım yerde bulunan inanç yoğunluğu bu olduğundan

• aslında sen görmek istediğin şeyleri görüyorsun.

• Yanliss. Sana sadece hz Muhammed in hayatina bakmani tavsiye ediyorum. O kadar yanlis yazmisin bu dogru diyemiyorum

0|0
    0|2
  • yok be dostum dindar olupta zeki olanlar var benim çevremde bile 2-3 tane var

0|0
    0|1
  • Bundan 500 1000 sene önce de İslam devletleri bilimde teknolojide zirvedeydi sacmalamissin

0|0
    0|0
    • yok artık :DDDDDDDDDDDDDDDDDddddddddddd

• Ateis ve bilim arkadas sen bilim yapsan ne olacak sana o akli vereni inkar ettikten sonra

0|0
    0|1
  • cok yanlis aciklamalar cok. yorum bile yapamicam

0|0
    0|1
  • Yo ben Müslümanım ama insanlara acıyorum yardım da ederim. Bu işin vicdan kısmıyla alakalı. Elbette Allahtın emirleri doğrultusun da bunu gerçekleştiriyorum. Ben sorguladım değil dinden uzaklaşmak dinimin değerini bir o kadar daha anladım.

Ateistler çok araştırsaydı bunca şeyin tek başına oluşmasının mümkün olamayacağını idrak edebilirlerdi. Zaten sorgulamıyorsunuz ki eleştiriyorsunuz. Sorgulamak demek olaya objektif bir şekilde bakmaktır. İnsan hiçbir şeye inanmasın ama İslamın kurallarına göre hareket etsin o gene mükemmel bir insandır.

1|0
    0|2
    • Ateistlikle uzaktan yakından alakan yok ki çok araştırsaydı demişsin. Emin ol biz araştırmaktan vazgeçmiyoruz siz hiç araştırmıyorsunuz fark bu

• Hayır tarafsız yazılmış bir yazı bu. Kabullenmek çok da zor olmasa gerek biraz mantıklı düşününce hak vereceksiniz

• Ben yardım ettiğim zaman o insanı kendi yerime koyduğum için yardım ediyorum. Bunu yaparken de sadaka yapmış oluyorum. Bunları Allah rızası için yapan bir insanın bu yardımları vicdanen de yapmadığını düşünüyorsan büyük bir yanılgı içindesin. Şimdi sana etrafına bak derdim ateistliğin ne kadar saçma olduğunu söylerdim ama sana saygım var yoksa kafana sürüsüyle soru işareti sokarım. Bugün ki müslümanların genelinin zaten iyi olduğunu savunmuyorum sana zaten.

• Tek bakış açısından yazılmış, çocuk kompozisyonu

2|1
    0|2
    • Hayır, sadece tamamı yazılsaydı taşlardı dindarlar o yüzden.

• Dünya'daki seri katillerin hepsinin ateist olduğunu söylesem :)

• He, der geçerim :)

Yükleniyor...