Kadını erkekle denk görenlerden nefret ediyorum, sizce haksız mıyım? Anketli?

Kadın erkek ile elbette eşit ama bu denk oldukları anlamına gelmiyor. Bence bu eşitlik zıtların eşitliğidir. kadının kadın yapan değerlerden , erkeğin erkek yapan değerlerden eşitlik adına kopmadıkları bir eşitlik.

Denk olmadıklarını birkaç görsel ile göstermek istiyorum.
Ben sevdiğim insanın ayaklarını bile öperim.(fetişizme bağlamayın lütfen her boku yaptığınız gibi)
Kadını erkekle denk görenlerden nefret ediyorum, sizce haksız mıyım ? Anketli ?Ama kadının öpmesi bir tuhaf ve itici gelmiyor mu?
ya nasıl gelmesin , erkek zaten yaratılış itibari ile dominant ve güçlü bir karakterde. Kadının erkeğin ayağını öpmesi iktidarını iyice artırması anlamına gelirken (zaten ikinci resimde de görüldüğü gibi beyimiz adeta padişahmış gibi kasılıyor) erkeğin öpmesi bu gücünü sevgisi uğruna hiçe sayması, kibri bırakıp sevginin verdiği tevazusu , ince ve zarif bir varlık olan kadının değerini göstermektir.
...

Bir aile sofrasını düşünün.
Açıkçası ben yemekleri o yapsın istiyorum , arasıra yardım ederim ama ben onun parmaklarından yemek yemenin lezzetini tatmak istiyorum. Heralde bundan ötürü ne kadar mutlu oldugumu şu resimdeki adam gibi gülümseyerek belli edersem , bu eşimi benim yemek yapmamdan daha cok mutlu etmez mi :)

Eşitliğe aykırı olan şey bu değil , erkek yemek yedikten sonra kadının yemeğe oturabildiği sofralar olmasıdır. Bu gerçekten rahatsız edici..

Bir de annelik babalık var tabi. Babam bize her zaman annenizi daha cok Sevin der. Bunu kötü bir baba oldugu için değil , böyle olması gerektiğine inandıgı için söyler. Aynı şeyi kendi ailemde de geçerli olacak.

Onlar üzerinde ayrı bir otoritem olmasını bekleyeceğim,
lakin ;
annelerine olan yakınlıklarının bambaşka olmasını.

Ve ben bunlardan niye bahsettim?
Kadın erkek eşitliğinin abartılması nedeni ile zinanın fuhşun ahlaksızlığın arttığına inanıyorum.

"Erkek yaparsa kadında yapar"
"Erkek soyunursa kadında soyunur"
"Erkek küfür ve argo kullanırsa kadında kullanır "
Vs vs vs. Tiksiniyorum evet bunlardan.
Haksız mıyım sizce , devamı güncelleme de...

Güncellemeler:
Anketi unuttuk ama neyse :)

Tamam ya , biz erkek yapsın , her kızla yatsın , daldaşak gezsin, ağzında her dakika ya lafı dolansın demiyoruz ki.
Ama düşünsel ve anatomik yapısı gereği bu YANLIŞLARA daha yatkın olan erkek bunları yapıyor o zaman kadında YANLIŞ yapabilir denebilir mi?
Yanlışa daha cok meyilli bir varlığın yanlış yapması , öbür kimsenin yanlış yapmasına olanak vermez. yanlış her zaman yanlıştır. aksine kusura daha cok meyilli olmamız siz kızları değerli kılar.
Bu anlayış ileride
"Kadın çocuk yapıyorsa erkekte hamile olsun "
dedirtecek
"Erkek s. kerse kadın da S. ker dedirtecek ve yapay penisler ile erkeği beceren kadınlar ile karsılasacağız.
Kızlar bu bahaneler ile bir o erkekle bir bu erkekle sevgili olmayı bırakın. Anne olacak kişiler iffetli olmalı. namusuna düşkün olmalı. böyle giderse ne annelik kalacak ne aile. Buna sebep olmayın lütfen

0|0
12

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• İnsanoğlu hazır kalıpları almaya bayılır. Kendi de bir şeyler ekleyeyim demez. Feminist zırvalıklar yüzünden esas noktalardan kopuyor insanlar. Nerde kendine haslık..
    Beğendim yazını.

0|0
    0|0
    • Teşekkür ediyorum :)
      Bu sitede cok gördüğüm ve rahatsız oldugum bir durum var. Erkek yatıyorsa kız da yatsın mantığı.
      Tamam da birinin yanlış yapması senin de o yanlışı yapacağın anlamına mı geliyor? Erkek yanlışa daha cok meyilli. Ve meselenin kilit noktası sensin (bu arada sen derken seni kastetmiyorhm genele söylüyorum yanlış anlama lütfen :) ) sen erkeklerden uzak dursan hangi erkek sana yanaşabilir. Sana özelden yüz erkek yazarken sen belki cok zor bir ihtimal bir kişiye yazdın ya da hiç yazmadın. Bu durumda erkeğin seni kıskanması geçmişini önemsemesi anormal mi ki?
      Kadına iffet ve hâya yakışıyor dediğimiz zaman 'ama erkekler önce kendine baksın 'diyenler sinirimi bozuyor ve öyle kızların cok ta haya ve iffete düşkün olduklarını sanmıyorum açıkçası

• Anlamadım pek ama sen bilirisn.
      Iyi geceler

• İtaatsizlik resitali nicki ile feminist zırvalar ifadesi çelişiyor sanki... feministler de kadının erkeğe itaat etmesine karşı bir hareket... erkeği aile reisi olarak görüp ona itaat etmek sana ters ise sen de feminist oluyorsun

Erkekler Ne Diyor 2

• bence ayak öpme konusu nda dediklerin genel içerikle çelişki içeriyor. demişsin ki " erkek zaten yaratılış itibari ile dominant ve güçlü bir karakterde. Kadının erkeğin ayağını öpmesi iktidarını iyice artırması anlamına gelirken" ... peki erkeğin sana göre zaten doğasında olan dominant özelliğinin pekişmesinde ve kadının bu hareketiyle "modern yaşam bana bağımsız ve tekil yaşama gücü veriyor gibi görünse de ben senin erkeğim olarak üzerimdeki iktidarına razıyım" mesajını vermesi neden itici olsun. Sonuçta belli ki geleneksel yapı içinde erkeğin gücü altında zorla ezilen bir mazlumkadın değil. Erkeğinin iktidar ve egemenliğni kabullenip bunu sembolize etmesini itici buluyorsan bu konuyu neden açtın? ... Bunu itici gösteren daha doğrusu algılatan bu değil. bence asıl unsurlar 1- kadın ayağı estetik olduğu için ve bir çok erkek kadın ayağını sevdiği için bu sahne malzeme olarak çok kullanılır 2- senin de şikayet ettiğin kadın erkek eşitliği savunucusu feministler eşitsizliğin erkek lehine olduğu ön kabulüne dayanarak kadına öncelik veren söylem ve eylemlere yönelirler. Dolayısıyla aynen dediğin gibi kadın erkeğin ayağını öperse geleneksel algılarla örtüştüğü için buna tepki gösterirler. Dolayısıyla bu sahne tabu gibidir.

0|0
    0|0
  • Güzel özetlemişsin katıldım çoğu kısmına

0|0
    0|0
    • Kardeşim bir ateistin bu düşüncelere katılması ilginç geldi biraz bana :)

Yükleniyor... ;