Çocuğunuzu cezalandırmak için şiddete başvururmusunuz?

Şiddetin azı çoğu olmaz, herşekilde karşıyım...
Eğitim şiddetle olmaz

0|0
1326

En İyi Erkek Görüşü

• Kendimi bildim bileli tokat yemedim ananemden dedemden. Fiskeler hariç tabi. 😄 dedem her zaman benimle büyük insanmışım gibi konuşurdu ve bana karşı çok sabırlıydı. Eğer çocukları ufak insanlar olarak görür ve konuşursak bizi çok rahat anlarlar. Sonuçta insan bu eşek değil ki. Eşeğe bile vurulmaz gözleri çok güzel bakar eşeklerin. Ben yine sevgi kelebeği oldum ya.

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle karşıyım. Bence disiplinli olmak çok önemli ancak disiplin şiddetle olmaz. Benim şu an 9 yaşında olan bir kız kardeşim var. Biz 3 kız kardeşiz ortancanın hiçbir dediğini yapmaz onunla kavga eder. Çünkü ortanca kardeşim ona bağırdığında eline koz vermiş oluyor. Ben bağırmaktan yana da değilim. Sakin ve tane tane her şeyi açıkladığımda zaten yapması gerekenleri yapıyor. Yapmazsa bunun onu nasıl etkileyeceğini eksilerini ve artılarını anlatıyorum. Zaten zamane çocukları çok akıllı dikkatle dinliyor ve yapıyorlar.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 25

• haklısın eğitim şiddetle olmaz.. ama bu defa da saygısızlar...

0|0
    0|1
    • Başka yollar deneyelim

• Haklısın ama şimdiki çocuklar herseyi biliyor ve rahat büyüyorlar

• benim dedemin bir lafı vardır.. evlat leziz terbiye aziz derdi.. şimdiki çocukarın hiçbirinde saygı yok. her ne kadr sevgi göstersen de..

• asla kat'a!
    hiçbir konuda hiçbir şekilde hiçbir canlıya şiddet uygulanmaz doğru değildir kabul edilir yanı da yoktur!

1|1
    0|0
  • Sokağa çıkma internete girme gibi yasaklar getirilebilir ya da bir sure harclik vermeme gibi bunlar daha mantıklı

1|1
    0|0
  • Çok olmayacak şekilde kızarım. Gerekirse döverim. Senin dediğin ailelerin çocukları genelde şımarık, oraya buraya atlayan çocuklar oluyor. Aİle terbiyeyi verecek. Tabi ben sınırı bilmekten de bahsediyorum öyle dayak dediysem kemerle felan da değil. Ceza da verilmeli. Kısıtlanmalı.

0|1
    1|1
  • Çok doğru dusunmussun şiddet çözüm değil yaşamış biri olaraktan.

1|1
    0|0
  • Şiddet iyi değildir. Ancak çocuğun çekindiği biri olmalı.. Uyarılar dozunda olmalı.. Şiddet kesinlikle olmaz.

1|1
    0|0
  • Hayır tabikide tatlı dille anlatırım sert bakışlar sergilerim falan..
    daha gerçi annesi yok ortada çocuklarımın da olursa birgün iyi bir baba olacağım.. inşallahç

1|1
    0|0
  • Cocuklara nasıl vurabildiklerini anlayamıyorum insanların.

1|1
    0|0
  • Çocuğum var ve şiddet başvurduğum bir yöntem değil. Konu her ne olursa olsun iletişim yolunu seçiyorum.

0|1
    0|0
  • asla yapmam

1|1
    0|0
  • Çocuğum yok. Dediğin gibi bende her şekilde karşıyım

1|1
    0|0
  • ağzına biber felan surerdım heralde

0|0
    1|1
  • hele bir çocuğum olsun ıslak odunla dövcem la şimdiden çocuk dövme dersleri almaya başladım çok pis dövcem önce bir doğar doğmaz hoşgeldin dayağı :D

0|0
    1|1
  • Şiddet asla uygulamam ama tatlı-sert bir ebeveyn olacağımı, olmam gerektiğini biliyorum.

0|1
    0|0
  • Hayır

0|1
    0|0
  • hayır ama değişik şeyler düşünürüm yaptıına göre 1ay ps yok gibi şeyler

0|1
    0|0
  • Hayır

0|1
    0|0
  • Çocuğum yok olunca dövmem herhalde

0|1
    0|0
  • köpeği öldürmiyceksin korkutucaksın demişler o misal dövmek değilde sendne korkmasını sağlıycaksın otoriter gibi

0|0
    0|1
  • bazen azicik

0|0
    0|1
  • Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 12

• Hiç bir şekilde şiddete başvurmam. Bizi sinirlendirri diye bir akrabaya, bir komşu da el kaldiramazken bize nefesi kadar muhtaç canlilara onu yapmak vicdana sigmaz.
    Düşünsene ya sen yemek vermezsen açliktan ölür, sen üstünü ortmezsen donarak ölür, altini değiştirmezseniz pislikten mikrop kapar va vs. Sana bu kadar muhtaç birine Allah korkusu olan el kaldiramaz.

2|0
    0|0
  • Şiddet velinin çocuğuna veremediği eğitimin pişmanlığının en yanlış şekilde dışa vurulmasıdır. Çocuk o yaşta ne bilsin yanlışı doğruyu. Ama aile bilir, aile olamadığını, çocuk yetiştiremediğini. Caresizlik. Yanlış. Çirkin.

1|0
    0|0
  • Terbiye şiddetle verilmez
    Kesinlikle karşıyım.

1|0
    0|0
  • asla

1|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • başvurmam ceza olarak şekerlerini yerim :P

0|0
    0|0
  • Yasak koyardim siddete karsiyim

1|0
    0|0
  • Siddet uygulandigi sure cocugunu degil kendini cezalandirmis olursun, zamanla senden uzaklasip nefret etmeye baslar

0|0
    0|0
  • Asla asla asla.

0|0
    0|0
  • çok yüz verilip tepeye çıkarılmıcak sekildeyüz verilir ama çocuk anne baba dedim mi az korkmalı korkmak dediysem de hani çekinmeli ama hep yüz veriliyor küçükken değilde az büyüdüklerinde anne baba tanısın diye gerekli olabilir

0|0
    0|0
  • Olmaz cok yanlis

0|0
    0|0
  • Asla tabiki

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;