Neden insanlar psikolojik rahatsızlıklara böylesine duyarsız ve umursamaz?

Agir bir depresyon geçirdim. Bu dönemde okula gidiyordum ve okuldaki öğrenciler bana hiç destek olmadilar. Öğle aralarında kantine giderlerdi beni cagirmazlardi. Sinifta tek başıma kalırdim her seferinde çok üzülürdum tek başıma giderdim kantine. Sınıf hocası onlara benimle arkadaşlık kurmalarini bana destek olmalarını söylerdi. ama ben hep yalnizdim. Giderdim her gün mutsuz huzursuz geçerdi. Ağlardim tinlamazlardi. Öğretmenler odasına gittiğimde bazen azar yerdim. Neden insanlar böylesine duyarsız? Üstelik gittiğim okul dindarlarin okuluydu. Dinleri onlara insanlık katmamis diye düşünüyorum. Gerçekten neden boyleler?

0|0
38

En İyi Erkek Görüşü

• Büyüyorsun ve hepsi geçecek.
    Psikolojini bu dönemlerde ne kadar stabil tutabilirsen o kadar iyidir.

İnsanların tavır ve davranışları da seni rahatsız etmesin.

Çin gibi bir yerde insanlar ölüyor, kaldırımda; o kadar duyarsızlar ki, hatta seviniyorlar. Bir kişi daha eksildik diye.

Filistin'de her gün çocuklar ölüyor, Afrika'da keza; kimsenin kılı kıpırdamıyor.

Hindistan'da kız çocuklara yapılanların, Meksika'daki kartellerin kadın, erkek, çocuk demeden yaptıklarının yanında hatrı sayılır bir farkı yok.

İnsanların senin problemli kişiliğinden dolayı içinde bulunduğun duygu/duruma saygı göstermeleri bir yana, sana el uzatmalarını beklemen; tüm bunlardan daha yanlış bir beklenti bence.

İnsansın ve her ne kadar destek arasan da, bir elini tutacak olan yine diğer elin olacaktır.

Kendin öğrenmelisin, kendin hazmedebilmeli; kendin içerleyebilmelisin.

Kendi kendine olgunlaşır insan.

Zaman diyorum; sağlıcakla diyorum.

0|0
    0|0
    • Sagolasin. Elde değil işte. Insan sevgi anlayış bekliyor. Sosyal canlilariz

En İyi Kız Görüşü

• Onlar bağıra bağıra klişeleşmiş naralar atmayı bilirler ama icraate geldi mi yaradılanı sevmezler yaradandan ötürü.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 7

• insanlara gerçekten insan gözüyle bakmak günümüzde herkesin yaptığı birşey değildir, özelliklede psikolojik sorunlarda insanlar bir anda uzaklaşır onları sorunlarla yoracağını düşünürler uğraşmak istemezler ancak böyle birşey yok insanlara psikolojik anlamda yardımcı olmak en sevdiğim şeydir bundan sıkılmam aksine yardımcı olabilince mutlu olurum bu gözle bakmaları lazım insanlarında bence

0|0
    0|0
    • Ne güzel işte yardimseversin

• Çok sagolasin

• rica ederim

• kısmen benzer dönemler yaşamız kanka😪eve geldiğimde de durum değişmiyordu bende;sonra hiç bir şeyi umursamaz oldum işler tersine döndü... insanlar çok aptallar harbiden;neden istenmedikleri yerlere giderler anlamıyorum

0|0
    0|0
    • Istenmemek gibi bir durumdan bahsetmedim. Sadece umursamadilar

• Mecburiyet. Liseyi bitirmek zorundaydim.

• ya sana demiyorum😅çevremdeki insanlara, aileme felan

• Her çevre bir değil tabi ama ne bilim. Demekki onlarda iyi gün arkadaşlarıymış. Boşver arkadaşlık yapma onlarla

0|0
    0|0
  • lisede öyle oluyor kötü gününde destek verecek çok insan bulamazsın ama imam hatip sanırım okuduğun yer orası o kadar kötü müydü yav

0|0
    0|0
    • Imam hatip değil özel bir okul.

• Sebebi su ; anlatmak kolay, dinlemek zordur , iyi bir dinleyiciye ihtiyacin var , ben psikiyatri düşünüyorum mesela iyi dinlerim ve psikoloji ilgimi ceken bir alan, sinavlarim yaklasti yoksa dinlemek isterdim seni :)

0|0
    0|0
    • Insallah iyi bir psikolog olursun.
      Ben de sosyal hizmet okuyorum.

• Insallah :) yalniz psikolog (tmden secilen) degil psikiyatr (tıp) olmak istiyorum

• sana kendinden başkası yardımcı olamaz panpik

0|0
    0|0
    • Sosyal varlıklarız. Desteğe sevgiye ihtiyacimiz oluyor. Karsilanmadiginda duygusal yıkım oluyor.

• Sağol

• üzüldüm durumuna

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bizim okuldaki bir kıza benziyon

0|0
    1|0
    • Ona karşı çok önyargılılar de mi?

• Evet çünkü sende aynı onun gibisin. Neyse tartışmayalım

• Işte onu diyorum o kıza itici diyorsun beni de ona benzetiyorsun
      Haklısın tartismayalim

• Ne diyim bilemedim iyilesince ins birsuru arkadasin olsun

0|0
    0|0
    • Eskiye göre iyiyim çünkü evdeyim. Kursa işe okula gitmeye cesaretim yok. Aynı seyler olacak korkusu var. Hassas biriyim yaşadıklarım üzdü beni.

• Gecmis olsun inş tekrar olmaz

• Sağol canim inşallah

Yükleniyor... ;