İki kişininde çalıştığı bir ailede ekonomik dengeler nasıl sağlanır?

Eşler bu durumda nasıl anlaşabilirler? Bence kadın benim param mantığıyla hareket etmemeli. Sonuçta erkekte evin giderleri için harcama yapıyor.

0|0
33

En İyi Kız Görüşü

• Bence bir ailede kadının maaşının erkekten fazla olması erkek tarafından olumsuz karşilanabilir. Yani gururuna yediremez bence bir türk erkeği. Eğer kadının maaşı erkekten çoksa erkeğin maaşıyla eşit şekilde ortaya koymalı ve o parayla ev ihtiyaçları karşılanmalı. Artan paraylada yatırım yapılmalı diye düşünüyorum :) Böylece hem huzursuzluk olmaz kavga falan çıkmaz hemde kenarıda biraz paraları birikmiş olur ;) :)

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Erkek selse kadın göldür diye bir atasözü vardır her kim ki erkek birikim yapar bütün paranın kontrolü ondan olsun derse bilinsin ki hata eder. İki kişinin çalıştığı bir evde ortak hesap olacak şekilde bir hesap açılır ve iki maasda oraya aktarılır oradan harcamalar yapılır. Ben böyle bir sistemde yetiştim ama sorarsanız evin maliye bakanı kimdi diye annemdi çünkü kadın her zaman tasarruf konusunda erkekten bir adım öndedir

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Evde para söz konusu olmamalı ama erkek harcama yapıyo diye kadının eline hiç para veememezlik olmaz sonuçta kaznıyoruz ve bir . takım seyler almak istiyoruz bakım vs adına erkek fazla kısıtlama yaparsa kadın ben calısıyorum benim param moduna girer bir aaatten sonra ama eger erkek bu ay degil öteki ay olsun ödemelerim var derse kadın zaten vicdanlıdır almasam ölmem heralde moduna girer yani ikiside karsılıklı

1|1
    0|0
  • Hayat musterek para ortak olmali bence

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• parayı gözünde bukadar büyütmez genelde "aile" dediğin mutluluktur

0|1
    0|0
  • kadın alacak maaş kartını kocasına verecek. kocada ona göre harcama birirkim her neyse onları yapacak.

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;