Bu inanılmaz olayı sizde duymuş muydunuz :o?

1986 senesinde, Peter Davies isimli genç, Louisiana Eyalet Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra Kenya'ya tatile gitmişti.

Çalılıkların içerisindeki bir yürüyüş sırasında, bir ayağını havada tutan genç bir erkek fille karşılaştı. Fil, korkmuş ve stresli gözüküyordu, dolayısıyla Peter ona çok dikkatli ve yavaşça yaklaştı. Tek dizi üzerine çöktü ve ayağını inceledi. Koca bir tahta parçası, filin ayağına saplanmıştı ve bu yüzden üzerine basamıyordu. Olabildiğince yavaş ve nazikçe, bıçağını kullanarak tahtayı saplandığı yerden söktü. Bunun üzerine fil, rahatlamış bir şekilde ayağını yere bastı.

Sonrasında yüzünü adama döndü ve meraklı bir şekilde incelemeye başladı. Peter, fil ona baktıkça geriliyordu. Donmuş bir şekilde, korkuyla file bakıyordu. Tek düşündüğü, fil onu ezmeden oradan kaçabilmekti. Sonunda fil güçlü bir şekilde gürledi, şöyle bir hareketlendi... Sonrasında arkasını dönüp uzaklaştı. Peter, o gün olanları ve fili asla unutmadı.

Bundan 20 yıl sonra, Chicago Hayvanat Bahçesi'nde oğluyla geziniyordu. Fillerin olduğu kafese geldiğinde, içeride bulunan fillerden biri onlara döndü ve Peter ile oğlu Cameron'ın olduğu tarafa geldi. Kocaman, erkek fil, Peter'a dik bir şekilde bakıyordu. Sonrasında, ayağını nazikçe kaldırdı ve bir süre tuttuktan sonra geri yere koydu. Bunu, bir yandan gürleyerek, birkaç defa tekrarladı. Tüm bunları yaparken, sürekli olarak Peter'a bakıyordu.

1986 yılındaki karşılaşmayı hatırlayan Peter, bunun aynı fil olup olmadığını düşünmeden edemedi. Bir süre üzerinde düşündükten sonra, cesaretini topladı ve Cameron'ın itirazlarına rağmen telleri tırmanarak fillerine kafesine girdi. Emin adımlarla file doğru yürüdü ve meraklı gözlerle, gözlerinin içerisine baktı. Fil de ona bakıyordu. Sonunda, tıpkı öteki sefer gibi, gür bir şekilde inledi, hortumunu Peter'a uzattı. Peter'ın merakı sevince ve heyecana dönüştü. Bir anda fil, hortumunu Peter'ın bacaklarından birine doladı, kolayca havaya kaldırdı ve güçlü bir şekilde onu çitlere vurdu. Çarpmanın etkisiyle Peter oracıkta can verdi.

Kahrolası fil, muhtemelen aynısı değilmiş...

Elektronik posta ve sanal medya yoluyla yayılan saçma sapan hikayelere ve "mucizevi" olduğu iddia edilen saçmalıklara inanmayın! Çünkü her biri, en az bu hikaye kadar saçma. Ve her biri, en az bu hikaye için kaybettiğiniz zamanı ve hatta çok daha fazlasını size kaybettiriyor. Hayatınızı iyi bir iş için harcayın: Kitap okuyun, sorgulayın, araştırın.

Hazırlayan: ÇMB (Evrim Ağacı)


0|0
21

En İyi Kız Görüşü

 • zaman kaybı olduğunu düşünmüyorum.. kişinin stres atma ya da umudunu kaybetmeme dinamiği bu tarz şeyleri okumaksa bu onun için zaman kaybı olmaz.

  0|1
  0|0
  • Zayıf isen dediğin doğru.

  • Hepsini Göster
  • Zayıfların zahmet ederek okuyacağını beklemiyordum. Bak demek ki sende güçlüymüşsün :)

  • ben zaten zayıf değilim ki :D

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

 • Sürükleyiciydi kanks

  0|1
  0|0
Yükleniyor... ;