İmkanınız olsa hangi ülkede yaşardınız?

Başka bir ülkede yaşar mıydınız? Yaşayacak olsanız burası neresi olurdu? Nedeniyle yazarsanız sevinirim :) Ben imkanım olsa Norveçte yaşardım. Soğuk hava, medeni insanlar <3

İmkanınız olsa hangi ülkede yaşardınız?
-Karl Johans Gate Caddesi-

0|0
1817

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Türkiye olmayacagi kesin medeniyetin ve insana değerin olduğu bir ülke her zman istemisimdir

0|2
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 17

• Londra'da

0|2
    0|0
  • Londra...

0|1
    0|0
  • Başlığı görünce norveç diyecektim ben de.. İsabet olmuş.. Bir de fransayı çok severim. Özel nedenleri yok ama norveçin soğuk olması cezbedici bir özellik.

0|1
    0|0
  • Avustralya

0|1
    0|0
  • Norveç biraz fazla soğuk ama harbiden medeniyet bu soğuk kuzey topraklarda...

0|1
    0|0
  • Norveç isterdim

0|1
    0|0
  • Yenizelanda'da yaşardım. Sessiz sakin bir hayat.

0|1
    0|0
  • Fransa ya da İtalya

0|1
    0|0
  • Kesinlikle kanadada yaşardım

0|1
    0|0
  • Hollanda. Uyuşturucu ticareti icin 😁

0|1
    0|0
  • Tabiki usa manhatten da

0|1
    0|0
  • Türkiye'de yaşamak istiyorum🇹🇷

0|1
    0|0
  • Yaşamak değil de hindistanı görmek köylerini gezmek en büyük hayalim

0|1
    0|0
    • Mumbai (Bombay) da bulundum. 2 Sene önce. Hiç sevmedim. Bambaşka bir kültür. Çok farklı. Kast sistemi bir lanet. İnsanların anlayışı ve düşünce yapıları beni rahatsız etti.
      Turistik bir şey yok. Gezilecek görülecek de bir şey yok. Kültürlerinden ise hoşlanmadım.

• Siz çok ülke gezdiniz galiba

• Binaların arasında boş bir arazi de yatan onlarca insan vardı. Hepsi halinden memnundu. Onlar için fakirlik doğal bir şey. "Böyle gelmiş böyle gider" diyorlar. Değişmek istemiyorlar. Bir kişi de zincirlerini kırsın. Her taraf pislik ve sefalet ama küçük bir kesim ise zengin. Gittiğim evin uşağı apartmanın merdivenlerinde uyuyordu. Ve bu çok normal bir şeymiş. Zenginlerin uşakları apartmanın koridorunda uyuyor. Daha ne örnekler var böyle. İnsanın içi acıyor. Gördüklerim hiç hoşuma gitmedi. Bazı şeyleri görmemek ve bilmemek belki de daha iyi.

• Afrika 😊

0|1
    0|0
  • Ciddi ciddi dusunuyorum 5 yil icinde kanada

0|1
    0|0
  • Fransa.

0|1
    0|0
  • Yunanistan veya Fransa :D

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• İskandinavya iyi bildiğim bir coğrafya. İnanın yaşamak istemezsiniz.
    Sıkıcı ve depresif. Uzun karanlık geceler. İçki içerek kendini avutan bir halk. Hele ki Oslo, Trondheim gibi ana kentlerden birinde değilseniz EYVAH !
    İnsanlar medeni değiller. Sadece kanunlara uyuyorlar. Buraya gelince onlar da yoldan çıkıyorlar. Kanunlar uygulanıyor ve ülke problemsiz demek istiyorsunuz. Haklısınız.
    Ben İsveçte yaşadım. Orası da aynı şekilde. Fakat Norveç'in fazladan bir petrol geliri var. Denize daha çok kıyısı var.
    Norveç çok güzel bir ülke ama 2 sebepten istemem. Fazla iyi hatta mükemmel. Bu kadar sorunsuz olmasına bizim bünyelerimiz alışmamış. İkinci nokta ise uzun karanlık ve soğuk kış ayları. Yazları da çok ısınmıyor ülke. Ben almiyim.

Tercihim Türkiye. Amerika'dan Çin'e kadar çok ülke gördüm. Türkiye gerçekten özel bir ülke. Ama bir şartla. Yeteri kadar param olsun. Ara sıra yurtdışına gideyim. Örneğin Mayıs ayında Atina harika oluyor. Münih'e sık sık gitmek istiyorum. Amerika her zaman heyecan verici. Yılda 3-4 kere yurtdışına gidip kurtlarımı döksem yeterli.

1|1
    0|0
  • insanların az olduğu ıssız bir ada ülkesinde.

0|1
    0|0
  • Kanada ve Norveç.. Hele dediğin gibi Norveç tam benlik.. Karanlık gunduzler erken gelen geceler karlı genelde.. tabi Solo tercihim şehirden uzaklaşmadan. Güneş lazım olursa tatiller yeter.

0|1
    0|0
  • uruguay
    finland
    latvia

0|1
    0|0
  • Kanada...

0|1
    0|0
  • Dubai, Japonya ve Ukrayna'da

0|1
    0|0
  • Kanada ya da Amerika

0|1
    0|0
  • Kanada ya da alaska

0|1
    0|0
  • Ukrayna

0|1
    0|0
  • papua yeni gine

0|1
    0|0
  • İzlanda/Norveç. Masallar ülkesi.

0|1
    0|0
  • Maldives

0|1
    0|0
  • isveçi isterdim orada kızlar teklif ediyormuş:)

0|1
    0|0
  • Muhtemelen ukraynada yasamak isterdim

0|1
    0|0
  • Pussyland

0|1
    0|1
  • Imkanim olsa marsta yasardim

0|1
    0|0
Yükleniyor... ;