Dinle ilgili bir sorum olacak detaya bakarmisiniz?

bir insanın açık olup namaz kilmasi ne kadar doğru sizce? Namazın hakkını vermek lazım diyolar fakat namaza başlayalı 1 sene olmuş ama kapanma konusunda kendine engel olamıyo ve üstelik umreye gidecek bazen şüpheye düşüyo açığım ama namazlarim kabul olmuyosa diye :/ acaba olmuyomudur

0|0
925

En İyi Kız Görüşü

• Kapalı olmadığı halde namaz kılanları görünce o kadar mutlu oluyorum ki içim içime sığmıyor.. Kapanma konusunda kendine engel olamaman o kadar normal ki. Allah kızların fıtratını beğenme isteği ile yaratmış. Beğenilmek istiyoruz, ilgi görmek istiyoruz. Bayanlar bile bizi beğensin istiyoruz. Allah da diyor ki, kulum ben sana birçok nimet verdim, senden sadece birkaç şey istiyorum.. istediklerim de senin için hayırlı olan şeyler diyor...

Allah senin kalbine namaz ve tesettür sevgisi koymuş belli. Gerisi sana kalmış.. Allah demek ki sana güveniyor ki kalbini bunlara ısındırmış :)

Allah namazlarını kabul etsin kat kat fazla sevap yazsın inşallah. Tesettür o kadar harika o kadar huzur verici bişey ki kardeşim, inşallah, inşallah sana da nasip olur ne demek istediğimi o zaman çok iyi anlarsın.

Tesettürle ilgili bir bence yazmıştım. Okumak istersen buyur: www.kizlarsoruyor.com/.../a35355-basortusu-tesettur-hakkinda :)

3|0
    0|0
    • Cokkk teşekkür ediyorum okurken bile gözlerim doldu tam olarak beni anlatmissinn Allah razı olsun Allah herkezin ibadetini kabul etsin inşallahhh☺

• Oy canım aminn hepimizin inşallah :)) EİG için çok teşekkür ederim :)

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 25

• Allah kabul etsin.. ne güzel.. sakın bırakma.. açık olman namaz kılmana engel değil.. kapansan iyi olur ama önemli olan bir ibadeti yerine getirmektir

1|0
    0|0
  • Kabul oluyor...
    Çok afedersin, hayat kadını olsa ama namaz kılsa gene kabul olur.
    Çünkü bunlar ayrı ayrı şeyler...
    Günah işlemek insanı günahkar yapar, dinden çıkarmaz.
    Hele başı açık olmak, günahların bu devirde en masumu belki de...
    Kapanabilirse en güzeli tabii...

1|0
    0|0
  • onla hiç alakası yok. Açık olman ayrı bir konu namaz kılman ayrı bir konudur. Bir emri yerine getirmiyorsun diye hiç birini getirmiceksin gibi bir kural yok. Açıksan onun günahı ayrı yazılır namaz kılıyorsan onun sevabı ayrı yazılır. Elinden geldiğince sen namazlarını en güzel şekilde kılmaya bak..

1|2
    0|0
  • her koyun kendi bacağından asılacağı için kimseyi ilgilendirmez diye düşünüyorum. kapalı olup namaz kılanların halide ortada

1|1
    0|1
  • Kendisi namaz kılsın/kılmasın, örnekteki gibi hanfendi gibi açık olupda namaz kılanlara sakın kötü birşey söylemeyin, çünkü iyi de kötü de olsa namazını kılıyor sakın kalbini kırıp namazdan soğutmayın.
    Onu yapmayanlar bile var ama saygı duymak zorundasınız, fikrinizi söyleyin ama kalp kırmadan, sonuçta herkes kendi hayatından sorguya çekilecek.

1|0
    0|0
  • Kapanmak Allahın emri ama namazda emri birisini yapmıyorsun diye öbürünü yapmamak olmaz Allah kabul ediyordur tabiki

1|0
    0|0
  • İbadet farklı birşeydir.. sen ibadetine devam et.. açıksın diye ibadet etmeyeceksin diye bir durum yok.. allah kabul etsin:)

1|0
    0|0
  • ısledıgımız hıcbır gunah bızı ıyılıkten ıbadetten men etmemelı yanı acık dıye namazı bırakması olmaz devam etsın hep

1|0
    0|0
  • Şöyle söyliyelim Namaz vakitlerinde namaz kılacağın zaman açık halde kılarsan o namazlar kabul olmaz üstüne harama girersin. Namaz vakitlerinde namaza duracağın zaman islamın emrettiği şekilde kapan ve öyle namazını kıl böylece içinde namaz konusunda bir vesvese kalmaz. Ama yinede en temizi sürekli kapalı olmak çünkü namaz kılmak gibi kadınında kapanması farzdır. İnŞALLAH yerine getirirsiniz.

0|0
    0|0
  • eğer kalbinde böyle bir duygu varsa bu bile çok önemlidir zaten namaz kıldıkça bu kararı kendin vereceksin kesinlikle namazım kabul olmaz diye namazı bırakma rabbim herşeyi bilir ve görürsen yeterki allaha ibadet et yüce rabbim namazınızı daim etsin

1|0
    0|0
  • namazın kabul oluyodur ancak açık olmanın günahı ayrı yazılıyodur şöyle düşünebilirsin birine yardım ediyosun sevabını kazanıyosun birine küfür ediyosun günahını kazanıyosun küfür ettin diye yaptıgın yardımın sevabından mahrum kalmıyosun ancak biran önce kapanmanı tavsiye ederim eğer zorlanıyosan tavsiyelerde bulunabilirim

0|0
    0|0
  • Namazların kabul oluyor olmuyor kapalıda olsan orasını Allahu teala bilir açık gezmek senin günahın namazı kılmak senin sevabın ibadetin ikisi ayrı şeyler ama tabiki de dışarı da kapalı çıksan daha iyi olur

0|0
    0|0
  • Namazların kabul oluyo veya olmuyo onu Allah bilir ama Namazda yapılması gerekenler başınj avret yerleri ört yer temiz olsun içinden dışından 12 şart Hadesden taharet... Bunları yapıyosan sıkıntı yok zaten biliyosundur Bunları hem her zaman kafanı örtmessen namazın kabul olmaz diye bir şey yok ama madem namaz kılıyosun ve Allahın dediklerini yapıyosun yapmaya çalışıyosun kadınlar için kafalarınıda örtmek avret yeri sayılıyo daha iyi olur ama yani biraz zaman ver kendine evliysen bir yerden başla ama hani evli değilim dersen biraz zaman tanı kapanırsın belki

0|0
    0|0
  • Namazda namazın farzlarına uyuyorsan sıkıntı yok Allah kabul etsin

1|0
    0|0
  • Kapalı olupda da her haltı yiyip ben kapalıyım namusluyum diyende var onlar ne olacak asıl onlara sormak lazım

0|0
    0|0
  • Bu konuda ihtilaflar mevcut
    Bı taraftan allah için yapıyorsun
    Otekı tataftan örtünmüyorsun , bilemiycem kım ne derse desın kesın bır cevabı yok

0|0
    0|0
  • biri borç diğeri günay farklı şeyler

0|0
    0|0
  • Türban diye birşey olduğundan bile şüphelerim var namaza gelince allah için yapılan hiçbirşey karşılıksız kalmaz

0|0
    0|0
  • oulup olmadığını allahtan başka kimse bilemez sen kıl gerisi takdiri ilahi kimsenin ne dediğine bakma hepsi sahte hocalık yapıyorlar sabah vaaz verirler akşam sofra kurarlar

0|0
    0|0
  • Namaz borcu kapanma borc bırını oluyor bırınden kalıyor

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 8

• Namaz sadece Allah ile kul arasındadır, açık olman hiçbirşeye engel değil yeter ki inancın tam olsun, Allah kabul etsin şimdiden :)

1|0
    0|0
  • Namazla acik olmanin alakasi yok hepsi farzdir. Bir farzi terk ediyorsun diye hepsini terk etmek zorunda degilsin. Hepsinin cezasi ayri.

1|0
    0|0
  • Kapanmakla namaz kılmanın hiç bir alakası yok.

1|1
    0|0
  • olmuyor. şu an cehennemlik konumundasın din saçmalığına göre ama rahat ol tüm dinler saçmalıktan ibaret. cennet falan yok.

0|1
    2|1
  • Namazin yeri ayri diye biliyorum kilinmayinca borc olarak kaliyormus namaza devam et aldiris etme zamani gelince ortunursun 😊

1|0
    0|0
  • namazlar kabul olur.

1|0
    0|0
  • Türbanı sorgulayın bence önce

0|1
    0|0
  • Bende açığım ve 6 ay kadar namaz kıldım tesetturlu değilsin diye namaz kilmamak yanlış olurdu Allah kabul etsin kat kat sevap yazsın :)

1|0
    0|0
Yükleniyor... ;