Dinden soğumak sorgulamak?

yav arkadaş son hadiseler kafa kesmeler cocuklara tecavüzler zayıf insanlara yapılan eziyetler ben müslüman doğdum ama bu aralar cok tutarsızım vicdan sahibi olan kimsenin bir dine ihtiyacı yok kavramını benimsemeye basladım yolum doğrumu ya da siz?

0|0
26

En İyi Erkek Görüşü

• Dinler sorgusuz biat isterler. Gerçekten sorgulamaya başladıysan doğruyu bulma yolundasın. Din ve ahlak, din ve vicdan birbirlerine bağlı kavramlar asla değildirler. Konu dindarlar tarafından çarpıtılıyor.

0|1
    0|0
    • takıldığım bir soruda bu aslında bir arkadaşıma sözel bahsettim olum Allah var mı yok mu diye kendine bile sordun ya iki yakan bir araya gelmiyecek dediğini günü unutmuyorum

• İşte biatçı yaklaşımın net görüntüsü.. neden tüm önemli seçimler reşit olma yaşı 18 den sonraya bırakılırken din denen önemli seçimde beyin yıkama ve yönlendirme en küçük yaşlarda ve hatta bebekken başlar sanıyorsun? Amaç kişinin özgür seçimine engel olmaktır.

• eig için teşekkür ederim

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Soruyu soralı 9 gün olmuş ama ben yine de yazmak istedim. Bir arkadaş sorgusuz biattan bahsetmiş. Kur'an da birçok ayette Akletmez misiniz? Düşünmez misiniz? gibi ifadeler geçer böyle ayetler varken sorgusuz olunmasını istemekten bahsedilemez tam tersi islam sorgulamımızı ister. Çok şükür ki müslüman bir ülkede doğup müslüman olmuşuz ne kadar çok insanlar var hristiyan yahudi doğup da hissettiği boşluktan yıllarca araştırıp islamı bulmuşlar. Buna bir örnek olarak eski papaz müslüman oluşunu anlatıyor diye bir video var biraz uzun ama 45. dakikasindan sonra izleyebilirsin oncesinde onceki hayatindan bahsediyo 45. dakikadan sonra tam olarak kafandaki sorulara cevaplarin oldugu kısım başlıyor bulamazsan mesaj atabilirsin bende var linki xperim düşük olduğu için yazamiyorum

0|1
    0|0
  • yolun yanlış onlar İslamı karalamaya çalışan bir grup kafir

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• ne demek istediğini tama anlamadım ama anladığım kadarı ile işid gibi guruplardan bahsediyorsun. hiç bir zamana kişiler peygamberler hariç bakılarak din bu dur denilemez

0|1
    0|0
    • isa da bir peygamber muhammed de dinler ve yaptırımlar farklı herkes kendinden sorumlu fakat ben ne bileyim olmayı istemediğim (ateist) şeye doğru eğiliyorum

• ben senin tercihini sorgulamıyorum. senin inancın sonuçta o kötü ya da bu iyi diyemem. ama temelde dinler arasında hiç bir fark yoktur. islma inancına görede hz. isa bir peyhgamberdir ve bende müslküna olarak ona inanmak zorundayım. inancını sorgulaman normal Hz. musa bile sorgularken. ama dinler arasında bir fark yoktur. tamazda oruçta tüm peygamberlere gelmiştir. ama hristiyanların yaşayış şekline bakarak değerlendirmek yanlış. inanaçalar uymamak ya da bu yolda yaşamamak kişilerin sorunu dinin eksikliği değil.

• Önemli olan insan olmayı başarabilmek..
    Senin de bahsettiğin sanırım bu abi.
    Hak veriyorum.

0|1
    0|0
    • aynen kardeşim dolandırıcılık yapan cuma namazınıda en önde kimseye bakmadan kılanıda biliyorum iyi kötü kavramı ayrıştırma herkes bir canlı bir insan eşit herşey böyle olmalı

• Kesinlikle katılıyorum

• Sorgula ama allahın elinde her şey unutma bu dünyanın zaten geçici ve sınav olduğunu söylüyor yani burada haktan yana olmayan orda poktan yana olacak canını sıkma

0|1
    0|0
  • islamın yukarıda tam bahsettiğin kötülüklerin fink attığı kız doğdu diye bebeklerin canlı canlı toprağa gömülerek vahşice öldürüldüğü bir bölgeye gelip huzur veren tüm o kötülükleri yapan kişileri ashabı kiram gibi erdem timsali insanlara dönüştüren bir din olduğunu hatırlayınca insanlığı insanlığa ulaştıran bir kurtuluş reçetesi için hak olan dine ihtiyac var. amma ne yazıkki bu günümüz ahir zaman olduğu için, Peygamberimiz (sav) bu dönemi "islamın ismi, kuranın resmi kalacak, camiler dış görünüşü ile mamur içleri hidayetten mahrum olacak" diye haber etmiştir. onun için tüm bu vahşet normal. islam gibi görünüp de islamla zerre alakası olmayan kişilere bakıp islam bu demek ise zincerleme problem tamlamasının bir baklası sadece.

0|0
    0|0
    • ekmek çarpsın korkuttun beni :) tövbe tövbe ne olacak benim bu halim hayırlısı diyelim tşkler görüşün için

• şeytan vesveser verir bazen. kuran hak değil islam hak değil uydurma vs gibilerinden.. bundan kurtulmak kualk asmamak gerek. hoşcakalın.

• Sorgulamaya devam et.

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;