Aynı soruyu 2. paylaşıyorum. Lütfen ILGILENIRMISINIZ?

Dünde paylaştım ve kimse umursamadı. Bir kez daha paylaşıyorum çünkü yardım alabileceğim kimsem yok. Ailemden uzakta okuyorum ve hiççç alışamadım her gün ağlıyorum. O şehre gitmeme 2 hafta olsa bile onu kafaya takıp üzülüyorum durum o kadar kötü. Ve alışabilecegimide sanmıyorum. Okul değiştirmeyi düşünüyorum sene sonu. Ailem küçük bir şehirde yaşıyor. Benim aldığım puanla buranın aynı bölümünün aldığı puan arasında fark var. Ama bölüm aynı olacak. Buranın avantajlarıda var anlatamıyorum ama baya mantıklı sebepler. Sorun ne derseniz, sorun annem buraya geçmeme karşı hemde çok. Geçersen hayatında ben yokum beni unut dediği bile oldu. Beni anlayan yok benim hayatım orda zehir ne üniversite hayatı yaşayabiliyorum ne başka bişey. Ailemin yanında çok huzurluyum geçme şansım var başvursam kesin kabul edilicem kesin. Ama annem böyle söylüyor çıkış yolu bulamıyorum nefes alamıyorum bazen sıkıntıdan. Ben yokum hayatında ne demek hiç anlamadan dinlemeden üstelik. Nasıl ikna edebilirim arkadaşlar, ne yapabilirim ne olur bir fikir verin?

0|0
712

En İyi Erkek Görüşü

• Seninle aynı tıpatıp aynı durumdaydım. Hayat senin hayatın bazı şeylerde ailen bile olsa kararı kimseye bırakmamalısın. Ben ailemi dinlemiştim artık geriye de dönemiyorım her gün pişmanlıkla yaşıyorum bu sana tavsiyem olsun. Bizim türk milleti her şeyin doğrusunu kendinin bildiğini sanır annen de sana 1ay kızar unutur her gün ölmekten iyidir

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim ya sonunda beni anlayan biri. Fırsatı kaçırmak istemiyorum. bir gitti mi gelmez bir daha

• Herşeyi yapacağim umarim

• Tesekkür 😊

En İyi Kız Görüşü

• Sen annenin öyle dediğine bakma. Anne baba asla böyle bir sebepten ötürü evladını silmez. Asla! Bence geçiş yap. Daha sonra her şey düzelir zaten. Bu şekilde huzursuz ve mutsuzsun derslerinde de başarılı olamazsın. Geçiş yap sonrasında düzelir aranız anlatırsın onlara güzelce durumunu emin ol anlarlar. Takma bu kadar kafana😉

0|0
    0|0
    • Evet çok haklısın. Ağlattin beni. Ne huzurum var ne başarım ama o kadar ağır konuşuyo ki hiç düzelmicek gibi hissediyorum

• Ederim bugün mübarek gün sen de bana dua et ☺

• Evet bende ederim:)

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 11

• sanırım sende ilk defa ailenden uzak kaldığın için hasret seni bu kadar yokluyor. annen senin daha iyi bir eğitim aldığı için orda okumanı istiyor ve şüphesiz annen senden benden daha tecrübeli şu an ki bilinç altında orda okusun kaliteli eğitim alsın hasrete alışır ki alışması da lazım zihniyeti yatıyor. ki bunu hor görmemek lazım lakin keşke bunu karşıdakini ikna ederek yapmayı tercih etseymiş. ama bence sen, senin için bunca fedakarlık etmiş annen için olsa bile orda kal okulunu ara senin şer gördüğün belki de hayırlı olandır. ve bence de orda kalmalısın ilerde evleneceksin veyahut çalışacaksın falan gurbete gideceksin hasrete gurbete alışman lazım bunları da düşün bir kaç kere eve gider gelirsen alışırsın. Rabbim yardımcın olsun. hayırlı kandiller.

0|0
    0|0
    • Öyle ama derslerimde başarılı olamıyorum odaklanamıyorum. Günümüzde not ortalamasıda önemli ve ben yerlerdeyim, yerlerde. O yüzden burada derslerimde daha başarili olacagimi ve sosyallesebilecegimi kisaca daha mutlu olacagimi dusunuyorum. Bir suru insan gordum bogazicinden dokuz eylule gecen. Arada 90 puan var ama ailemden ayri kalamadim diye geciyorlar ve hala pisman degiller.4 sene mutsuz oldugum bir yerde okumak istemiyorum. Daha dogrusu bitiremeyecegim icin 5 sene olur o

• bende ilk defa ailemden ayrıldım bursaya gittim dayımlara iki hafta her gün ağlıyom göndermiyorlardı da alışmam için neyse en sonunda geri döndüm ama gene gittim gene geri döndüm ve alıştım iyi ki gidip gelmişim askere gittim falan eğer bu gurbete alışmış olmasaydım az da olsa askerlik benim kabusum olurdu çok kötü durumlara düşerdim. yanlış anlamnı istemiyorum sen daha acemisin ilerde senin neyin beklediğini bilmiyorsun dolayısıyla tecrübe sahibi insanların görüşüne saygı duymalısın. sanma ki senin görüşüne önem vermiyorum aksine çok önem veriyorum sen kızsın yapınız gereği hasas ve duygusalsınız bu sizi daha zorluyor ama hayat bu işte alışman gerek be kardeşim. başka çaren yok. memleketinde okusan sonra tahinin çıkacak gene gurbete gideceksin. eee sen söyle çalışmaktan haz alabilecek misin? ama gene de seni ikna ederek oraya göndermeleri gerektiğine inanıyorum ama olan olmuş. sen devam et alışırsın kardeşim.

• Universiteye gittiğim ilk yıl hergün kufrettim o şehre her firsatta memleketime gittim igeniyordum resmen ordan. En son gittiğimde babam oglum burası evin ama bu kadar gidip gelirsen alisamayacaksin dedi gelme artık dedi. Ve 5 yil sonra ben hüngür hüngür aglayarak ayrıldım okuduğum şehirden zamanla alısirsin geçiş süreçleri zor olur ama sonu iyidir sabret

0|0
    0|0
    • Ben bu firsati kaybedersem cok uzulecegimi biliyorm. Bu yuzden kaybetmek stemiyorum. bir gitti mi firsat bir daha gelmeyecek sonra kafami duvara vurmak istemiyroum

• Tabi karar senin ama yaşadığın hicbirsey yaşayacağın en kötü şey değil

• Öyle ama aynı diploma sonuçta. Ben burdan mezunum diye devlet beni atamayacak, kpssyi kazanırsam atayacak.

• Ben bilemiyorum bu konuyo çünkü ailemden 8 yasında ayrıldım herneyse yani benim annem üniversite zamanı öyle bişey demiş olsaydı ben giderdim ailemin yanına ben tercihimi buraya aldım ve ben burada daha mutluyum derdim ne olsa seni evden kovcak değiller ya vede okumaya ailemin yanında devam ederim.

0|0
    0|0
  • Mantığının sesini dinlemelisin

0|0
    0|0
  • geleceğin için fedakarlıklara katlanacaksın

0|0
    0|0
  • Cevapları aldın sanırım ben yazmiyim 😱

0|0
    0|0
  • Annenler gelsin oraya?

0|0
    0|0
    • Hepsi ögretmen yani mumkun degil

• şu an bulunduğun yerde devam etmen seni neden zorluyor?

0|0
    0|0
    • Tercih hatası sonucu geldi burası. Buraya ne zaman gitsem hedefledigim okula gidemedigim aklima geliyo. Aglaya aglaya gittim nefret ede ede ve hala ne psikolojik ne bedensel alışamadım, içim nefret ediyor ya. Oraya gitme fikri ölüm gibi. burada ailemin yanında olmak varken niye yurt köşelerinde sürüneyim ki

• Teşekkür ederim umarım ikna edebilirim

• İkna olur şimdi karşı çıksada sen kendini düşün ilk önce yorma kendini istediğin yerde oku hayat senin

• Bende ayniydim alisirsin zamnla

0|0
    0|0
    • 4 ay oldu hala aglıyorum ya nasıl alısıcam

• Simdi evdeki ysadigin yerdeki rshstliga ilgiye alisiksin orda bunları bulamıyon ondan

• İki gün sonra evlenince de kocanı içguveysi alirsin :) biraz kop ailenden

0|0
    0|0
  • geçme o zaman puan farkı varsa avantaj yoktur bunu bil

0|0
    0|0
    • Baya avantajlarım var eminim anlatsam bana hak verirsiniz. Ama anlatamıyorum işte. Annem problem

• Dedigim gibi soyleyemiyorum. Ama çok eminim bu konuda herşey puan değil maalesef torpilde lazım demi?

• torpili bilemem ama geçme bence

• git ve alışmaya bak

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Cabm bnde senin gibi ailemden uzakda kaldım 6 ay dan fazlasini yapamadm geri dondum. Annemle her konusmamda agliyordum sesini duyunca dayanamiyordum. ve kendimj derslere bile veremiyordum. istersen birde babanla konus. Ve şunuda soyle ailene ben burada kendimi derslere bile veremiyorum

0|0
    0|0
    • Evet aynı durumdayım. Derslerimle ilginemiyorum ağlamaktan. Not ortalamsıda çok önemli. Annem dinlemiyor beni bir kere bile

• Bazen Annenler öyle söyler ama yine senin yanında olur, sen doğru olan hangisiyse ona odaklan. İnsan nelere alışıyor ki. Ben hep ailemden uzaklarda okudum hemde yurt dışında en sonunda Türkiyede kaldım ve ailem buraya yerleşti şu an herkes bir arada.

0|0
    0|0
    • Çok ağır sözler ya yüzüme bakmıyo bazen. Önüne bir tabak yemek koymam dedi ne demek bunlar ben zaten mutsuzum o böyle söyledikçe yemin ederim depresyona giriyorum

• kızım aılenı değil geleceğini düşün kal kaldığın yerde okul bittiği zaman zaten aılenın yanına doneceksın

0|0
    0|0
    • Yahu aileyi dusunmuyorum sadece. Burada çok fazla avantajlarim var ve ben öğretmenlik okuyorum. Allah askina univ onemli mi? Kpssye bagli herseyim. Ben burada cok basarisizim okulu 5 senede bile bitiremeyebilirim. Huzursuzum, puan icin bu kadar aciya katlanamam ve burada bir cok avantajim torpilim var

• Neden ogretmenlik baska meslekmi yok

• Evet cunku ogretmenlik mezunu olucam

• Su an nerdesın ve nereye gecmek istiyoasun

0|0
    0|0
  • annen bunu söylüyorsa nasıl huzurlu oluyorsun ki onların yanında anlamadım. ayrıca aileler çocuklarını yanlarında isterler sizinkiler gelme diye ellerinden geleni yapıyorlar çok ilginç gerçekten. hayat senin kardeşim eğer böyle tehdit ediyorsa annen olma hayatımda de bence

0|0
    0|0
    • Daha neler neler söylüyo bir bilsen

• Oğretmenlik. Kardesim var arkamdan aglayan ve babam var yanima gel diyeb

• ya o zaman nerde mutluysan orda ol! biraz huzursuzluk çıkar ama düzelir. ben de hemşireliği kazandığımda sağolsunlar göndermediler. dedim ya genelde uzağa göndermez aileler seninki biraz tuhaf. sen huzur bulduğun yerde oku kardeşim. inşallah her şey düzelir

Yükleniyor... ;