Mevlid kandili nedir ve nelerin müjdecisidir biraz anlatır mısınız?

Dostlar size mevlid kandilinin nedir ve nelerin müjdeleyicisi olmuştur biraz anlatır mısınız...

22 aralık akşamı mevlid kandili olduğunu biliyor musunuz bilmiyorum ben şimdiden sorusunu açmak istedim...

Kırmızı gül her zaman sevgilinin simgesidir Allah'ın son peygamberi hz. muhammed (s. a. v) yadigarıdır bir nevi bu hayırlı gecede tüm dualarınızın kabul olmasını diler kandiliniz şimdiden mübarek olsun...

Mevlid kandili nedir ve nelerin müjdecisidir biraz anlatır mısınız?
#pilavüstü #mevlidkandili #müjdeleri

0|0
57

En İyi Kız Görüşü

• Mevlid kandilinin herkes icinayirlara vesile olmasini dilerim. duayla dolu dolu guzel bir kandil olsun insallah. hayirli kandiller simdiden.

1|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 4

Erkekler Ne Diyor 6

• Mevlid kandili peygamber efendimizin doğduğu gündür. Fül ise onun kokusuna benenzediği için özel yeri vardır. O gün doğumunu müjdeleyen bir çok olay meydan gelmiştir.

0|2
    0|0
    • olaylardan bahseder misin bence yazmak gibi fikrim var aslında bir türlü kelimeleri bir araya getiremedim

• Bence yazmalısın ☺ herkes yoçılbaşı için bu kadar konuşurken bunu konuşmamak susmak birsz kendi inancımıza zalimlik olur

• yılbaşınıda konuşurum bunu da yani benim için değerli şeyleri umursarım :)

• Yarın yatsıya gitmeyi unutmayin gençler

0|2
    0|0
  • Allah azze ve celle bugun ki kandili tüm ümmeti muhammed icin hayırlı mübarek etsin rabbim bu mubarek gunde bizlerin gunahlarını aff etsin. vatanımızı milletimizi korusun imanlı yaşayıb imanlı ölenlerden eylesin bizleri #Hayırlı kandiller

0|1
    0|0
  • sevgili peygamber efendimiz hz. muhammed mustafa s. a. v. efendimizin mübarek doğum günüdür

0|2
    0|0
    • Bir şey sorabilir miyim mevlid maden peygam efendimizin doğum günü bugündür utlu doğum haftası neden baya farklı günde kutlanır aynı günde olması lazım değil mi

• biraz yardımcı olduysam ne mutlu bana

• teşekkür ederim cidden oldun

• İlk olarak hicretten 300 yıl sonra ilk kez Mısır'da, Şii Fatimiler döneminde Mevlid; 400 yıl sonra da Kudüs'te Mirac, Regaib ve Berat geceleri kutlanmaya, bu geceler camilerde toplu biçimde yapılan ibadetlerle geçirilmeye başlandı. Daha sonra bu kutlamalar İslam dünyasının bazı bölgelerine yayılarak gelenekleşti
    mevlid kandilinin islamda yeri yoktur. bu bir bidat'tır.
    Bidat; Hz. Peygamber ve Ashâb-ı Kirâm dönemlerinde görülmeyip onunla amel edilmeyen, hattâ bir benzeri olmayan ve İslâm'dan olmadığı halde sonradan ortaya çıkan , din ile alâkalı olup bir ilâve veya eksiltme mahiyetinde olarak ibâdet kabûl edilen , göze ve akla hoş gelen dua , kuran okuma , namaz kılma , zikretme , düşünce görüş ve ameller , sünnete aykırı davranışların adet haline getirilmesidir.
    Dinde sonradan ortaya çıkan ve hakkında herhangi bir delil bulunmayan bu gibi durumlar hakkında ALLAH Rasulu Hz Muhammed (s. a. v.) şöyle buyurmuştur:
    “İşlerin en kötüsü sonradan ihdas edilenler / ortaya çıkarılanlardır.” Diye buyurmuştur
    [ Muslim, Cuma, 43.]
    “Sonradan ihdas edilen her şey bid’attir”
    [ Nesâi, Îdeyn, 22; İbn Mâce, Mukaddime, 7]
    “Her bidat dalalettir, her dalalet de ateştedir.”
    [ Muslim, Cuma, 43; Ebu Davud, Sünnet, 6]"

0|1
    0|0
  • "Andolsun ki içlerinden, kendilerine Allah'ın âyetlerini okuyan, (kötülüklerden ve inkârdan) kendilerini temizleyen, kendilerine Kitap ve hikmeti öğreten bir Peygamber göndermekle Allah, müminlere büyük bir lütufta bulunmuştur. Halbuki daha önce onlar apaçık bir sapıklık içinde idiler."
    "Biz seni bütün insanlara ancak müjdeci ve uyarıcı olarak gönderdik; fakat insanların çoğu bilmezler."
    (Sebe, 28)
    "Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik." (Enbiyâ, 107)

#mevlidkandili Hayırlı kandiller. :)

1|1
    0|0
Yükleniyor... ;