Ne kadarda geçleri sömüren bir ülke değil mi?

bikere baştan başlıyor bütün mesele alah rızkını verir deyip doğurup duruyorlar küçük insanları günahlarına ortak ediyorlar... büyüyünce harçlığını çıkarmak için çabalıyorda çabalıyor bazı ana babalar paraları olsada çocuğuna para vermek istemiyor... eğer çocuğunu üniversiteyi bitirene kadar adam gibi destekliyceksen çocuk yap yoksa senin yaptığını hayvanlarda yapar...

ayrıca cin. sel özgürlük tanınmıyor özellikle kızlara, mesela odamdayım 23 yaşındayım hala bizimkiler odaya baskın yapar gibi girer bilgisayarımı kontrol ederler falan. hayır yani orda hoşuna gitmeyen bişeyde çıkabilir...çocuk değiilimya cin, sel içeriklli birşeye bakmakta bir sakınca görmüyorum... ayrıca bir bayanım odama bu şekilde girmemelerini defalrca söyledim. babam kaç kere üstümü değiştirirken yakaladı gerçi eve gelen misafir bile destursuz dalar odama...

mesela sizi bilmem ama evlilik öncesi cin, sel yaşam hep ayıptır, bana göre değil benim ihtiyacım var ve evlenicek lüksümde yok ayrıca kimseylede o kadar ciddi düşünmüyorum eve bir erkek arkadaşımı getirsem bunu bile gizli gizli yapmak zorundayım konu komşudan... herkes kendi doğrusuyla yaşasın ama kendi doğrularımızı bile saklar olduk...

sevgilini öpsen p**evenk ya da o... pu olursun... helel baban seni o şekilde görürse kan çıkar bırak sek. s denilen şeyi sevdiğinin elini bile tutmak seni tedirgin eder... ha bide acayip namuslu (!) akrabalara rastlamaktan korkarsın çünkü zaten dedikodu arayışındadır onlarda...

herşey pahalıdır bu ülkede diğer ülkedeki gençler paralarının yarısını eğlenceye harcarken biz hayatta kalmak için harcıyoruz yol, kira, faturalar ve yemek kaliteli bir kot pantolon , ceket bile alana kadar kenara para koyuyoruz... mekanlar pahalı gönlümüzce eğlenemiyoruz 20-30 yıllık arabalar yurt dışında belki 500 dolara satılıyordur belki 1000 dolar burada ise 20 yıllık bir şahin'i 5 bin liraya alıyoruz... sizcede öyle değil mi? daha çok sebep yazardım ama boşverin gitsin aklınıza geleni de siz yazın

0|0
17

En İyi Erkek Görüşü

• Yaşam kapitalizme paralel şekilde modernize ediliyor. Seks arayışı ya da cinsel güdü arayışlarımız baskılanıyor çünkü en büyük önceliğimiz tamamen hayatta kalma eksenli şekilleniyor. Bukadar şey değişirken az önce bahsettiğin kültürel değişim bizim ülkemizde sergilenmiyor mesela 50 yıl öncedende kitapları yakarlardı şimdide yakıyorlar insanları değiştiremiyorsun en önemlisi insanların kültürlerini değiştiremiyorsun bu yüzden'de sizin gibi gençler de kültür şoku yaşıyor. Bence yapman gereken önce ayakta durarak hayatta kalmak ve yavaş yavaş özgür bir birey haline dönüşmek.

2|0
    0|1

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 6

• Bir kere o senin ailenin terbiyesizliği çat kapı odaya giren özel eşyaları kontrol etmek bir nevi tecavüz he ayrıca senin aklın uçkurundaki ailene kendini öyle yansıtmışsın ki öyle davranıyorlar ve senin ve senin gibilerin bu kadar uçkura cinselliğe düşük olmasaydı bu ülke daha iyi şartlarda olurdu ve allah senin gibi insanlarla karşılaştırmasın düzgün insanlari ve ben bir erkek olarak evlilik öncesi cinsellik yaşamak istemem ve öyle insanıda allah nasip etmesin

0|0
    1|0
    • Yo iki cinsiyet içinde geçerli senin işine gelmediği için ne desem boş ayrıca farklı bir statüde konumda konuşsaydık çok farklı konuşurdum ve cvbını alırdın emin ol konuştuğun kelimelere dikkat et

• Senin gibi kızım olacağına hiç olmasın daha iyi

• çok güldüm daha beni tanımadan özel hayatımı size açtım diye yargılıyorsun bak söyliyim farketmniyorsundur ama etrafındaki çoğu bayanın cinsel hayatı vardır ama hiçbiri sizin düşündüğğünüz gibi bunu günlük hayatlarına yansıtmaz hani siz dersiniz ya "ben gözünden anlarım " nah anlarsınız ayrıca kızının bu tür insanı birşeyi yaşadı diye onu bide sen dışlıycaksan cidden olmasın senin kızın falan haketmezsin onu

• Namusu korumanın neresi sömürme oluyor? canım sol zihniyet işte. Devrim yapmak istiyorsan, Cizreye gidecen! Burada 1000 yıllık Türk geleneği olan namusa laf atmayacan! Zinaya hayır! Islamdan öncede Türkler benimsemezdi, Islamdan sonrada!

0|0
    1|0
    • ne sağcıyım ne solcu sadece insanların kişisel yaşam hak ve tercihlerine saygı duyun bu ülkede kimse kesin tek bri tanrıya inanmaz... yaşamını ona göre yaşar... kimse sizi zina yapın diye zorlmıyor? ayrıca size göre zina dediğiniz şey bize göre gayet doğal insani bir eylem...

• Cok uzun ama haklisin

0|0
    0|0
  • Benim arkadasim yavru kopek aldi bakacak yeri yoktu bana su cumleyi kurdu sen ne diyon?
    "Allah kulubesini verir kanka"

0|0
    0|0
  • Allah'a şükür kız kardeşim yok.

0|0
    0|0
  • Co dolmusuun sen bu aksam :)

0|0
    0|0
    • bence yazsan tutmuyor sadece yazmak istedim yurtdışındaki yaşıtlarımız çatır çatır yaşarken biz burada neler çekiyoruz

• Onlar olumu dusunmuyor boz dusunmeliyiz. onlar hersey serbest oldugu icin bukadar tad almiyor. ve ayrica serbest olsa sana hersey seks de dail bukadar istemezdin:)

Kızlar Ne Diyor 1

• Tek bir kısma katılmıyorum.
    "mesela sizi bilmem ama evlilik öncesi cin, sel yaşam hep ayıptır, bana göre değil benim ihtiyacım var ve evlenicek lüksümde yok ayrıca kimseylede o kadar ciddi düşünmüyorum eve bir erkek arkadaşımı getirsem bunu bile gizli gizli yapmak zorundayım konu komşudan... herkes kendi doğrusuyla yaşasın ama kendi doğrularımızı bile saklar olduk..."
    Evlenmeyi dusunmuyorqun anladıkta kimseyle ciddi düşünmeyeceğini söylüyorsun.
    Bugün bir erkek arkadaşınoldu 6 ay sürdür diyelim. Ondan sonraki 1 sene sürdü diyelim. Sonra 2 sene olsun vb. Her erkek arkadaşının affedersin altına yatıcak kadar mı düşeceksin?
    Bunu erkeklerde yapıyor olabilir ama erkeklerin çoğu affedersin p*ç ise biz ne yapalım?

0|2
    1|0
    • bundan sanane ayrıca düşümeyeceğim demedim şimdilik düşünmüyorum... herkes bir aile kurmak ister şimdilik cinsel ihtiyacımı karşılasın yeter o kadar sevdiğim ve anlaştığım biri olursa evlenirim ama bunun hesabını bana soracak kişi kesinlikle sen değilsin herkes kendinden sorumlu sen kendi hayatına bak ! ;)

• Bence bunun dinle inançla alakası yok ben dindar bir ailede büyümedim bana yasak yapamazsın demediler bana ahlakı öğrettiler her zaman kendine saygı duy dediler.
      Kendini bu kadar kasma o halde yap gitsin. Bunun dinle inancla pek bir alakasini göremedim ama olsun

• buda komikmiş ahlak bu konuda dine dayandırılır yani cinselliğin yasak oluşu dine dayandırılan bişeydir ki dini kitaplarda öyle yazar dinle ilgili olmasada yaparlar evet buda doğunun leş gibi kültüründen dolayıdır evli bir insan aldatır bu namussuzluktur ama iki bekar insan sevişirse sevişsn bundan kime ne?

Yükleniyor... ;