Allah'ı en çok hangi kavramla/duyguyla bağdaştıra biliyorsunuz?

Soruyu cevaplarken sizden tek isteğim şimdilik Allahı, dinden sıyırıp yorumlamanız.
Misal Allah sizin için bir dayanakmı? merhamet mi? boşluk mu? vicdan mı?

Güncellemeler:
Yaşattıkları ve yarattıkları sayesinde benim için yeri dolmayan büyük bir boşluk...

0|0
510

En İyi Erkek Görüşü

• Anlatamam, anlatılamaz. Ne söylesem eksik kalır. Fakat o kendisini anlatıyor.
    "Ben gizli bir hazine idim; bilinmek istedim, mahlukatı yarattım"

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 9

• subuti sıfatlarıyla

0|0
    0|0
  • Ben aşk ile bağdaştırıyorm.. Düşünsene o kadar nankörüz ki ama o bizim rızkımızı kesmiyor, bizi sevmeye devam ediyor.. İsteklerimize karşılık veriyor.. Sen olsan kendine bu kadar iyi davranır mıydın.. Yaradan kullarını seviyor..

0|1
    0|0
  • Varlık ve yokluğun ta kendisi diyerek

0|0
    0|0
  • Kibir ve şiddet

0|1
    0|1
  • Sevgili kardeşlerim, birbirimizi sevelim. Çünkü sevgi Tanrı’dandır. Seven herkes Tanrı’dan doğmuştur ve Tanrı’yı tanır. 8 Sevmeyen kişi Tanrı’yı tanımaz. Çünkü Tanrı sevgidir
    1. Yuhanna 7-8

0|0
    0|0
  • ALLAH'ı Biz Din Yani Kur-an sayesinde tanıdık nasıl olurda ALLAH'ı Dinden sıyırıp açıklayalım?

0|0
    0|0
    • Açıklama boşver o zaman

• Öğrenmek istemiyorum
      Bazı şeyler insanın içinden gelmeli

• Yok hayır tabiki ben sana zorla birşey öğretemem , Hesap gününde ALLAH'a senin mesajın bana ulaşmadı diyemeyesin diye söyledim. Ben teklifimi yaptım ARtık ahiret gününde Neden Kur-ana uymadın diye sorulursa mesajın bana ulaşmadı diyemezsin :)

• Her türlü sıfatlar dan munzerihtir.

0|0
    0|0
  • dayanak guvence kaynagı

0|0
    0|0
  • Asla dayanak olmadı benim için bence çok masrafsız bir kulum sadece vicdan

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Allah benim için güçtür. Gücümü onun varlığından alıyorum en zorda kaldığım zamanlarda da insanlara değil ona yönelerek ayağa kalkmaya çalışıyorum.

0|0
    0|0
  • merhamet.

0|0
    0|0
  • Vicdan galiba.

0|0
    0|0
  • sıfatlara sığabilseydi ona yaratıcı demek saçma olurdu ya

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;