Dogum ve ölüm arasında kaldım resmen bir çıkış yolu yok mu?

35 haftalık hamileyim ve yakın zamanda dedemi kaybettim anneannem tek kaldı korktuğu için bize getirdik eşimle.. artık bizimle yaşayacak başka kimsesi yok her gün ağlıyor onu teselli ediyorum.. ben iyice ağırlaştım doğum yaklaştı uzaktan gelen misafirler vs var bir taraftan.. eşimi işten çıkarmak üzereler onu teselli ediyorum abisi 2 kere kalp krizi geçirdi eşi yok öksüz 2 minik oğlu var eşimin annesi de yok abisi hastanede ona bir şey olursa çocukları da mecburen biz getireceğiz çok çaresiz hissediyorum kendimi

0|0
1936

En İyi Erkek Görüşü

• çaresiz değilsin bizzat çare olmuşsun.
    o yaşlı teyzenin, o minik bebeklerin çaresisin sen. e bir de kendi meleğin gelecek yakında bundan daha kutsal bir şey olabilir mi?
    Allah rızkını verecektir yeter ki moralini bozma

8|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Gercekten cok zor bir donem.. ama inan bana caresizligine derman olacaktir alacagin hayir dualari... biraz zorlanacaksin ama Allah sabrini verir.. Allah yardimcin olsun..

2|2
    0|0
    • Amin tesekkür ederim bu sözlere bile o kadar ihtiyacim vardi ki tesekkürler..

• Rica ederim.. bu sekilde yaklasimin bile bilmedigin insanlardan dua almana sebep oluyor.. evladinida saglikla kucagina almani dilerim...

• haklisin sagol tekrar

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 35

• Sevgili Kardeşim;
    Sabrın sonu selamettir, başarıdır. Sabır acıdır. Fakat sonucu tatlıdır. Hz. Peygamber (s. a. s); "Sabreden başarıya ulaşır' ; "Sabır başarının anahtarıdır"; "Sabır bir ışıktır"; "Sabır cennet hazinelerinden bir hazinedir"; "Sana sıkıntı veren şeylere karşı sabretmende bir çok hayır vardır" buyurarak sabrın faziletini anlatmıştır.

Hz. Peygamber (s. a. s); "Sabır, acı bir olayın yaptığı sarsıntıya karşı ilk anda gösterilen tahammüldür" sözüyle bir felaketle ilk karşılaştığı zamandaki sabrın önemini vurgulamıştır. Sabretmek, mahkûmiyete, meskenete ve zillete razı olmak, haksız tecavüzlere, insan haysiyetine gölge düşürecek saldırılara katlanmak ve bunlara ses çıkarmamak anlamına gelmez. Çünkü meşru olmayan şeylere karşı sabretmek caîz değildir. Bunlara karşı içten elem duymak ve bunlarla mücadele etmek gerekir. İnsanan kendi gücü ve iradesiyle üstesinden gelebileceği kötülüklere katlanması ya da karşılayabileceği ihtiyaçları karşısında gevşemesi sabır değil, acizlik ve tembelliktir. Rasulullah (s. a. s); Ya Rabbi! Acizlikten ve tenbellikten sana sığınırım" diye dua etmiştir.

"Mü'minin işi hayrete şayandır. Zira işinin hepsi onun için hayırlıdır. Bu özellik yalnız mü'mine özgüdür. Zira sevinirse şükreder. Bu ise onun için hayırlıdır. Başına belâ gelirse sabreder. Bu da onun için hayırlıdır"
    Bizim için mutlaka hayırlı olduğuna inandığımız sabır, bütün peygamberlerin ortak sıfatıdır. Allahın dinini tebliğ ederken hepsi çeşitli sıkıntılara uğramış, kendilerine eziyet edilmiş, yurtlarından çıkarılmış. Hükümdarlar tarafından zindana atılmış ama onlar daima sabretmişlerdi. Kuran-ı Kerimde peygamberlerin sabrını dile getiren pek çok ayet-i kerime vardır. Rasulullahın hayatı ise baştan sona en güzel sabır örnekleri ile doludur. Bu sebeple her müslümana düşen görev, kurtuluşun sabırda olduğunu düşünerek, Allahtan sabır dilemek ve sabırlı olmaktır.

1|0
    0|0
    • Zaten elimden sabredip dua etmekten baska bir sey gelmiyo haklısıniz.. tesekkür ederim

• Allah yardımcınız olsun inşallah herşey daha güzel olur sizin ve mecburen sorumluluk sahibi olduğunuz insanlar hakkında allah yar ve yardımcınız olsun
      #Selametle.

• Sagolun Allah razı olsun..

• yapacagım yorum belki sana ters gelebilir. bazı külfetlerin altında büyük nimetler vardırda biz bunları bilemeyiz. sen yapacagın şeyleri Allah rızası bekleyerek yapmaya çalış. belki ilk zamanla senin için çok agırgececektir. ailen içinde öyle. Allah rızasını gözeterek yapılan iyilikler hiç bir zaman karşılıksız kalmaz. mutlaka sana geri döner. sen çaresiz degilsin. sen şu anda ailene çaresin.

1|0
    0|0
    • Haklısınız ters gelmedi yorumunuz gayet teselli edici tesekkür ederim insallah öyle olur..

• unutma Allah tan sonra o insanların sarılacagı tek ip tek yol sensin. sen umutsun sen çaresin. Allah yarıdmcın olsun. inşallah bebeginide saglıklı sıhatli dünyaya getirirsin.

• Amin cok tesekkür ederim

• Bu dünyada her kim var ise, hepsi bir imtihana tabii tutulmuştur. İmtihanlar farklı farklı, insanların taşıyabileceği şekildedir.

Güçlü olun, asla pes etmeyin ve aklınızın gönlünün yettiğince hepsi ile baş etmeye çalışın. Ayrıca unutmamak lazım, en zifir karanlıkların sonunda aydınlık sabahlar vardır. Ve bol bol dua edin, isyan etmek çaresiz hissetmek yerine dua edin.

Allah yardımcınız olsun.

1|0
    0|0
  • Annen baban yok mu senin sahip çıksınlar anneannene... Anneannenin bir maaşı vardır inş. size destek olacak. Hamile kadının evinde yatılı misafir olmaz. Ancak destek, yardım amacıyla kalınır. Öyle değilse misafire kibarca yol verin. Çocukların teyzesi dayısı yok mu? Hayatı tek başınıza sırtlamaya kalkmayın.

1|0
    0|0
    • Annem ve babam anneannemlere yillardir küsler asla barismazlar eminim uzun bir hikaye.. cocuklarin teyzesi ve dayisi var baska sehirdeler ilgisizler bakmazlar kendilerinin 3 er 4 er tane cocugu var.. bir de benim anneanneme bakan esim onlari getirirse ben de onlara bakmak durumundayim.. tesekkur ederim

• öff zor durum bu... Kolay gelsin.

• sagol...

• Okudum ve istemsizce gözlerim doldu. Çocuk dendimi anasız babasız dendimi dayanamıyorum :'( Allah kolaylık versin inşallah babalarına birşey olmaz. Anneannenize sahip çıkmanızda ve eşinizin karşı çıkmamasıda çok güzel birşey inanın. Ne kadar yüreği kalbi temiz insanlarsınız Allah razı olsun sizden ve Çocuğunuz inşallah hayırlı , sağlıklı , mutlu bir insan olur sizi ona , onu size bağışlasın rabbim.
    "Müslümanlar içinde en hayırlı ev, kendisine iyilik yapılan bir yetimin bulunduğu evdir. Müslümanlar içinde en kötü ev de, kendisine kötülük yapılan bir yetimin bulunduğu evdir. Ben ve yetime bakan kimse, Cennet'te şu iki parmak gibiyiz."

1|0
    0|0
  • Tam aksine morelini yüksek tut, olumsuz düsünme hayatindan bazen inisleri bazen yokusu olur, sabret kendini salma

1|0
    0|0
  • vardır bir cıkış yolu
    siz sabir edin yeterli.

1|0
    0|0
  • Çazeris hissetme birlik olun üstesinden gelin allah kimseye kaldıramacağı yükü vermezmiş, evet zor bir durum allah kimsenin başına vermesin fakat pesde etmeyin her zorlu yokuşun sonunda bir mutluluk bekler.

1|0
    0|0
  • Sana muhtaç olanlar senden daha çaresiz. Eğer o çocuklarda sende kalırsa hayatın boyunca iyilik yapmana gerek kalmaz. Sen çok iyi kalpli birisine benziyorsun

1|0
    0|0
    • Evet anneannem ben gideyim falan diyor mahçup oluyo galiba eşimde biz bırakmıyoruz nereye gidiyorsun diyo agliyo sonra onun isi bizden zor..

• Aynen, yanınızda kaldığı sürece size dua eder :)

• ☺ ☺

• Allah insan oğlunu en değer verdiği şeylerle imtihan eder kimini parayla kimini arkadaşlarıyla kimini ailesiyle ne diyim Rabbim sabır versin

1|0
    0|0
  • Herkes bir görev için geldiğini düşünüyorum bu dünyaya kimileri acı olur kimileri ışık başkalarına. sen güneş olacakmışsın demekki. Zor olacaktır ama umarım sonu hayırlı olur. Allah yardımcın olsun ey güzel insan

1|0
    0|0
    • Umarım.. amin çok tesekkür ederim

• bu gibi zor durumlarda sabredeceksiniz. sabır her şeyin ilacıdır. Allah başka taraftan kolaylık verir. siz sabredin ve dua edin.

1|0
    0|0
  • Ben doğmadan önce gecekonduda yaşardık 7 yaşıma geldiğimizde şehrşn merkezinde bir ev satın aldık. 16 yaşıma geldiğimizde şu an paha biçilemeyn bir evde oturuyoruz. Çocuk rıskıyla gelir

1|0
    0|0
  • Allah'a şükretmek lazım dua gerek beterin beteri var demek gerek olumsuzu degil olumlu yöne çevirmek gerek yüzünü

1|0
    0|0
  • ALLAH'tan namaz ile yardım isteyin.

1|0
    0|0
  • Allah sabir versin derdi veren devasinida verir sabret dua et yeterli olur allahın izniyle

1|0
    0|0
  • bu senin sınavındır ne kadar merhametli olursan o kadar iyi puan alırsın sabırlı ol

1|0
    0|0
  • Allah sabir versin kardes

1|0
    0|0
  • Allah yardımcınız olsun

1|0
    0|0
  • Herkes rızkıyla gelir

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    15

Kızlar Ne Diyor 18

• Allah yardım eder. Ne olursa olsun çocuğunuzu öldürmeyin. O dertler gelip geçici. Her karanlığın ardında bir aydınlık vardır. Lütfen çocuğunuza kıymayın. İnşallah iyi ki doğurmuşum dediğiniz mutlu günleriniz olur. Allah yardımcınız olsun. Dua etmekten başka çaren yok.

1|0
    0|0
    • Cocugumun dogmasına zaten sayılı günler kaldı tabi ki ona kıyamam.. tesekkür ederim

• Allah kolaylik versin insallah zor gunlerden geciyorsunuz ama bunlarin altindan kalkarsan cok guzellesecek ahiretin burasi gecici bir sekilde pozitif ol yinede sen. esinde is bulur merak etme yigenlerinede bir durum dusunursunuz..

1|0
    0|0
  • Çaresizlik çözüm değil en önemlisi bunu bilmek
    Hani derler ya her yeni can kısmetiyle gelirmiş
    Kuzenimde bu kadar fena durum olmasada işsizdi kara kara düşünürlerdi
    Hep az az biriktire biriktire aldılar eşyaları vs. Oğlu olduktan bir ay gibi bir süre sonra işe alındı tekrar ve durumları şu an çok iyi dua et Allahtan Ümit kesilmez
    sen iki canlısın duanın daha çok Kıymetli içinde bir can değil bir melek taşıyorsun unutma

1|0
    0|0
  • Allah yardimcin olsun Ilk olarak namaz kil Allah a sigin dilersen bildigim bir kac dua var paylasabilirim :)

1|0
    0|0
  • Allah sabır versin ya keşke elimizden birsey gelse

1|0
    0|0
    • Tesekkur ederim buradaki bu düsünceleriniz bile beni teskinledi ve iyi geldi bana

• Allah yardımcı olsun canım

1|0
    0|0
    • Amin hepimizin insallah tesekkürler..

• Kendini düşün istersen Dünya ters çevirsin ya özürlü veya hasta çocuğu doğurursun? Şimdi senin hedefin çocuğun. Aileni sonra düşünürsün, inan ki acılar bitmez ama doğum süreci bir gün bitecek hüsranla bitmesin diye dua et.

1|0
    0|0
  • sebat etmek zorundasın kardeşim elbet toparlanacak

1|0
    0|0
  • Ağlayacak gibi oldum. Allah sabır versin. İnşallah hakkınızda hayırlısı olur. Çocuğunu düşün ileride daha rahat olacağınızı düşün herşey ağırlaştığında herşey düzelecek herşey düzelecek herşey güzel olacak de benim de bazı ailevi şeylerden ağırlaştığım çok oldu hep böyle dedim kendime çoğu zaman işe yaradı.

1|0
    0|0
  • Gerçekten zor bir durum ve zor bir hayat Allah yardımcın olsun

1|0
    0|0
  • Allah yardımcınız olsun ya, büyük sevap kazanıyorsunuz unutmayın.

1|0
    0|0
  • Allah kolaylık versin öncelikle... İnşallah kayınbiraderine birşey olmaz Allah şifa versin. Anneannen kaç yıllık hayat arkadaşını kaybemiş çok zor.. Ama zamanla mecburen alışacaktır o da yani mecburiyetten işte... Yinede umutsuzluğa kapılma herşeyden önce bebeğin için.. Eşini işten çıkarsalar bile ben en kısa sürede tekrar bir iş bulacağına inanıyorum neden deme içimden öyle geliyor belkide öyle inanmak istiyorum.. Bazen neye inanırsak onu çağırırız sende güzel şeyler olacağına inan bence..

1|0
    0|0
  • Yetime bakmak cok iyi bisey merak etme Allah sabrini verir

1|0
    0|0
    • Şu an icin babalari var iste hastalaniyor insallah sagligina kavusur ama Allah korusun bir sey olursa esim getirmek istiyor ben de elimden geldigince bakarim tabi ki o zaman..

• Allah yardımcın olsun canım. Sabret annen yok mu anneannen onda kalsa?

1|0
    0|0
    • Konusmuyolar yillardir küsler hatta bana da artik gelmezler ben de kaldigi icin cenazeye de gelmediler maalesef.. tesekkür ederim

• Allah yardımcın olsun. O garibanlarada kol kanat aç sevabı büyük

1|0
    0|0
  • Sen hep başkalarına çare olmuşsun sanada bir çaresi bulunur elbet

1|0
    0|0
  • Saçmalama sen hamilesin sana ne ki diğerlerinin derdinden?

0|0
    0|1
  • Allah yardımcın olsun canım zor bir hayat

1|0
    0|0
Yükleniyor... ;