Namusumuzla işe de mi gidemiyecez..!?

Bu gün işten çıkışta yeni model beyaz bir araba yanımdan yavaş yavaş korna çalarak geldi. Çıkarken çöpleri atıyordum. Çöpe gidene kadar hiç bakmadım. Sadece arabanın dedemin (annemin babası) arabasının aynısı olduğunu farkettim. Ben çöpü atarken araba da orda durdu ve sürekli korna çalmaya devam etti. Dedem sanırım diye düşündüm ama anne tarafımla aramız bozuk olduğu için hiç bakmadan yürümeye devam ettim. Daha beni takip edip korna çalmaya devam etti araba ve camı açıp "yardımcı olabilir miyim?" dedi 55 60 yaşlarında bir adam. "Yardım" kelimesini duyunca hemen yüzümü döndüm, yol tarifi soracak yardıma ihtiyacı var sandım. Ama o öyle diyince "nasıl yani?" dedim. Aşağı iniyorsanız ben bırakayım, yanlış anlamayın dedi. İlk defa böyle bir şey başıma geldi. Hayır ihtiyacım yok dedim. Yönümü çevirip gittim ama o şerefsiz ısrarla beni takip etmeye devam etti. Tekrar lütfen bırakayım sizi aşağı kadar dedi. Ben sesimi yükselttim "Hayır istemiyorum iyi akşamlar!" dedim ve hızlı yürümeye başladım. Tabi yine aynısını yaptı. "Sizi tanımıyorum gider misiniz iyi akşamlar dedim bagırdım. bir dolmuşçu durdu izledi olayı. Ben adama öyle diyince adam "siz gelin tanışırız" dedi. Çok sinirlendim. Sizin tanışırız demekteki maksatınız ne? Uygun bir şey mi bu? Ben her gün evime yürüyorum ve yürümeyi seviyorum. İhtiyacım yok!! Lütfen gidin! Dedim. 3-4metre gitti yavaş yavaş ve tekrar durdu. Tabi ben oraya yürümedim. Dolmuşcu durdu. Rahatsız mı ediyor sizi dedi. Evet dedim. Sinirlendi, gelin dedi, dolmuşa binmemi söyledi. Bozuk paramın olmadıgını söyledim. Hayır siz gelin dedi. Bindim dolmuşa. Sinirlendi. * sanki kendi anası karısı bacısı kızı yok gavatın. Yaşından başından utanmıyor it dedi. Yani benim içimden söylediğim her şeyi o söyledi. Evim zaten 4 durak ötedeydi. Olayı detaylarıyla anlattım. Kendimi zor tuttum sinirden ağlamamak için. Artık işe demi namusumuzla gidemiyeceğiz? Nasıl bir dünya oldu bura?
Namusumuzla işe de mi gidemiyecez..!?
29
6
Görüşünü yaz