Ailemin baskıcı tutumunu nasıl değiştirebilirim?

Gizli Üye
Uzun süredir istemediğim bir duruma maruz kalıyorum. Aile baskısı ile tesettüre girdim küçük yaşta, her dediklerine boyun eğdiğim için 20 yaşında üniversite 3. sınıf öğrencisi bir genç kız gibi değil de liseye yeni geçmiş bir kız gibi hissediyorum kendimi. Bir yere giderken, biri ile görüşürken zorlanıyorum çünkü istediğim görünüşe sahip olduğumu hissetmiyorum, istediğim vakte kadar dışarıda rahatça duramam, hava soğuk olursa çıkamam çünkü ne işim var bu soğukta, hava sıcak olsa çok sıcak, akşam çıkamam, gündüz çıksam geç gelemem…
bir erkek arkadaşım olsa onla buluşamam çünkü uygun yaşa sahip değilim, yazışabilirim o da arkadaşça…
Her davranışımda bir kısıtlama varmış gibi hissediyorum, hissettiriliyor.
Tesettürlü olmak beni mutlu etmiyor, özgüvenimi yitirdiğimi hissediyorum. Zorla bir kalıba sokulmak beni artık çok yoruyor, bunu onlara hissettiremiyorum çünkü hissettirsem de faydası olmaz.
Mutlu gibi görünmek beni artık çok yoruyor. Sizce ailemin bana olan tutumunu nasıl değiştirebilirim? Bugüne kadar hiç akşam dışarı dahi çıkmadım. Eve en geç 6 buçukta geldim. Biri benimle görüşmek istediğinde türlü bahaneler sunmaktan artık çok yoruldum.
Çalışsam ayaklarımın üzerinde dursam ve bir maddi gelirim olsa belki bu durum düzelir diye düşünüyorum ama …
Yargılamadan yorum yapın çünkü hissettiklerimi hissetmiyor, yaşadıklarımı yaşamıyorsunuz…
kırmayın beni yeterince kırıldım…
Ailemin baskıcı tutumunu nasıl değiştirebilirim?
7
1
Görüşünü yaz