En iyi yönetim şekli hangisidir?

pastacı_meryem
Daha iyi bir şekilde idare edilemez mi insanlar? İngiltere bizden çok önce cumhuriyete geçmiş fakat 30 yıl dayanabilmiş. Cumhurbaşkanlarının cesedini bile öfkelerinden mezardan çıkarıp parçalarını ülkenin çesitli yerlerine asmışlar. Tekrar Krallığı istemişler. Avrupa'da hala krallar var. Bizde barış isteyen padişahı zorla savaşa sokup çöküşe sebep olup daha sonra padişahı hain ilan etme durumu var. Demokrasi sayesinde halka hesap vermesi gereken kişiler bizi siz seçtiniz diyerek makamlarını cebini doldurma aracı olarak kullanabiliyor. Japonya kralından örnek veriyorum bir kralın böyle şatafatlara hiç ihtiyacı yoktur. Zaten ülke kendisinindir. Hayvanlar aleminde bile durum böyle. Demokrasilerde İnsanların iyi bir lideri bile olsa kötü bir muhalefet sayesinde yıpranması mümkündür. Siz ne düşünüyorsunuz? İlk demokrasi bile yine soylular arasında bir durumdu. Yine sıradan halkı ilgilendiren bir şey yoktu. Şuanda bir şey değiştiğini zannetmiyorum. Çünkü liderler ölünceye kadar koltuğu bırakmak istemiyor.
Krallık japonya İngiltere Hollanda Norveç gibi
A seç
Cumhuriyet Türkiye İtalya Almanya Yunanistan gibi
B seç
Oligarşi aristokrasi seçkinler sınıfı israil iran Arabistan Vatikan gibi
C seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
9
1