6 aylık çocuğun velayeti hakkında avukat varsa cevaplasın lütfen?

Gizli Üye
2 yıl kadar önce üni okuduğum şehirdeki kız arkadaşım sinir hastası anne ile küçük bi yerde yalnız yaşıyordu ve sürekli tartıştığından kaçıp kaçıp bana geliyordu neyse ben üni bitince şehrime döndüm ve oda benimle yaşamak için peşimden geldi. Annesi de arkadasından gelince kendimi nikah masasında buldum... Burdaki hayat standardı yaşadığı şehre göre kat kat daha iyiydi her şey sahipti ve parası eksik olmuyordu her gün bir yerlere götürüyor her hafta sonu tatile gidiyorduk ama her ay sürekli saçma sapan sebeplerden kavga yaratıp şehrine gidiyor kafamı dinlemem lazım diyip bi kaç hafta kaldıktan sonra dönüyordu. Neyse 9 ay kadar önce yine aşırı saçma bi sebepten kavga çıkardı benim haberim yokken annesini çağırmış ben işteyken eşyalarını toparlamış vs bu arada 6 aylık hamile sonra da şehre geri gittiler. Bana 1 hafta kadar sonra sende buraya gel dedi. Ortada çocuk olduğundan düzenimi işimi evimi vs herşeyi bozup oraya gittim. Tam çocuğun doğacağı gün annesinin yaptığı yemeği beğenmediğim için yine kavga çıkarıp temelli ayrıldı. Çocuk doğduktan 2 gün sonra da şehrime geri döndüm. Durumları çok kötü kendisi hayatı boyunca çalışmamış annesi de babasının emekli maaşının yarısını alıyor ama evin kirasına anca yetiyor. Bu sebepten hem çocuğa hem kendisine ve annesine ben bakıyorum istekleri de bitmiyor 2 güne bir para istiyorlar. Kızım 6 aylık ve her yeri yara bere içinde. Sorduğumda yediği bir şeyden alerji olmuştur diyor ama evin pisliğinden olduğuna eminim. Bir dönem benim hattımı kullandığından instada fake hesap açmış ve sürekli sevgilileriyle konuşuyormuş. Ben şüphelendiğimden wp ına klon atmıştım ve ayrıldıktan sonra iyice kontrol edince evli olduğumuz, hamile olduğu bütün dönemlerde beni aldattığını fark ettim. Mesajların kopyası hala bende duruyor. Anlaşmalı boşanmak istiyor ve çocuğun tam velayeti ve aylık 2bin lira kadar sözde çocuk için nafaka istiyor. Şimdi sorum şu benim çocuğumu almam mümkün müdür? Mümkünse en erken ne zaman alabilirim?
6 aylık çocuğun velayeti hakkında avukat varsa cevaplasın lütfen?
1
1
Görüşünü yaz