Takdir edersiniz ki hassas bir konu. Sizde görüş yazarken hassas olursanız sevinirim. Fikriniz nedir?

Salutacions
Ben 24 yaşındayım. İç mimarlık ve çevre tasarımı okudum. Bir tane kardeşim var 15 yaşında lise öğrencisi. 2011 yılında ailem Diyarbakır da yaşıyordu babam askerdi ben İzmir de lise kazandığım için İzmir'e amcamların yanına gittim. Aynı yıl maalesef babam şehit düştü. Babam o yıl Diyarbakır da görev yapıyor gibi gözüksede arazide görev yapıyordu. Annemle iki kere telefon da konuşurken başka bir adamın sesini duydum. Ve annemin sesi ilişkiden çıkmış gibiydi çocuk aklı anlamadım. O sırada babam arazideydi yani evde değildi. 2012 yılında annem sevgilisiyle evlendi aynı yıl çocukları oldu. Ben 18 yaş altı olduğum süre boyunca annem babamdan payıma düşen mirası eşiyle birlikte tırtıkladı şu an kardeşim İstanbul da burslu lise okumasına rağmen ona para harcıyormuş gibi gözükerek yine babamın parasını kocasına yedirtiyor. Ben hem kardeşimin velayetini almak istiyorum hem de ikinci evliliğinden olan çocuğun babamın parasında hak iddia etmemesini istiyorum. Bir çok yerle görüşme yapıyorum ama buraya da danışmak istedim. Biraz uzun oldu kusura bakmayın
Güncellemeler:
9 gü
Kardeşim benimle yaşamak istemiyor. Aslında o halinden memnun. Onu dediği şey "babam öldü annem yaşıyor. Ölmüş bir adam için niye düzenimi bozayım annemle kötü olayım". O yüzden de mahkemeden sonuç alamıyorum
9 gü
Güncelllllll
Takdir edersiniz ki hassas bir konu. Sizde görüş yazarken hassas olursanız sevinirim. Fikriniz nedir?
9
1
Görüşünü yaz