Herkes anne olmak zorunda mı? Annelik gerekli mi?

Gizli Üye
Kendi hikâyemi paylaşmak isterim. 23 yaşında 2 yıllık evli biriyim. Hayatım boyunca anneliğin kutsallaştırılmasına, anne olamamanın üzüntüsüyle psikoloji bozulmasına, çocuk ve şahsi hayatın dengesinin yok olmasına şahit oldum. Şuanda borçlarım var. Eşimle ikimiz çalışıyoruz şükür. Fakat ülkenin durumu yüzünden borcumuz hemen bitecek gibi görünmüyor. Tek krediye bağlamak istesek de neredeyse %25'e varan faiz ekleniyor. Allah güç kuvvet verdikçe çalışıp günün birinde kapatacağımıza inanıyorum. Fakat borçsuz olsak bile bir çocuğa ebeveynlik edebileceğimizi düşünmüyorum. Çünkü kiramız şuanlık cüzi bile olsa ve borçlarımız olmasa dahi eşimin maaşı asla eve yetmiyor. Bakın 2 kişiyken böyle. Doğalgazı bile yakmıyoruz doğru düzgün. Dışarıda yemek yemiyoruz, orada burada gezip para harcamıyoruz. Böyle olduğu halde yetmiyor. Allah rızkını verir diye bir çocuğu yoksulluğa mahkum etmek istemiyorum. kardeşim doğacak diye kayınvalidemin yanında da yaşamak istemiyorum. Çünkü doğarsa kirada kalmamız maddi manevi intihar gibi bi şey olacak. Beraber yaşayanlar bilir ne yaşama şekilleri ne de terbiye hiçbir zaman tam uyuşmaz. Çünkü benim maaşım kesilecek. Ee çocuğu doğar doğmaz babanneye de bırakamam. Kendi evimizde olsak; bugün bir çocuk ayakkabısı beğendim o kadar iyi bir marka da değildi. 115₺ civarı olması lazım. Bu böyle 30 numara bi şey ya var ya yok. Bunun arabasıdır bezidir saymıyorum. Bir bez paketinin 89₺'ye satıldığını gördüm. Benim 1 günlük maaşım neredeyse. Düşününce benim bir günlük emeğim sadece bir paket çocuk bezine yetiyor. Çikolata istese ve 20₺ olsa günlük kazandığım yetmez mesela. Umarım işimde kalıcı olurum ama ben bir günlük kazandığımla çocuğa bezle beraber ayakkabı bile alamıyorsam neden anne olayım ki? Küçükken çok yoksulduk. Tutku bisküvi var ya. Böyle içi çikolatalı olur. Onun tadını bilmezdim. Markete gittiğimizde de para yetmeyeceğini bildiğim için isteyemezdim. Okuldayken arkadaşım paketin yarısını bitirip yiyemeyince ilk kez o zaman öğrenmiştim tadını. Kendi paramı kazanınca da almıştım sanırım 1 kere. Nasıl bir travma kaldıysa kendi evime hiç Tutku bisküvi almadım mesela. Bu konuda sizin fikirlerinizi ve nezaketli yorumlarınızı rica ediyorum. Lütfen benimde bir insan olduğumu unutmayın. Gelin konuşalım tartışalım.
Evet
A seç
Hayır
B seç
Göreceli
C seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
0
1
Görüşünü yaz