20 gü

İnsanlar ne yapacak artık?

Gizli Üye
Kızımı LC Waikiki'ye götürdüm kıyafetler diğer yerlere göre daha ucuz diye, yemin ederim 4-5 tane kıyafete 400 lira ödeyip geri çıktım. Hayır yani, evet fazla bir miktar fakat ben asgari ücretle çalışan bir insan değilim. Kendimi asgari ücretle çalışan bir insanın yerine koyunca, sırf 4 tane kıyafete 400 lira vermesi çok zora sokar o kişiyi. İnsanlar 2 parça kıyafet için maaşını verip gidiyor resmen, bu nedir? kızım vans ayakkabı istedi, kaliteli güzel diye. 850 lira ödedim. Evet, gidip 50 liraya da bir tane ayakkabı alabilirdim fakat almak ve alamamak arasında fark var. Ben mesela alabildim, asgari ücretle çalışan birisi istese de istemese de alamaz o ayakkabıyı. Bir tercih meselesi değil bu, alamaz. Bir ayakkabı nasıl 850 lira olabilir? her şey çok pahalı diyoruz insanlar almayın yemeyin ya bu normal bir şey değil. Her şey pahalı olduğu için almayın diyorlar, neden pahalı? neden almıyoruz, neden alamıyoruz? her şey çok pahalı nasıl yaşayacak bu insanlar diyorum almayın yemeyin diyorlar, ya neden pahalı diyorum. Almayınca, yemeyince değişen bir şey olmayacak yine pahalı. Soruda sürekli asgari ücretle çalışan insanlardan bahsettim ama gerçekten amacım aşağılamak veya küçümsemek değil, elimde olsa herkese yardım etmek isterdim fakat ama işte.
İnsanlar ne yapacak artık?
2
4
Görüşünü yaz