Eşimle mutsuzum, boşanacaktık anlaşmalı bir şekilde ama aileler araya girip, eşimi vazgeçirdiler?

Gizli Üye
Ne ihanet ne başka bişey. Hiçbir şey yok. Olmuyor yürümüyor. İkimizde bunun farkındaydık. 35 yaşlarındayız. 7 senedir evliyiz. 3 yaşında bi kızımız var. Eşimle oturduk konuştuk yani arkadaş kalacağımızı ama yürümediğini ikimizinde mutsuz olduğunu fark ettik ve boşanma kararı aldık iki taraf olarakta. İlk benim annem başladı bi daha düşünün çok erken daha, tatile çıkın vb. Tabiki dinlemedik açıkçası dedik hayat bizim hayatımız. Ama 2 gün önce annemle onun annesi bizdeydi. Eşimin aklını nasıl çeldilerse bütün gün eşim vazgeçti boşanmaktan. Nedenini sorduğumda ise bizim bi çocuğumuz var önceliğimiz o olmalı. Tabi anladım aklını yıkadıklarını dökül hadi dedim sonra bi anda başladı anlatmaya annelerin dediklerini. Dul bi kadın olmak ne zormuş bu zamanda, boşandıktan sonra kapısına gelirmişler ihtiyacın olur vb. Bi kız çocuğu babasız büyümezmiş felan da felan onların genç kızlıklarında onlara öğretilenleri eşime kazımışlar. Şimdi boşanmıyoruz ama eşimde mutsuz. Kaç kere aile terapistine gittik. Yok olmuyor. Yani yürümüyor. Ama kanına öyle bir girmişler ki ne söylemeli? Onunda mutlu olmasını istiyorum. Ne ben onunla ne de o benimle mutlu değil. Kızım ise dünya bi yana o bi yana. Her zaman yanında olacağım. Zaten arkadaşça ayrılmak bunu gerektirir. Ama şimdi çıkmaza girdim. Siz olsanız ne yapardınız?
Eşimle mutsuzum, boşanacaktık anlaşmalı bir şekilde ama aileler araya girip, eşimi vazgeçirdiler?
3
5
Görüşünü yaz