11 gü

Dünyadaki tek insan benim ve her şey Allahın sınavı?

Gizli Üye
Arkadaşlar lütfen saçma sapan yorumlar yapmayın bu benim görüşüm saygı duymanızı bekliyorum
Okuduktan sonra o ki böyle düşünüyorsun bunu buraya neden yazdın diyenler için şimdiden söyleyeyim ki Allah her şeyin sebebidir burada alacağım cevap Allah ın bana mesajı olabilir. Ben dünyada kendimi yalnız olarak görüyorum bu benim dünyam ve herkes sahte bu dünya benim imtihan dünyam ve sizler gerçek değilsiniz. Her insanın kendi dünyası olduğunu düşünüyorum bu dünyadaki tek gerçek varlık benim geri kalan herkes allah tarafından tasarlanmış bir sınav. Çünki Öyle olmasa alalh herkesi aynı dünyaya koyup neden zulümlere sessiz kalarak insanların acılar sefillikler ne kötülükler içinde ölmesine izin veriyor? Allah böyle bir varlık değil o affeden bağışlayandır böyle şeylerle insanları sınava tabii tutmmalıdır bence. Eğer bu düşüncem yalnş ise Allah beni affetsin ben bana verdiği aklı belki doğru şeylerde kullanmıyorum ama aklımdaki bu soruların da cevabını almam gerek. Eğer bu dediğim doğru ise islama olan inancım kötü etkilenecek. Eğer yalnışsa ise bu dünyaya olan görüşüm incinecek. Lütfen düşüncvelerimi saygı duyarak ve düşünerek cevaplayın ben bunları araştırmak içimi rahatlatmak için yazıyorum.
Dünyadaki tek insan benim ve her şey Allahın sınavı?
3
2
Görüşünü yaz