Hasta ruhlu ailemden kurtulmak istiyorum, yardımcı olur musunuz?

Gizli Üye
Yazacaklarımın öncesinde şunu belirtmek istiyorum; yazdıklarım kurgu değil, keşke kurgu olsaydı ama değil bu yüzden iyi okuyun lütfen beni geçiştirmeyin.
Ben 18 yaşındayım muhtemelen çoğunuzdan küçüğümdür fakat emin olun bu ailede öyle olaylara tanık oldum, öyle olaylar yaşadım ki ruhsal olarak ait hissettiğim yaş ile biyolojik yaşım arasında dağlar kadar fark var.
Annem dengesiz biri; evliliğinin başından itibaren hep sorunlar yaşamış, aldatılmış ve bundan dolayı psikolojisi bozulmuş bu yüzden hareketleri konusunda fazla dengesiz davranıyor. Örneğin bize sevmiyorum, kurtulmak istiyorum diye anlattığı kocasına dün "sırf yanına yakışmak için yemek yemiyorum, kimsenin umrunda değilsin fakat benim umrumdasın" tarzı cümleler kurdu. Şok oldum fakat maalesef ki bu yaşadığım ilk şok değil. Bir de kocası yani benim "babam" var. Annem bu adamın yanında melek bile sayılır çünkü adam bize karşı saf kötü. Hani bazı insanlar başkalarının yanında çok iyi görünür ama evin içinde ailesine kan kusturur ya tam olarak böyle bir tip. Ondan görmediğim tek şey cinsel istismar ve bazen onu da yapsa millete kendini iyi gösterir diye korkuyorum. Onu da özet geçecek olursam eskiden az da olsa harçlık verir, eve hiç uğramazdı. Gereksiz şeylerden şiddet uygulardı annemi öldürecek derecede döverdi ve hep kavgaya bahane üretirdi. Bize "alkolün etkisindeyken" başkaları ile yaşadığı ilişkileri anlatırdı annem de hep susardı. Biz dört kardeşiz ve onun yaptıklarının farkında olduğumuz için şu anda evin içinde çok ağır altından kalkılamayacak bir psikolojik baskı görüyoruz. Unutmadan söyleyeyim sevgilisinden çocukları var ve şu an o evde kalıyor da denebilir. Haftanın belirli günleri uğruyor ve o zamanda da hayatı bize zindan ediyor. Yani yaptıklarını nasıl anlatacağımı bilmiyorum gerçekten nasıl anlatacağım konusunda hiçbir fikrim yok söylenmeyecek her şeyi söyleyip yaptı ve sizlerden tek istediğim tavsiye vermeniz. Ne yapacağımı bilmiyorum lütfen tavsiye verin.
Hasta ruhlu ailemden kurtulmak istiyorum, yardımcı olur musunuz?
6
4
Görüşünü yaz