Bu saatten sonra hayatım düzelir mi?

Gizli Üye
Lütfen sonuna kadar okuyun. 22 yaşındayım. Ailem var ama yok gibi. Hayatım boyunca hiçbir zaman beraber bir etkinlik yaptığımızı, dışarıya çıktığımızı tatile düğüne gittiğimizi hatırlamıyorum. Yaşıtlarıma bakıyorum herkes ara sıra da olsa ailesiyle birlikte bir yerlere gidiyor tek anormal benim galiba. Kısacası kendimi bildim bileli beraber hiçbirşey yapmadık en basitinden dışarı çıkıp bir kafede bile oturmadık ailecek. 4 yıl önce annemi kaybettim. Ondan sonra herşey daha da berbatlaştı. Abim ve babamla yaşıyorum. Ama tek ortak özelliğimiz aynı evde kalmamız yıllardır kimse birbiriyle bir kere oturup muhabbet bile etmedi evde çıt çıkmaz herkes ayrı bir köşede oturup televizyon izler telefonla uğraşır. Kimsenin kimseden haberi yok kısacası. Babam yaşlandı artık ve alkol bağımlısı içmediği bir gün yok. Kimseye zararı olmuyor ama hergün içiyor ve sağlık problemleri var ne kadar uğraşsak da bırakmıyor içmeyi sürekli diken üzerindeyim birşey olacak diye. Kısacası bir evde hepimiz hayalet gibi yaşıyoruz. Durum böyle olunca istemsizce kendimi insanlardan da soyutlamaya başladım elimde değil arada görüştüğüm birkaç kişi var sadece. Sanırım artık depresyona girdim normalde karamsar bir insan değilimdir ama umudum kalmadı artık galiba sizce birgün benim de hayatım düzelip normalleşir mi?
Bu saatten sonra hayatım düzelir mi?
7
4
Görüşünü yaz