Arkadaşlar Trans Birey Olarak Evlat Edindim? Ne Yapmam Gerekiyor? Sizce Anlatmalı Mıyız? Bunları Gizlemek Doğru Mu?

__Zeynep_
Gençler başlıkta bahsettiğim gibi Trans kadınım. Doğduğum yer Çanakkale'nin bir köyü. Bu kimlikte olunca birde köy yeri, aile ve çevreden çok sorun yaşadım ve bunun üzerine 1998 yılında Ankara "ya geldim. Bende bir evladım olsun istedim, kendi kanımdan canımdan olmasa da.. Bir evlat. Kızımı Kars'lı ve maddi durumu olmayan bir aileden aldım. Yeni doğmuştu elime almaya korkuyordum şimdiyse 21 yaşında kocaman güzeller güzeli bir kız oldu benim canım. 21 yıldır en iyi şartlarda yaşaması için eşimde bende elimizden ne geliyorsa yaptık, yapıyoruz da en iyi hocalar, en iyi eğitim merkezleri ki şu an Bilkent üniversitesi'nde burslu Hukuk okuyor. Onun sayesinde bende açıktan 3. Üniversitemi okuyorum. Her zaman yanındayız çok seviyoruz o da bizi çok seviyor. Yani öz evladımız olsa belki bu kadar ilgilenmezdik. Ama malesef ki onu evlat edindiğimizi ve benimde Trans kadın olduğumu ona anlatmadık beni öz annesi eşimi de öz babası biliyor. Bugün psikolog bir arkadaşımla konuştum o da anlatmanız önemli dedi. Tepkisinden çok korkuyorum ya yıkılırsa? ya bizi istemezse? Sizce ne yapmalıyım? Anlatmalı mıyım? Anlatmamlı mıyım? Ne önerirsiniz?
Arkadaşlar Trans Birey Olarak Evlat Edindim? Ne Yapmam Gerekiyor? Sizce Anlatmalı Mıyız? Bunları Gizlemek Doğru Mu?
8
3
Görüşünü yaz