10 gü

Erkeklerin kadinlarla derdi ne?

Gizli Üye
Araba kullaniyorsun begenmiyor, küfür bile ediyorlar. Calisiyorsun ekmek parani kazaniyorsun onu da istemiyorlar. Ben bu kadar para alirken sen kadin olarak nasil alırsın oysaki işimi senden daha iyi yapiyorum diyorlar. Meslekteki yaptigimiz işi begenmiyorlar. Evde yemek hazirliyorsun önüne koyuyorsun begenmeyip annem daha guzel yapıyor diyorlar. Seks yapiyorsun onu begenmiyorlar. Eş oluyorsun onu begenmiyorlar. Motosiklet kullaniyorsun onu begenmiyorlar. Yani bu erkeklerin kadinlarla derdi ne? Nefes almamiz bile bazi erkeklere oyle batıyor ki gelip son nefesimizi verdirtiyorlar zaten.

Yahu ben kadin olarak arabama atlayip gidemeyecek miyim? Evet cok iyi kullanamiyor olabilirim ama sen cok mu iyi kullaniyorsun sanki? Meslegi kadin icraa edince beğenilmiyor. Gel buyur sen yap cok biliyorsan. Yemegi de annen yapsin evlenme. Yahu bizimde hayallerimiz var. Araba kullanma hevesimiz var, motosiklet kullanma istegimiz var, calisip kendi paramizi kazanma hayalimiz var niye taş konuyor hep. Neden begenilmiyor? Neden hep ezik goruluyoruz?

Bir kere de takdir edin, bir kere tebrik edin. Hep cinsiyetimiz ön plana çıkarılıyor. Yapamadigimiz zaman kadin degil mi işte deniyor. Ben bundan gercekten cok yoruldum. Ne kadar cabalarsam çabalayım "kadın" olmanin önüne gecemiyorum. Yapamadigim seyde cinaiyetim ön planda oluyor icraatım degil. insanlar insanlik hali zamanla ogrenirsin demek yerine kadin işte diyorlar.

Herkes her seyi annesinin karninda mi ogreniyor? Erkeklerde mesela o direksiyonun basina ilk gectiklerinde cok mu iyilerdi? O işe basladiklarinda cok mu iyilerdi? Zamanla tecrubeyle, pratikle oldu bunlar. Piştikçe oldu. Erkeklere bu konularda bir sey denmezken öğrenilir derken kadinlara kadina ehliyet verirsen boyle olur işte. Kadina diploma verirsen, okutursan boyle olur işte deniyor. Bu tarz konularda oyle hevesim kırılıyor ki erkekler tarafından. Oyle yetersiz hissettiriliyorum ki.

Hicbir seyde basarili olamazmisim gibi. Neden? Sadece cinsiyetim yüzünden. O kadar yoruldum ki bu durumdan. Herkese, her seye rağmen, erkeklerin bu ordukleri taş duvara dayanip o duvari kirmak o kadar zorluyor ki beni.

Bazen kapat kulaklarini, gozlerini duyma o cinsiyetci laflari, görme o sana bakan basarisiz, beceriksiz mimikleri diyorum ama olmuyor. Belli bir yerde ip kopuyor. Erkeklerin önüne bu kadar duvar koyulmazken hicbir kadin erkegin yaptigi meslegi nasil icraa ettiğine, nasil araba kullandigina, sigara icip icmedigine karismazken kadinin her seyine karisiliyor ve yetmezmis gibi dibe cekiyorlar. Biraz doldum ve buraya dokmek istedim icimi. Daha yazacaktim ama zaten uzun oldu. Okudugunuz icin tesekkur ederim. Degerli zamaninizi aldım helal edin.
Erkeklerin kadinlarla derdi ne?
6
1
Görüşünü yaz