13 gü

Nerede O Güzide Varlıklar... ?

saat4
Sevginin vücut bulduğu hatunlar..

Daha düne kadar bir çok erkeğin hayallerini süslemekle birlikte, birçok insanın da takdirle, övgüyle sevip saydığı o kadınlar..

"Ya biz değiştik, ya da dünya.."

Hani bir zamanlar bırakın insanları, gökyüzünün, yıldızların güneşin ve ayın dahi kendisinden hicap ettiği, yüzündeki ağırbaşlılığı nice dağların heybetini kıskandıran, vakar dolu yürüyüşleriyle adım attıkları toprağa can veren, konuştuklarında o naif dudaklarının arasından dökülen cümleleriyle yağmur damlalarını kıskandıran, gönüllerde çiçekler açtıran kelamlarıyla kalplere ve düşüncelere adeta can veren, sukut ettiklerinde sessizliğin dahi kendinden utandığı, zamanın kapalı dudaklarının arasında sıkışıp kaldığı, hal ve hareketleriyle melekleri dahi gıpta ile kendisine nazar ettiren o nadide hatunlar, o aile ve toplum terbiyesini iliklerine kadar işleyen kızlar, kadınlar nerede, nereye kayboldular?
...
...
Egosunun dünyanın en uzak köşesinden dahi hissedildiği, içi boş lakin dışındaki süsü, önünde secde edilen nice putları dahi kıskandıran, özgürlük kavramıyla vahşi sapıklığını ayırt edemeyen kızlara, kadınlara mı kaldı yani bu dünya?

Yoksa Yaşar Kemal'in şu dizelerinde ki gerçekle başbaşa mı kaldık yoksa;

"Bindiler de çektiler gittiler, o iyi insanlar, o dünya güzeli atlara... O yiğitler, o ceren gibi atlara bindiler de başlarını aldılar gittiler. Bir daha, bir daha hiç gelmeyecekler. Hiç, hiç, hiç! Demirin tuncuna, insanın p. çine kaldık.”

Ne düşünüyorsun?
Nerede O Güzide Varlıklar... ?
2
2
Görüşünü yaz