12 gü

Ateizmde mantık arıyan dinci saçmalıgı?

Gizli Üye
adama bak ya ateizme dair en ufak bir kanıtın var mı? diyor halbuki ateizm tanrı kanıtlanmadıgı sürece tanrı yokdur diyor ve daha kendisi bile kanıtlıyamıyorken karşı tarafa senin delilin var mı? diyor ben sana elma oldugunu kanıtlarım diyor ki kanıt dedigi şeyde fizikte

bir kural var (bilimselmiş havası veriyor) bir işin olması için o işi yapan olmalı diye halbuki bilmiyorki bu evreni yapan illa tanrı olması gerekmiyor atomlarda yapabilir yeterki bir güç olsun kaldıki bakın adam fizikte şu kural var diyor ve ateizmde mantık arıyor amaa bu adam

asa'nın yılana dönüştügünü söyliyen dinde mantık aramıyor ama iş ateizme gelince fizikte şu kural var diyor bilime göre de asa yılana dönüşemez kimse kusura bakmasın bir kişi ateizm olamaz çünkü tüm bunları biri yapmış olmalı fizike bir kural vardır diycek olursa önce bilime

aykırı olmıyan birşeye inanıcak o ne öyle asanın yılana dönüştügüne inanıp bunu sorgulamayıp iş ateizme gelince fizikten dem vurmak? adam işine geleni mantıksız degil deyip iine gelende mantıklı degil diyor ben bu müslüman olanın inançına laf etmiyorum

sadece yaptıgı hatayı söylüyorum yaptıgı hatada kendisi mantıksız birşeye bir inanca inanıp başka bir inanca laf etmesi böyle yapmasa laf etmezdim inanç ne de olsa derdim ama bu kişi ateizmmi ve tanrıya inanmayı inanç olarak görmüyor sıkıntı burda
Ateizmde mantık arıyan dinci saçmalıgı?
4
3
Görüşünü yaz