Kendinizi ailenize karşı yük gibi hissediyor muydunuz bu yaşta?

Gizli Üye
18 yaşında kendinizi ailenize yük gibi hissediyor muydunuz, ailenizin size bir şeyler alması size koyuyor muydu? Onların çalışması sizin evde olmanız?
Çocukluğumdan beri her şeyimi alırlar, sevgisiz vs de büyümedim ama annemin çalışması, yorulması bana çok koyuyor. Babam işyeri sahibi onun durumu iyi, babamla da görüşürüm, para gönderir, kalırım vs aramız iyi ama babam patron annemin hayatı daha zor ne istiyorsam 2 letmeden aldı hep annem hâlâ alıyor ben istemeden hep bir sürü şey alıyor ve boğazım düğümleniyor artık onun çalışıp yorulmasına.
Kendimi çok kötü hissediyorum. Ömür boyu eşek gibi çalışıp ona bakmaya razıyım ama bacağım sakat ve ömür boyu yük olacağım diye çok korkuyorum. Ameliyatla düzelme şansım yüksek. 1 aya kadar olacağım, yaklaşık 1 yıldır sakatım. Belki de bunun psikolojisi.
Öldüreyim kendimi kurtulsun benden diyorum ama bir yandan da ağlar, çok üzülür hayatı mahvolur diye çok korkuyorum.
Siz 18 yaşındayken kendinizi yük gibi hissediyor muydunuz? Annenizin size bir şeyler almasına üzülüyor muydunuz?
Annemin saatlerce çalışmasına, yorulmasına, sosyal hayatının kısıtlanmasına çok üzülüyorum...
O kadar kötü travma vb yaşadım ki, hiçbiri beni yıldırmadı hep mutlu, neşeli, özgüvenli bir tiptim.. Hep acılarını içine atan, arada bir kanatan ama çoğunlukla orada gömülü tutan bir tiptim.
Ama anneme şu son bir kaç aydır çok üzülüyorum, bu acı boğazımı düğümlüyor.
Hayatımı anneme adayacağım inşallah o ne istiyorsa bu hayatta başaracağım, alacağım umarım.
Kendinizi ailenize karşı yük gibi hissediyor muydunuz bu yaşta?
6
3
Görüşünü yaz