Ailem maaşımı elimden alıyor. Ne yapmalıyım?

Sevdee0
Merhaba arkadaslar ailem her ay maasimi elimden aliyor 1600 kazaniyorum 250 kendime alabiliyorum ve bu para ile otobus biletimi de ödemem gerekiyor geriye kalani telfn fatura ödeniyor herkesin telefon faturasi benim maasimdan kesiliyor 1600 den sadece 250 görüyorum o da sansim varsa bazen daha az bile oluyor abim bir uzun süre issiz kaldi eve bir katkisi olmadi ise girdi yinede eve para vermiyor artik moralim cok bozuldu bugün maasimi yatirmislar yilbasi icin 900 fazla almisim onu da elimden alip kirayi ödediler tabiki destek olmak gerekir elimden almasalar ben tabiki desteklerim ama hic düsünmüyorlar ki belki bir istegi vardir biriktirmek ister ayligim geldigi gibi gidiyor ne yapayim arkadaslar?
Güncellemeler:
1 ay
arkdaslar yorumlariniz icin tessekür ederim

kusura bakmayin yazmayi unutmusum yukarda ben almanyada yasiyorum toplam 2.400 aliyorum ama kesinti oluyor burda ve elime sadece 1600 geciyor ve yilbasi parasini ben söylemedim eve her ay mektup gelir burda ve hangi ay nekadar alacagini yaziyorlar onuda gördükleri icin haberleri oldu yoksa ben kenara koymayi düsünüyordum
Ailem maaşımı elimden alıyor. Ne yapmalıyım?
73
62
Görüşünü yaz