İzmirdeyim mahallemde her gün en az 3 sela okunuyor. Bir sürü ambulans gelip gidiyor ne olacak bu salgın?

Cumhuriyetçi82
Demin yine okundu. Onun sesine uyandım. Korkuyorum artık ya. HES’ten baktım çok yüksek riskli bölgede yaşıyorsunuz diyor. Her tarafım kıpkırmızı. Bizim buranın insanı da şerefsiz. Kaç defa pandemide düğün yapıldı, konvoylar geçti. Ya düğün bu kadar önemli mi ya? Ulan gösteriş yapacağız diye geberdiniz. Hayır o değil bulaş riski arttıkça herkese bulaşma riski artıyor. Biz evdeyiz de babam çalışıyor çok korkuyorum. 😰😭😭😭 Biz hep dikkat ettik. Maskesiz çıkmadık. Toplu alanlarda hiç durmadık. Böyleyken de ailemden birine bulaşırsa çok korkuyorum.
Güncellemeler:
1 ay
Hala daha aşı olmayacağım diyenler var. Zaten aşı ilk hastane çalışanlarına kamu görevlilerine yaşlılara yapılacak. Bize en son gelecek. Gelen aşı da çok sınırlı gelecek ve koruyuculuğu tartışmalı olan Çin aşısı gelecek. Hani satın aldığımız testleri hatalı olan, aşısı DSÖ tarafından pek güvenilmeyen.
1 ay
Şu hepimiz öyle ya da böyle öleceğiz diyenler atlasın madem yaşadıkları binanın tepesinden. Ben ölmekten korkmaktan ziyade hasta olmaktan, aileme bulaşmasından korkuyorum. Anam babam kardeşim hasta olursa tedavi olanağının olmamasından korkuyorum. Anam babam deli gibi sigara içiyor. Bu insanların hayatta sevdiği endişelendiği kimse yok mu?
İzmirdeyim mahallemde her gün en az 3 sela okunuyor. Bir sürü ambulans gelip gidiyor ne olacak bu salgın?
8
3
Görüşünü yaz