Dini konulardaki sorularımı nasıl giderebilirim?

Gizli Üye
İlk başta gelecek linçlerden daha az etkilenmek istediğim için gizli soruyorum kusura bakmayın. Bir dine mensup olan kişiler diğer dinlerdeki insanları hep suçlarlar. Peki doğru dinde olup olmadığımızı nereden anlayabiliriz? Bize gönderilen kitaplar var doğru ama bu kitabın içindeki bir cümle bile bizim mantığımıza uymuyor ise bu kitaba nasıl güvenebiliriz? Açıkçası islamiyet için konuşmak gerekirse hadislere inanmıyorum tabiki içlerinden doğru olanlar vardır ama yanlış olanlar da var ve hangisinin hangisi olduğunu ayırt edemediğimiz için genel olarak kaile almamayı seçtim. Ve ya kuran değiştirildi mi olmaz öyle şey demeyin daha önce de değiştirilemez denilen incil nasıl değiştirildi ise kuran da değiştirilmiş olabilir ve bunu kimsenin kanıtlayabileceğini düşünmüyorum. Biri bir yol gösterebilir mi yanlış mı düşünüyorum
Güncellemeler:
2 gü
Arkadaşlar torum yapmadan önce soruyu iyi okumanızı öneriyorum. Kur an değiştirildi demiyorum değiştirilmiş olabilir mi değiştirilseydi anlar mıydık aynı şey incil için de söylenirken incil değiştirildi bu kur an için mümkün olamaz mı
Dini konulardaki sorularımı nasıl giderebilirim?
29
13
Görüşünü yaz