Zengin değilseniz ve mesleki statünüz yoksa iyi bir insan olmanızın bir önemi var mıdır kadınlar için ve çevreniz için?

Gizli Üye
Bunu sormamın nedeni şu: Ben yüksek lisans mezunuyum 2700 tl maaşla çalışıyordum ama 4 yılda biriktirebildiğim tek şey 50 gram altın oldu. Sadece ev kirası 1200 liraydı (ilk başlarda 1000 liraydı). Çiftçilik yapmaya başladım ve sevgilim köye gelmek istemediği için ayrıldı.
Al-sat işine girdim ve kazandığım parayla tekne ve hattını satın alıp işe genç kaptanları aldım. Derken büyüdüm yıllık geliri +250 bine çıkardım. Çevrem genişledi, eskiden arayıp sormayan arkadaşlarım arayıp sormaya başladı. Panamera alınca eskiden yüzüme bakmayan kadınlar (hepsi eski konuştuğum arkadaş vs) arayıp halimi hatrımı sormaya başladı.

Para olmayınca değerimiz yok mu bu dünyada?
Güncellemeler:
1 gü
Al sat işinden para kazanıp tekne ve hattını satın almak zor değil. Hat ve teknenin kendini 40 bine alabiliyorsunuz. İlk sene 1 ikinci sene 2 tane aldım. Bu birazda şans çünkü babamın (gemi kaptanı) çevresi çok geniş.
Zengin değilseniz ve mesleki statünüz yoksa iyi bir insan olmanızın bir önemi var mıdır kadınlar için ve çevreniz için?
6
6
Görüşünü yaz