Türk anneleri neden böyle?

__JustYou__
Birşeyi yanlış yapsam hemen basıyor yaygarayı, hemen kızmaya başlıyor. Bana dedi ki hortumu dışarı merdivenlere at suyu açacam. Hortumda uzundu ben kapıyı açıp merdivene atana kadar annem açmış suyu duvara kapının önüne su geldi hep anne kapat dedim sessizce misafir geldi çünkü içerde uyuyor ses çıkartmayın dedi annem. Duvarı ve kapının önünü hafif ıslanmış görünce delirdi. Normalde olsa hemen daha çok kızıp bağırır niye yapamadın diye, ama misafir varya sesini çıkaramıyor şap diye koluma vurdu ben sana merdivene dışarı at demedim mi 5 saat oldu diyo. Ben karşılık verincede sus misafir uyuyo uyandıracan diyo. Böyle varya, eve misafir gelirse, iş tutulacak olursa kendini kaybediyor. Sinirinden koluma şap diye vurdu unutmayacam onu. Daha dün yine bağırıp çağırdı yapamıyorsun edemiyorsun diye. Onun üstüne birde ablam kızdı heryeri ıslatmışsın naptın sen diye. Bende sizden adam falan olmaz ne haliniz varsa görün size yardım edende kabahat, eve misafir gelince kendinizi kaybediyorsunuz dedim daha misafir var sus uyanacak diyorlar. O misafir uyansın uyanmasın varya artık umrumda değil, iş falan tutmayacam yemeğe de yardım etmeyecem bana diyodu yemeği sen yaparsın bugün diye. Bazen varya anneme senden bıktım diyesim geliyor, allah cezamı versin diyemiyorum. Sinirlenince bağırıyor yapamadın beceremedin diyor koluma vuruyor hırsından. Hayırsız evlat mı olmam lazım illa anlamıyorum ki? Hep saygılı oldum yaranamadım, sinirlendi hep alttan aldım. Ama içerde misafir yatarken bana kızıp vurması sinirime dokundu. O misafir bi gitsin ben ona diyeceklerimi biliyorum, yeter artık. Neden türk annelerinin böyle saçma huyları var? Başkalarına karşı çok iyi, kibar, nazikken kendi çocuğuna kızması. Birgün kalbini kıracam cidden olmayacak. Ablamda onun gibi, ikisinden de soğudum iyice
Türk anneleri neden böyle?
4
4
Görüşünü yaz